18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

śmiertelne naboje

TakTojajestem • 2014-03-12, 21:29
witam jak dobrze wiecie shotgun to bardzo skuteczna broń do obalania i nie ma jakiś większych problemów ją dostać(w usa) nawet 18 latkowi, ale nie wielu z was wie że nie wszyscy użytkownicy "pompek" mają dostęp do całego asortymentu amunicji do tej broni, są naboje które są pod kontrolą o ile tak zwane slugi jest łatwo dostać foto o tyle amunicje o której ja chcę wam powiedzieć już nie tak łatwo,jest ona sprzedawana tylko ludziom z pozwoleniem a żeby dostać takie pozwolenie trzeba przejść specjalne badania psychologiczne (w Polsce taka amunicja jest nielegalna a jej posiadanie bardzo surowo karane znacznie bardzie niż posiadanie broni krótkiej) są to dwie kulki połączone grubą metalową linką trafienie z takiej broni w rękę najprawdopodobniej nam ją utnie trafienie w szyje tak samo a trafienie w klatkę piersiową wyrwie nam wnętrzności razem z kręgosłupem i właśnie dlatego ta amunicja jest pod taką obserwacją, śmiertelność po postrzale z takiej broni wynosi 95% a w 100% powoduje bardzo poważne uszkodzenia ciała ta amunicja jest głównie używana w miejscach gdzie chce się obezwładnić przeciwnika w bardzo szybki sposób nie patrząc na to czy on przeżyje, najczęściej można ją spotkać na "przejściach" do baz w afganistanie
w połączeniu tej amunicji z shotgunem aa-12 jest śmiertelnie skuteczna

doskok

2014-03-12, 22:11
ciekawe, aczkolwiek nie jestem pewien czy TKO dla tej ammo jest lepsze od poczciwej breneki w 12/70.

grubazzz

2014-03-12, 22:13
A może ktoś wrzuci na harda jak wygląda brudas po postrzale z tego cuda. :samoboj:

coolmiro

2014-03-12, 22:18
k***a....Czy broń z założenia nie powinna skutecznie zabijać..?

doskok

2014-03-12, 22:24
Brudas za chudy, lepiej jakiś grubazzz ;) po strzale "na miękkie"

Coolmiro
Broń z założenia powinna eliminować przeciwnika z pola walki. Najlepiej raniąc, stąd używanie pełnych płaszczy w amunicji bojowej. Amunicja np. myśliwska ma za zadanie zabić. Uśmiercić jak najszybciej nie zadając zbytecznych cierpień. Dlatego pełny płaszcz używane jest co najwyżej do strzelania lisów i innych szkodników. Taka drobna różnica jeśli chodzi o broń-amunicję palną.

St...........el

2014-03-12, 22:44
Jak się strzela, to żeby zabić. Rozumiem, że wedle pomysłodawców prawa to lepiej wpakować kilka szlugów w kolesia (niech pocierpi) zamiast raz, a dobrze?

Bociek

2014-03-12, 23:20
konbie napisał/a:

w połączeniu tej amunicji z shotgunem aa-12 jest śmiertelnie skuteczna


To musi być jakiś nowy model bo ostatnio jak się orientowałem AA-12 było jeszcze strzelbą.

kih0n

2014-03-12, 23:28
Ranny żołnierz wymaga opieki, zabezpieczenia i kosztów - martwy nie... stąd właśnie sporo broni ma ranić a nie koniecznie zabijać (miny które urywają nogi), chodzi o morale, spowolnienie działań i zwiększenie nakładów przeciwnika przy jednoczesnym minimalizowaniu własnych.

Dranzes

2014-03-13, 00:04
Bociek napisał/a:


To musi być jakiś nowy model bo ostatnio jak się orientowałem AA-12 było jeszcze strzelbą.



The Auto Assault-12 (AA-12), originally designed and known as the Atchisson Assault Shotgun is a shotgun developed in 1972 by Maxwell Atchisson

Ver0

2014-03-13, 00:05
który rodzaj amunicji ostrej nie jest śmiertelny pedrylu?

stery_srh

2014-03-13, 00:14
Kulki tiki-tiki jako amunicja. :amused:

Stalovy

2014-03-13, 00:23
O ja pitolę, napisałeś jedno zdanie.
JEDNO.
ZDANIE.
Mistrz.

Massivee

2014-03-13, 00:39
Tu chłopaki co się interesują śmiercią, mam pytanie co się stało z tym amerykaninem co udawał ruska? Już długo nic od niego nie było, ten jego kolega (kamerzysta) wyszedł z mody coś tam coś tam słyszałem. Pozamykali go za morderstwo czy coś? Tak z ciekawości pytam. Ten tam Russia coś tam.

l2k

2014-03-13, 00:40
Wiem, nowy jestem itd, ale "slug" to popularna "breneka", czyli ołowiany walec. Tu używają amunicji którą określają jako "bolo" bo tak też wygląda pocisk.

A tak poza tym to witam :)

Thevenin

2014-03-13, 00:53
Jeżeli lina pomierzy kulami została zerwana na zwykłej kartce papieru (1:12) to raczej rana po taki naboju pozostawia 2 dziury (lina pęka na samej skórze) a nie przecięta szyja, czy rozerwane ciało...