18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słoneczny poranek

~_Yarko_ • 2022-07-14, 23:55
Taki dzień musi być udany.


Lee225

2022-07-15, 11:59
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Dlatego wolę automat, możesz dać dziecku kluczyk i nic nie ma prawa się stać (tak długo jak pedałów nie sięga oczywiście).



Focus z 16 roku i pewnie wcześniejsze też, musisz wcisnąć pedał sprzęgła inaczej nici z odpalenia.

Huherko

2022-07-15, 12:13
Janusz_k napisał/a:

Bo po
1. Mniejsza szansa ruszyć na ręcznym.
2. Jeszcze ci nie zamarzła linka, ale wszystko przed tobą
A kierownik z filmiku to debil, nie wiem po co chciał odpalać silnik nie siedząc za kierownicą.



Ja bym jeszcze dorzucił fakt, że jeżeli samochód stoi na w miarę prostym terenie (nie mówię tu o jakimś nachyleniu 5% gdzie faktycznie trzeba ręczny zaciągnąć) to w przypadku gdy trzeba go przesunąć np przez straż pożarną to nie trzeba mega dużo siły by wozem strażackim lekko go pchnąć do przodu i jeden czy dwa skoki tłoka bez wielkich uszkodzeń - na ręcznym już tak nie zrobisz.

TylerPL

2022-07-15, 12:36
Dzień wcześniej zapewne żona jeździła autem i na biegu bez ręcznego zostawiła samochód, a facet nie przewidział. Będzie tydzień loda.

Igorek95

2022-07-15, 12:50
Janusz_k napisał/a:

Bo po
1. Mniejsza szansa ruszyć na ręcznym.
2. Jeszcze ci nie zamarzła linka, ale wszystko przed tobą
A kierownik z filmiku to debil, nie wiem po co chciał odpalać silnik nie siedząc za kierownicą.



Nie chciał odpalać, ale jak to w rozj***nym peugeocie, wszystko rozpie**olone, rozregulowane, to pewnie i kluczyk kręci się jak poj***ny. Raz miałem przyjemność prowadzić 204, ja pie**ole, kierunkowskazy latały lewo -prawo, kluczyk, biegi, wszystko bez jakiegoś czucia, dramat

szlovak

2022-07-15, 22:49
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Dlatego wolę automat, możesz dać dziecku kluczyk i nic nie ma prawa się stać (tak długo jak pedałów nie sięga oczywiście).



Niekoniecznie. Siedząc w samochodzie Ford Mondeo odkleił mi się uchwyt od nawigacji przesuwając dźwignię biegów na "drive" i samochód zaczął jechać. Zapytasz zapewne jak się to do cholery mogło zdarzyć. Ano zdarzyło się, telefon z uchwytem tak upadł że wcisnął ten przycisk odblokowujący co jest z przodu. Gdybym wysiadł z samochodu z jakiegokolwiek powodu przy zapalonym silniku to miałbym historyjkę jak na tym filmiku XD

pankruk

2022-07-16, 10:31
Siriuz napisał/a:

Niech ktos mi jeszcze raz wyjasni sapanie znawcow i mechanikow, ze trzeba zostawiac na biegu? Cale zycie zostawiam na luzie + reczny, raz na 5 lat naciagnac trzeba linke i wszystko jest ok.



Nie ma to żadnego znaczenia.

slipspln

2022-07-16, 19:48
PsikutaBezS napisał/a:

Co ty pie**olisz? Trzeba kluczyk trzymać !



bzdury piszesz. mam vw caddy 2019 i tam przekręcam kluczyk, wystarczy cyknąć raz a odpali zaraz po zagrzaniu świec, nie trzeba trzymać kluczyka, wiele samochodów VAG tak ma

to...........10

2022-07-18, 17:52
TylerPL napisał/a:

Dzień wcześniej zapewne żona jeździła autem i na biegu bez ręcznego zostawiła samochód, a facet nie przewidział. Będzie tydzień loda.



Tydzień srania w banie. Trzeba być debilem, żeby ur*chamiać silnik nie siedząc za kółkiem :D