18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

So close!!

tomek92.02 • 2015-05-12, 21:10
:-|

Tak blisko HARD-a , a jednak tak daleko :chomik:

Od 0,16 zaczyna się pościg za czarnym Oplem :mrgreen:

Bartooo

2015-05-14, 21:47
To ta zj***na stacja gdzie najpierw trzeba płacić i dopiero można tankować ...

Blue!

2015-05-14, 22:00
Gadacie kto byłby winny a co gdyby koleś z Mercedesa zdążył się ustawić na pasie i wtedy by się zderzyli ?

Gabriel2351

2015-05-14, 22:24
Miałem taką samą akcje jak tutaj, tylko że to ja wyprzedzałem. Była linia przerywana no to jazda, wyprzedzam. Facet uszkodził mi lusterko i się kłóci że moja wina i że dzwoni na policje. Ja spokojnie patrzyłem i cieszyłem ryja jak wypisywali mu mandat :D

warszawiak123

2015-05-14, 22:35
Ewidentna wina kierowcy mercedesa! Prawda jest taka że jeżeli włączamy się do ruchu to musimy przepuścić wszystko, czy cofa, jedzie pod prąd, bokiem, na dachu a nawet jeśli wyprzedza na ciągłej.

No...........uk

2015-05-14, 23:26
Typ nagrywający ewidentnie baran jakich mało... Nie spojrzał dołączając się do ruchu... a co lepsze... gdy udał się w pościg za typem, sam na końcu filmu wyprzedził na 2x ciągłej... pie**olony hipokryta... żebyś się rozj***ł na drzewie a materiał trafił tutaj w HD 60 fps...

dziarski

2015-05-14, 23:48
wiadomo, że byłaby wina merca, przynajmniej według przepisów, ale kto nigdy nie wyjechał w prawo bez patrzenia czy ktoś przypadkiem nie jedzie pod prąd niech pierwszy rzuci kamień. a co by było gdyby jechała karetka? właśnie po to karetka ma sygnał dźwiękowy więc argument ch*jowy

taziu

2015-05-15, 01:28
jinn napisał/a:

Ja pie**olę. Większość z was to pewnie garby jeżdżące PKS-em, a mądrujecie się jakbyście mieli co najmniej 900k KM na karku. Fakt jest taki, że pedał z Astry wyprzedzał na ciągłej i na skrzyżowaniu.



Wjazd do obiektu nie zawsze jest skrzyżowaniem. To po pierwsze. Po drugie - wystarczy, że wyprzedzany doda trochę gazu a wyprzedzający nie może już zmieścić się w przerywanej.

Interpretacja specjalisty - uwaga:
Gdyby doszło do stłuczki mandat dostaje wyprzedzający, który nie dostosował się do znaków poziomych informujących o zakazie wyprzedzania. Wyprzedzał dodatkowo na pasach, za co dostanie kolejne karne i wywłokę. Policjant ma prawo zabrać prawo jazdy i skierować sprawę do sądu.
Mandat dostaje wyjeżdżający z obiektu za wymuszenie pierszeństwa. Dodatkowo, wyjeżdżający z obiektu lub drogi podporządkowanej powinien zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że włączenie się do ruchu będzie bezpieczne. Następną rzeczą jest fakt, żę wjazd na drogę przegradza linia ciągła czyli znak poziomy obowiązku zatrzymania się - dodatkowy mandat. Policjant ma prawo zabrać prawo jazdy i skierować sprawę do sądu.

Co do filmiku: większość winy należy do włączającego się do ruchu, nie upewnił się o sytuacji na jezdni. Gdyby doszło do kolizji zostałby uznany winnym.

ktosiu94

2015-05-15, 10:36
Cytat:

Następną rzeczą jest fakt, żę wjazd na drogę przegradza linia ciągła czyli znak poziomy obowiązku zatrzymania się - dodatkowy mandat.



Szanowny ekspercie, chciałbym Cię poinformować że nie ma tam żadnej linii ciągłej, linia jest przerywana, tylko wytarta. A to co widzisz to po prostu krawężnik. :idzwch*j:

Krak

2015-05-15, 10:51
Jakby się w niego wj***ł to byłby winny zaistniałego zdarzenia, mimo ze tamten wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

zygmunt.b

2015-05-15, 12:21
Gejlordzie w gejowskim mercedesie to była twoja wina!!! Stwarzasz zagrożenie!!! Kierowca opla ukarany by został tylko za nieprawidłowe wyprzedzanie...

ktosiu94

2015-05-15, 12:35
zygmunt.b napisał/a:

Gejlordzie w gejowskim mercedesie to była twoja wina!!! Stwarzasz zagrożenie!!! Kierowca opla ukarany by został tylko za nieprawidłowe wyprzedzanie...



Co do tego że koleś z Mercedesa dostałby mandat za spowodowanie kolizji się zgadzam. Ale dobrze wiedzieć że to on stwarza zagrożenie, a nie koleś wyprzedzający na przejściu dla pieszych i podwójnej ciągłej :lodowka:

Poza tym nasze prawo jest w wielu względach słabe, w tym wypadku również ;-)

zulpl

2015-05-15, 13:14
Od 0,16 zaczyna się pościg za czarnym Oplem :mrgreen: , juz po tym tekscie powinniscie wiedziec ze wlasciciel mercedesa jest niedoj***ny .

Policja czesto rezygnuje z poscigow zeby nie stwarzac niebezpieczenstwa , a wyobrazcie sobie chlopa z cisnieniem 220 goniacego samochod , ktory jest juz ch*j wie gdzie .

co do sytuacji , bezwzglednie patrzymy w prawa strone wlaczajac sie do ruchu , rownie dobrze mogla tam przechodzic przzez jezdni jakaas nieogarnieta matka z bachorem .To ze niepowinno nikogo byc w tym miejscu nie zmienia faktu ze ktos tam moze byc !

Dobrutro

2015-05-15, 13:30
Ktokolwiek twierdzi, że wyprzedzający Opel byłby winny kolizji i ma prawo jazdy to niech je odda do najbliższego urzędu, bo nie wie nic o przepisach ruchu drogowego. Owszem w przypadku kolizji kierowca Opla by dostał mandaty za wykroczenia, ale to wyjeżdżający czyt. włączający się do ruchu by był winny kolizji. Bo ZAWSZE osoba włączająca się do ruchu jest w gorszej pozycji. Nawet jak wyjeżdżasz z posesji i ktoś stuknie w Ciebie jadąc 100km/h mimo ograniczenia, to zawsze TY będziesz winny kolizji. A to coś poważniejszego niż tylko wykroczenie w postaci przekroczenia prędkości. Zwłaszcza jeśli tamten zginie lub zostanie ciężko ranny.

masabitumiczna

2015-05-15, 22:04
Kolega miał podobną akcję, wyjeżdżał z małej uliczki i zderzył się z typem co wyprzedzał na skrzyżowaniu, podobnie jak tu.
Efekt był taki, że ma rozj***ny samochód i jest sprawcą kolizji...