18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skarpetka...

Halman • 2020-07-11, 13:05

kryjąca tajemnice... :krejzi:

kulawiec

2020-07-11, 16:42
Skarpety założył na nogi świeże, przed wizytą w szpitalu. Nodze wiele nie potrzeba, na frontach w pierwszej wojnie wystarczyło mieć mokre stopy w butach i szybko kończyło się odparzeniami, grzybicą, zakażeniem itp. Nawet wydawali o tym biuletyn, jak dbać o stopy, bo umierało od tego więcej ludzi niż od działań wojennych.

Olisadebe

2020-07-11, 16:52
Tak na wojnie najwięcej ludzi ginie od mokrych stóp?To po co broń?Może pistolety na wodę i wrogowi po nogach?Jak zawiążesz oryginalne wojskowe buty dobrze,to możesz chodzić w nich po wodzie i będziesz miał suche stopy.Wiele słyszałem historii o woju,ale nie opowieści o zabójczych mokrych stopach.

Yanush

2020-07-11, 16:55
Olisadebe napisał/a:

Tak na wojnie najwięcej ludzi ginie od mokrych stóp?To po co broń?Może pistolety na wodę i wrogowi po nogach?Jak zawiążesz oryginalne wojskowe buty dobrze,to możesz chodzić w nich po wodzie i będziesz miał suche stopy.Wiele słyszałem historii o woju,ale nie opowieści o zabójczych mokrych stopach.



To mało słyszałeś, bo broń faktycznie zabija z rąk człowieka a natura jeszcze bardziej.

EdmundKemper

2020-07-11, 17:02
Olisadebe napisał/a:

Tak na wojnie najwięcej ludzi ginie od mokrych stóp?To po co broń?Może pistolety na wodę i wrogowi po nogach?Jak zawiążesz oryginalne wojskowe buty dobrze,to możesz chodzić w nich po wodzie i będziesz miał suche stopy.Wiele słyszałem historii o woju,ale nie opowieści o zabójczych mokrych stopach.



Panie Olisadebe, wróć Pan do piłki.

Borys602

2020-07-11, 17:06
The last of us 3

Family_Butcher

2020-07-11, 17:08
mackuu napisał/a:

Mocna rzecz , a tu całość



Dziekuję w ch*j

:->

kulawiec

2020-07-11, 17:48
Olisadebe napisał/a:

Tak na wojnie najwięcej ludzi ginie od mokrych stóp?To po co broń?Może pistolety na wodę i wrogowi po nogach?



O proszę, nawet w trakcie 2 mieli z tym problem.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stopa_okopowa
Widzisz, stopa zdziałała więcej niż karabiny, armaty i moździerze.

Generalnie dawniej logistyka to był poważny problem. Masa ludzi to masa problemów. Zwykle więcej ginęło od ran, chorób, trudów wędrówki niż w samych bitwach.

Bapbapbap

2020-07-11, 20:32
Amputacja czy wystarczy peeling stóp? Kolega pyta

pjetja

2020-07-11, 20:55
Zdziwiony tak bardzo,jak by nad ranem tego jeszcze nie było.

kulawiec

2020-07-12, 04:13
Bapbapbap napisał/a:

Amputacja czy wystarczy peeling stóp? Kolega pyta



W tym wypadku zabieg usunięcia paznokci, kilkuprocentowy roztwór formaliny i doustne przeciwgrzybiczne powinny dać szanse na zatrzymanie grzybicy. Nie widać gangreny. Ale trudno ocenić tak na oko.

dominator76

2020-07-12, 11:21
Wczoraj tego nie było!

Bizior4

2020-07-12, 22:33
Tak się kończy noszenie nylonowych skarpet z pepco