18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skandaliczne działania policji w Chełmie

przemson555 • 2014-05-04, 15:20
" Jak ważne dla nas Polaków są uroczystości 3-go maja o tym fakcie nie trzeba nikogo przekonywać. Ten jakże uroczysty dzień miał swój przykry incydent - karygodny i niebywale frustrujący. Stało się to podczas oficjalnych obchodów w których uczestniczyli "Młodzi Patrioci Chełm" oraz "ZŻ NSZ Koło Chełm". Obchody zostały rozpoczęte mszą świętą w parafii Narodzenia NMP w Chełmie gdzie członkowie ZŻ NSZ wystawili swój poczet sztandarowy. Zaraz po mszy część grupy udała się na miejsce składania wieńców gdzie nieopodal rozwinięto baner naszej grupy, w okół którego się zgromadziliśmy. W momencie składania wieńców przez oficjalną delegację funkcjonariuszki policji w szampańskich nastrojach zaczęły legitymować dosłownie wszystkich. Dane zostały pobrane nawet od 4-ro letniego dziecka, emerytów, kobiet i młodych ludzi. Nikomu nie wadząc, stojąc spokojnie w odświętnych strojach zostaliśmy spisani. W tym samym czasie reszta członków składało wieniec, a Pani prezydent mówiła o "demokracji". Nie jesteśmy bandytami i tej sprawy nie pozostawimy bez echa. Dalsze informacje oraz zdjęcia w późniejszym czasie."

Źródło: Młodzi Patrioci Chełm

Zachęcam do wysłania zapytań na stronie Komendy Miejskiej Policji w Chełmie : http://lubelska.policja.gov.pl/lub/komendy-policji/kmp-w-chelmie/13041,KMP-w-Chelmie.html
(na maila komendanta lub w zakładce POWIADOM NAS)

A tu wypowiedź Mariana Kowalskiego z RN :

bloodwar

2014-05-04, 15:25
Ten cały Kowalski jak przemawia to ma wyraz twarzy jak Hitler - tyle nienawiści i ślepej furii jakby chciał pozabijać wszystkich wokoło

wÃ...........da

2014-05-04, 15:30
Marian Max Kowalski mówi jak jest

osa79

2014-05-04, 15:41
jak słyszę "patriota " to mi się rzygać chce...

De...........37

2014-05-04, 15:57
Hahahaha ale mnie bawi ten chop :D . Jaki ryj :D . No k***a, typowy narodowiec hahaha.


Od kiedy to spisywanie jest jakimś środkiem represji czy przymusu? Nie kumam. Jak Cię policja kontroluje za kółkiem to też masz pretensje? Od tego jest policja, żeby kontrolowała. Nie kumam, bili kogoś? Mandaty wlepiali za nic? k***a, czasem na takich "patriotów" krzywo popatrzeć to dla nich zbyt wiele. Wrażliwi ludzie.


Wysyłania zapytań? Zapytań o co?

kamiljot

2014-05-04, 16:18
@bloodwar, mi bardziej pod Mussoliniego podchodzi.

RockyWood

2014-05-04, 16:20
@up

teoretycznie w/g ustawy policjant ma prawo spisać każdego, jednak przynajmniej powinien mieć ku temu jakieś podstawy. spisywanie uczestników uroczystości bez powodu w tym dzieci i starszych było jest i będzie typowym zabiegiem represji (pan @Dexter37 psychologii raczej na studiach nie miał) mającym głównie na celu zaniechania podobnych czynności w przyszłości przez spisywanych.

pan z filmu ma rację - jest to skandaliczne zachowanie - szczególnie, że policjanci nie mieli wtedy kaprysu typu "o - patrz! stoją sobie - chodźmy ich spisać ot tak - 50 czy 100 ludzi - wszystkich se spiszemy!"

nie.

na to musieli mieć wyraźne polecenie i za to odpowiedzialny jest ich przełożony - czyli komendant, który zachował się jak czerwone ścierwo.

De...........37

2014-05-04, 16:27
Rocky, zacznijmy od tego jak takie newsy powstają. Tzn trzeba pomnożyć opowieść przez współczynnik prawdopodobieństwa :D . W tym przypadku wynoszący jak strzelam jakies powiedzmy 0,3. Czyli te czteroletnie dzieci miały właściwie 20 lat, były łysawe i ubrane w stroje sportowe. Starcy mieli 35 lat i tez chyba problemy dermatologiczne bo byli łysi przykładowo.

Możemy założyć (po pomnożeniu opowieści przez wspomniany współczynnik), że policja spisała 15 osób bo wyglądali jak kibole (nie moja wina, że "porządnego młodego patriotę" czasami tak ciężko odróżnić od "kibola"...). Potem działa głuchy telefon i skłonność do fantazjowania. Opowiastka przeszła by jeszcze przez kilka osób i dowiedzieli byśmy się, że policjanci bili starców, inwalidów i kombatantów oraz nienarodzone dzieci a następnie wszystkich rozstrzelali.


P.S. Akurat podstawy psychologii i kilka innych przedmiotów psychologicznych miałem na studiach :P . Ale tu nie trzeba psychologii. Tu wystarczy po prostu znać te opowieści narodowców o złym, represyjnym państwie :D .

oc...........an

2014-05-04, 16:40
O k***a, dobrze, że Polacy są mądrzy i RN ma 0,2% poparcia. Popatrzcie na mordę chociażby tego mariana - przecież widać, że to pie**olony patus. A pie**oli... RN najbardziej zj***na partia w Polsce - nie dość, że lewaki, nie dość, że nie mają żadnego pomysłu na Polskę i rzucają hasełkami pokroju "obalimy republikę okrągłego stołu", to jeszcze ładnie pokazują swoją nieudolność - chcą rządzić 37milionowymm krajem, a nie potrafią ogarnąć marsz 11 listopada. Nienawidzę tego populisty Korwina, ale gdybym miał wybierać spośród tych dwóch partii, to specjalnie wstąpiłbym do KNP i pisał komentarze o "masakracjach lewakuf" tylko żeby bydło z RN NIGDY do władzy nie doszło.

przemson555

2014-05-04, 16:56
Mam pretensje do policji, o to że ludzie, którzy nie zrobili nic poza tym, że chcieli świętować dzień 3 maja - byli legitymowani przez policje. Ludzie ubrani w garnitury, matki z dziećmi były legitymowane, a kiedy policja została zapytana o powód - "Przypomina pan osobę poszukiwaną." Uważam, że to zachowanie jest karygodne i godne potępienia. I proszę o zalanie ich pytaniami i żądaniami podania powodów tego skandalicznego zachowania.

I tak moim zdaniem "rutynowa kontrola" jest bezprawna i ogranicza moją wolność. Policja nie jest od tego żeby kontrolować tylko od tego aby łapać przestępców. Czy żyjemy w III Rzeszy, że każdy obywatel może być zatrzymywany i kontrolowany ? Najwyraźniej niektórzy nie są przyzwyczajeni do wolności. @Dexter37 jak tak lubisz kontrole policji, to proponuję wyjazd do Korei Płn.

Radzę poczytać o historii dowodów osobistych:

"Jako krajowy dokument tożsamości dowód osobisty wprowadzono rozporządzeniem Prezydenta RP z 16 marca 1928. Dokument nie był obowiązkowy i wystawiano go na żądanie zainteresowanego za opłatą 60 groszy.

Dopiero okupant w czasie II wojny światowej wprowadził obowiązek legitymowania się dowodem osobistym, powołując się przy tym na cytowane rozporządzenie. "

I jeszcze podajÄ™ podstawy legitymowania :
"Policjant ma prawo legitymować osoby, gdy ustalenie ich tożsamości jest niezbędne do wykonania czynności służbowych, a w szczególności w celu:
- identyfikacji osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia
– ustalenia świadków zdarzenia powodującego naruszenie bezpieczeństwa lub porządku publicznego,
– wykonania polecenia wydanego przez sąd, prokuratora, organy administracji rządowej i samorządu terytorialnego,
– identyfikacji osób wskazanych przez pokrzywdzonych jako sprawców przestępstw lub wykroczeń,
– poszukiwania osób zaginionych lub ukrywających się przed organami ścigania albo wymiarem sprawiedliwości."

De...........37

2014-05-04, 17:04
Jak tak Ci sie nie podoba to proponuję wyjazd... nie wiem gdzie (bo wszędzie będziesz niezadowolony) ale gdzieś daleko. Może być na księżyc.

Czytać przepisów też nie umiesz. Słowa klucz: "w szczególności". Wiesz co to oznacza? Pewnie nie. Podpowiem. Ta fraza w tym miejscu oznacza, że to nie jest kompletna lista jedynych powodów dla których możesz zostać wylegitymowany.

Ja widzę sens rutynowych kontroli. Od Ciebie tego nie wymagam mój ty osiemnastoletni uciśniony bojowniku o wolność i sprawiedliwość. Kiedyś załapiesz :D . Jak większość "okołoosiemnastkowych" bojowników.

przemson555

2014-05-04, 17:04
@Dexter37 co do twojego komentarza o współczynniku prawdopodobieństwa. Jako mieszkaniec Chełma mogę powiedzieć ci z pewną odpowiedzialnością, że osobami legitymowane były osoby bez względu na wygląd. Ludzie byli odświętnie ubrani, nie było tam "łysych kiboli w dresach". BTW. nie popieram Ruchu Narodowego, ale dodałem wystąpienie Kowalskiego, który jako jedyny powiedział cokolwiek na ten temat.

De...........37

2014-05-04, 17:08
Jest jeden problem. Jesteś dla mnie wiarygodny jak Kaczyński z Tuskiem razem wzięci.

normalny (nie łysy) człowiek poproszony o dowód przez policję daje dowód i za 2-3 minuty idzie dalej. Mentalny łysy najpierw sie awanturuje a potem dziwi, że całość trwa 20 minut. Więc idzie wypłakać się do internieta.

przemson555

2014-05-04, 17:19
Ja powinienem wyjechać, to że ty masz mentalność niewolnika, który robi co jego pan mu każe, to twoja sprawa, jak już mówiłem Korea czeka...

Postaram się dosłać zdjęcia z uroczystości, na których jasno widać kto był spisywany.

De...........37

2014-05-04, 17:23
Up


Zapomniałeś dopisać, że jestem lewakiem i komuchem. Jak każdy, kto nie podziela Waszego spojrzenia na rzeczywistość :D .