18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skok na akacyzę na alkohol.

lesiot • 2016-01-12, 15:47
Ekipa rządząca bez pardonu sięga do naszych kieszeni poprzez podatek od banków czy marketów... ale nie zamierzają się na tym zatrzymać, a wręcz chcą sięgnąć głębiej i to dość boleśnie.
Na sprzedaży czego państwo najlepiej zarabia?
Na akcyzie na paliwo i alkohol...

Ceny ropy spadają radykalnie, u nas ceny paliw spadają lekko... wiadomo akcyza - tu rząd nie ma zamiaru nic zrobić, żeby paliwo potaniało tak słusznie jak ropa na świecie.

Ale planują pomajstrować przy akcyzie na alkohol i to wcale nie tak delikatnie, bo cena puszki prostego piwa szacuje się, że wzrośnie o 1zł... wino to już w ogóle.

To jest ta rzekomo "dobra zmiana"... czyli wyzysk obywateli, a podobno mieli obniżać podatki (z obniżenia VATu po PO już się wycofali).

PiS = PO - nic się nie zmieniło, PiS robi dokładnie to samo co PO (zabiera nam nasze pieniądze).

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/917204,akcyza-piwo-w-cenie-wodki.html

Siekul

2016-01-13, 00:20
Porównujemy dzisiejszy zachód z dzisiejszą Polską

Zobacz co się działo z chociażby niemieckimi podatkami w latach 80/70. Bogactwo tego kraju nie wzięło się z powietrza... chociaż akurat podatki na alkohol na pewno nie są ciekawą opcją i tego nie popieram... bo sam lubię wypić dobre winko. ;) Pozdrawiam.

~tip.top

2016-01-13, 22:00
Albo to jest celowe działanie, albo w PiSie są tacy sami debile jak w PO i PSL (obstawiam drugą opcję).
Poprzedni rząd chcąc zwiększyć wpływy do budżetu z tytułu akcyzy na alkohol i fajki podniósł ją. Efektem był spadek wpływów i ucieczka ludzi do szarej strefy (ruskie fajki i wódka szły jak woda). Jak władza zobaczyła, że wpływy spadły to stwierdzili, że mi to sobie jakoś zrekompensować więc znowu podnieśli akcyzę. Efekt był identyczny. Krzywej leffer'a nie oszukasz.
Trzeba być skończonym idiotą żeby sądzić, że kolejna podwyżka akcyzy odwróci sytuację.

Ork.Fajny

2016-01-14, 12:24
lesiot napisał/a:

Ekipa rządząca bez pardonu sięga [...]


Nie ma to jak zacząć swojego newsa od chamskiego kłamstewka. Nie rząd a agencja PARPA wystosowała taką propozycję i jeśli dalej chcesz się upierać przy tym że to rząd, to przedstaw mi dokument który wkaszuje iż: http://www.parpa.pl/index.php/parpa-kontakt-informacje/dzialy-parpa p. Krzysztof Brzózka i reszta ważnych osób to są nowi ludzie z PiSowskiego nadania...

lesiot

2016-01-14, 13:02
A czemu skróciłeś cytat? Bo jest napisana prawda o podatku od banów i marketów? Kłamstwo? PiS nie ma zamiaru wprowadzić podatku od marketów i banków?

PARPA - PAŃSTWOWA AGENCJA... itd. czyli podlega rządowi i jeżeli przejdzie to, to nie dlatego że opzycja zrobi na złość komuś, czy UE wyśle komisję, żeby na złość zrobić. Nie wiem kto w PARPIE ten pomysł wypracował i nie wiem czy tam już PiS swoich obsadził... agencja jest rządowa i koniec.

Ork.Fajny

2016-01-14, 18:20
lesiot, bo nie obchodzi mnie kwestia podatku bankowego czy od marketów które nie są wątkiem tej rozmowy, tylko zwracam uwagę że nie PiS tylko PARPA a w w tej agencji działają zapewne jeszcze ludzie z PO, no chyba że jak mówiłem przedstawisz mi oficjalne nadania nowej dyrekcji PARPA, którą wybrało już sobie PiS i to po ich wybraniu pojawiła się ta łupia inicjatywa...
Ale Ty ponowie pie**olisz od rzeczy i sam uciekasz od tematu który poruszyłeś oraz o wątku PiSowskiego autorstwa tego pomysłu...

lesiot

2016-01-14, 18:54
Agencja PARPA jest instytucją rządową i podlega rządowi. A kto rządzi obecnie?
Dyrektorem może być sobie tam kto chce, tak czy siak podlega PiSowi, nawet jak są to ludzie z nadania PO, SLD, UW, czy AWS.
W tylu instytucjach zmienili ludzi, pozwalniali już... skoro PiSowi pasowali to ich zostawili.
8 tygodni to sporo, żeby zorientować się w agencjach rządowych i ustalić nad czym mają pracować. Chyba sam w to nie wierzysz, od zaprzysiężenia rządu nikt nie odwiedził tej agencji rządowej i nie powiedział co mają robić... więc Ci pewnie bez żadnego porozumienia z rządem to wymyślili.

Ork.Fajny

2016-01-16, 18:28
Oczywiście że w to wierzę bo w przeciwieństwie do Ciebie lubię operować faktami a przynajmniej poszukać fragmentarycznej wiedzy na temat, który mam skomentować. Być idiotą który hejtuje bo hejtuje to żadne życiowe osiągnięcie... Choć wygranie internetowej dyskusji na sadolu z Tobą, też nie...
Ale teraz konkretniej: W Polsce jest chyba kilkaset rożnych organizacji/agencji rządowych. Tutaj niekompletna lista: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spis_urz%C4%99d%C3%B3w_centralnych_w_Polsce, gdyż całości nie znalazłem. W niej nawet PARPA brakuje. One podlegają PiSowi w sensie legislacyjnym, o ile można tak to nazwać, ale nie ma żadnej możliwości aby ten rząd nagle zdołał wymienić wszystkich dyrektorów poprzez znalezienie sensownego zastępstwa a wcześniej przekonania się którzy są sensowymi ludźmi.
Więc na przyszłość nie pie**ol mi że takich organizacji jest mało i PiS czy inna władza miała czas aby zrobić porządek w nich... Jesteś albo śmiesznym ignorantem, który się odzywa bez wiedzy, albo kłamliwym pieskiem, któremu świat się załamał bo rządzi trochę mniejszy złodziej niż przedtem, ale który akurat Cię nie lubi...

lesiot

2016-01-17, 10:28
Ork.Fajny napisał/a:

Więc na przyszłość nie pie**ol mi że takich organizacji jest mało


Paluchem kłamco pokaż gdzie napisałem, że jest mało - migusiem raz dwa trzy.

A co to PiS to tylko 3 osoby?

To próbujesz wmówić, że nikt w PiSie nie wie co dzieje się w agencjach rządowych? Mogą tam siedzieć 2-3 miesiące i nic nie robić i kasę trzepać, bo nikt się nie pofatygował przez 2 miechy dowiedzieć co robią? Żadnych sprawozdań, nic?
Domyślam się, że sama premier nie siedzi im nad głową i nie zagląda przez ramię co robią... ale no nie pie**ol, że wierzysz w samowolkę i że obecny rząd nie ma i nie stara się mieć żadnej kontroli nad agencjami mu podległymi. I to jeszcze agencja bez porozumienia z rządem niby, pracuje nad znaczącymi zmianami... dobre. Wiesz... to nie jest decyzja jaki papier toaletowy zakupić, tylko akcyza na alkohol.
Na zmiany wszędzie indziej mają czas i pracują dniami i nocami... ale tutaj nawet się nie zainteresowali nad czym pracują (choćby pracowali nad tym rok czy dwa wcześniej). Kompromitujący jest ten rząd, skoro nie ma pojęcia co się dzieje w podległych im jednostkach.

PiS jak na razie nie zdementował nawet i nie wypowiedział się... więc na razie, ten pomysł obciąża i będzie ich obciążał.

PS. Link jakiś lewy, bo "w wikipedii nie ma takiego hasła".

NajlepszyPrezenter

2016-01-19, 05:58
Chodzi po prostu o to, że jak będzie 500 zł na każde dziecko, to jest wysoce prawdopodobne, że patusy pójdą i kupią za to hehe wutke, więc jak podwyższą akcyzę to spora część z tych 500 zwróci się do budżetu państwa. Niby Kaczyński konta w banku nie ma, a taki majstersztyk finansowy wymyślił, że Vincent Rostowski nawet nie dorasta mu do pięt :amused: