18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

SN umożliwia zniszczenie dowolnego portalu internetowego...

Mr.Drwalu • 2014-01-15, 19:57


Wyrok SN umożliwia zniszczenie dowolnego portalu internetowego. Wystarczy napuścić grupkę płatnych trolli!


Sąd Najwyższy obarczył wydawców portali internetowych odpowiedzialnością za obraźliwe wpisy na forach. Teraz wystarczy grupa płatnych trolli internetowych, aby dowolny portal (np. niewygodny dla władzy) mógł zostać zasypany pozwami sądowymi. Wszystko przez to, że wpisy na forach mają być traktowane jak opublikowane listy do redakcji.

Roman Giertych, pełnomocnik sądowy Radosława Sikorskiego, w kontekście najnowszego wyroku SN, powiedział na antenie radia TOKFM: "Chcę ostrzec wydawców gazet internetowych, że już w tej chwili wielu moich klientów zbiera dowody na naruszenie dóbr osobistych na forach internetowych. Na przykład w przypadku Radka Sikorskiego to różnego rodzaju wpisy - ewidentne naruszenia dóbr osobistych. A każdy taki przypadek po wyroku Sądu Najwyższego może być ścigany na drodze cywilnej. Za chwilę to mogą być bardzo poważne procesy". Radosław Sikorski na twitterze zaś dodał: "Wobec wyroku SN, uprzedzam właścicieli portali, że zabezpieczam zniesławiające wpisy celem wykorzystania prawnego. Dość hejterstwa w sieci."

Czytaj więcej! - Kliknij tutaj!

kroplowa

2014-01-16, 18:05
Tępe ch*je. Jak ludzie nie będą mogli się wyżyć w internetach to wyjdą na ulice.


Tak mi się wydaje..

Mr.Drwalu

2014-01-17, 16:30
Roman Giertych, pełnomocnik sądowy Radosława Sikorskiego, już zapowiedział: "Szykujemy parę tysięcy spraw przeciwko portalom internetowym". Wszystko to w związku z ostatnim wyrokiem Sądu Najwyższego, który uznał, że wydawcy portali internetowych muszą brać odpowiedzialność za obraźliwe wpisy na forach. Wpisy takie mają być traktowane jak opublikowane listy do redakcji.

Roman Giertych, na antenie TVP Info, powiedział: "Szykujemy teraz parę tysięcy spraw przeciwko portalom internetowym. Zobaczymy jaką kwotę zadośćuczynienia da teraz sąd apelacyjny. Wtedy będziemy mieli o co pozywać w każdym przypadku. To może być nieopłacalne dla wydawców". Ma to związek z wyrokiem Sądu Najwyższego, który obarczył wydawców portali internetowych odpowiedzialnością za obraźliwe wpisy na forach. Wpisy na forach mają być traktowane jak opublikowane listy do redakcji, za które wydawca danego portalu ma ponosić cywilną odpowiedzialność.

Źródło

sa...........os

2014-01-17, 16:37
kroplowa napisał/a:

Tępe ch*je. Jak ludzie nie będą mogli się wyżyć w internetach to wyjdą na ulice.


Tak mi się wydaje..



Wiem że trudno w to dzisiejszej młodzieży uwierzyć, ale.... kiedyś nie było internetu! Tak, naprawdę! Może to zabrzmi jak bajania babuni z czekoladowej chatki, albo opowieści o szklanych domach z "Przedwiośnia", ale ludzie w wolnych chwilach czytali, uprawiali sport, grali na instrumentach lub spędzali czas z kumplami.
A społeczeństwo było mniej, albo przynajmniej nie bardziej sfrustrowane niż obecnie. Internet nie powinien być przeznaczony dla tych, co się chcą wyżyć. Od tego są Quake'i i Manhunty.

Ogólnie byłby świetny pomysł, gdyby kary doj***ć nie właścicielom portali, a autorom wypowiedzi. Co za problem - w sieci przecie nikt nie jest anonimowy.

W obecnej formie może to być niestety wykorzystywane w taki sposób jak opisał Hardistic. Ale szczerze mówiąc, nie sądzę by na dłuższą metę to przeszło.