18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skandal! Stadion Narodowy przecieka

J...........a. • 2012-06-09, 23:54
Cytat:


Propaganda sukcesu trwa, jednak pewnych faktów nie da się już ukryć. Architektoniczny majstersztyk, którym miał być Stadion Narodowy, okazał się wielkim bublem.

Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zawory bezpieczeństwa na dachu stadionu, odpowiedzialne za spuszczenie nadmiaru wody z dachu, zostały umiejscowione bezpośrednio nad schodami prowadzącymi z dolnych sektorów na górne.

Początkowo nikt nie zwracał nawet na to uwagi, jednak w dniu otwarcia Euro 2012 nad stadionem przeszła burza. Na własnej skórze jej skutki odczuli kibice wchodzący akurat do górnych sektorów. Zawory otworzyły się i zalały schody wraz ze znajdującymi się na nich kibicami. Całą scenę udało się na szczęście sfilmować, dzięki czemu na własne oczy możemy się przekonać o dodatkowych „zaletach” Stadionu Narodowego.

Kto wie, może umieszczenie zaworów nad schodami było zabiegiem celowym? Nic tak nie działa na rozgorączkowanych piłkarskimi emocjami kibiców jak... zimny prysznic.




!Timon

2012-06-10, 13:19
Niewiele mam wspólnego z budowaniem stadionów, ale nawet ukończenie zerówki daje Ci na tyle duże kompetencje, żeby autorytatywnie stwierdzić, iż spuszczanie wody z dachu do wnętrza budynku jest sp***oloną robotą.
Rozumiem jakby źle wyznaczyli miejsca na parkingu, np. za wąskie. Ok nie ma o co się doj***ć, można łatwo poprawić błąd przy użyciu farby. Ta usterka założę się będzie w ch*j kosztowna.
Gdyby był zamach terrorystyczny, czy kataklizm naturalny - wtedy można powiedzieć, że organizacja Euro nic nie zawiniła bo nie miała wpływu.

Kupisz auto 'bezwypadkowe' i odkryjesz po miesiącu, że klepane to od najgorszych sk***ysynów zwymyślasz tego co je opchnął no bo wydajesz swoje. Za państwowe to można gniot postawić bo przecież nie ja płacę... ;)

al...........10

2012-06-10, 13:31
Nie ma co narzekać. Nasie kochani fachowcy zawczasu pomyśleli i zamontowali na stałe rusztowanie dookoła stadionu, aby naprawy były łatwiejsze - myśleliście że po co są te badyle wystające z krawędzi dachu?

szczepan11600

2012-06-10, 14:35
NO k***a ludzie darmowy prysznic a oni narzekają ;/ Szlachta się znalazła

kicku

2012-06-10, 15:10
Pomysł był pewnie dobry, tylko wykonanie ch*jowe... Nie znam się na budowie stadionów a tym bardziej na konstrukcji ruchomych dachów, ale być może zabrakło jakiegoś testu/sprawdzenia odprowadzania wody, albo po prostu nie przewidzieli, że tej wody będzie aż tyle i wyjdzie z tego taki prysznic... oczywiście jest to błąd/usterka i mam nadzieję, że prędzej czy później ktoś odpowiedzialny(nie kolejnych 1000 hejterów, którzy czekają tylko żeby skoczyć komuś do gardła) to zauważy i będą jakieś poprawki ale powiedzcie mi po ch*j Wy już w to wszystko mieszacie politykę?

sergio909

2012-06-10, 15:50
idymy napisał/a:

pie**olicie narzekacie, nigdy wam nikt nie dogodzi. ch*j że przez 30 lat w Polsce sport leżał nic się nie robiło i nagle budujemy cała infrastrukturę, bez doświadczenia i wy oczekujcie ideału ? Co za sp***olona tendencja do narzekania jest w naszym narodzie, jak coś się uda to od razu szuka się skandalu, wad itp... Nic k***a nie jest idealna i nie będzie!



Tu nie chodzi o narzekanie na to, że się buduje. Tylko na jakość wykonania. Nie jest normalne to, że na ludzi leje się woda, czy też spada fragment sufitu, świadczy to po prostu o tym, że część pieniędzy została po prostu rozkradziona i wykonanie jest ch*jowe, jestem pewien, że ok100 mln po prostu sobie nasi kochani politycy rozkradli i to za sam stadion narodowy, o to się właśnie tutaj rozchodzi. STADION WYKONANY JEST ch*jOWO i tyle ;/
powinny za to poleciec niewyobrażalne kary

wnk

2012-06-10, 16:01
Najwyraźniej ktoś się nie popisał wyobraźnią na etapie projektowym. Komuś wydawało się, że woda poleci obok schodów (chyba i tak ciekłoby po elewacji od środka? – nie znam projektu), ale nie przewidział takiego rozrzutu wody z zaworów, bo w SrałToCadzie wyglądało spoko (BTW gdzie są rury spustowe?) Pokapowali się za późno, żeby robić zmiany w projekcie, albo po prostu olali sprawę, bo pewnie w trakcie jeszcze nie jeden większy problem wylazł, a terminy gonią. We Wrocławiu jak deszcz zacina pod kątem to górna esplanada stoi we wodzie, bo nikt nie pomyślał o odpływach…
Dobrze, że chociaż podwykonawcy dostali całą swoją kasę ;] Ale póki są igrzyska, chleb i piwo to koko spoko – cieszmy się!
Nie zdziwi mnie, jak zaraz po otrząśnięciu się z nirwany mistrzostw powstanie komisja ds. afery Euro 2012.

Phallucifer

2012-06-10, 16:22
@up
Fachowo powiedziane. Bez blaznowania o pisiorach, bez polityki. Po prostu rzetelna ocena sp***olonej pracy tandeciarzy i kretaczy.

pa...........66

2012-06-10, 16:37
zawsze k***a sie doczepi bo nawet sport nie wypleni j***nej polityki z mozgu nie skazonego inteligencja

Miecz

2012-06-10, 17:05
k***a, sami inżynierowie budownictwa się znaleźli. Jak deszcz pada to musi być mokro. A ten j***ny stadion (chociaż drogi w ch*j) to i tak nie załapał się nawet do pierwszej DZIESIĄTKI najdroższych stadionów na świecie więc PRZESTAŃCIE pie**olIĆ ŻE BYŁ NAJDROŻSZY.

Cossmos

2012-06-10, 17:17
Miecz napisał/a:

k***a, sami inżynierowie budownictwa się znaleźli. Jak deszcz pada to musi być mokro. A ten j***ny stadion (chociaż drogi w ch*j) to i tak nie załapał się nawet do pierwszej DZIESIĄTKI najdroższych stadionów na świecie więc PRZESTAŃCIE pie**olIĆ ŻE BYŁ NAJDROŻSZY.



Człowieku, jak pada deszcz, to lecie ci się do mieszkania? Przyznałbym racje hejterom tego filmu, jakby ktoś płakał, że na jakiejś otwartej trybunie deszcz zacinał i padało, ale nie k***a we wnętrzu stadionu pod j***nym dachem. Zanim ktoś w ogóle zacznie pie**olić, to niech się zastanowi, bo nie trzeba być inżynierem, żeby wiedzieć, że ktoś sp***olił robotę po całości, bo się woda na łeb z sufitu leje. Przecież to nie jest pieprzona ziemianka za free, tylko grube miliony złotych pochodzących z naszych podatków zostały na to wyłożone. No ale kto by się przejmował, przecież to nic złego, że rozpie**ala się nasze pieniądze. Jak połowa (jeśli nie większość) komentujących tu ludzi dorośnie i zacznie solidnie zapie**alać, żeby mieć co do gęby włożyć, to zaczniecie się zastanawiać, czy faktycznie jest tak różowo, bo jest super póki żyje się w chacie z rodzicami, którzy za wszystko płacą.

s0pel

2012-06-10, 18:35
Było w domu siedzieć a nie się wozić po stadionie to by nie było problemu...

brt1529

2012-06-10, 23:18
łódźpodwodna napisał/a:


Typowy społeczniak.Boli cię to,że ktoś nagrywa skutki błędów rządu i ich poj***nej POlityki ?



Chodzi mi raczej o to, że jest euro i niezależnie czy interesujecie sie piłką czy nie to jednak oczy Europy są teraz zwrócone na Polskę. I nie zależy mi na tym żeby reprezentacja wygrała ale chciałbym, żebyśmy jako kraj zaprezentowali się jak najlepiej. Nie pomoże, jak teraz zaczną się o wojny o to, że na narodowy poszło ileś tam pieniędzy a tu dach przecieka. Wiadomo, że ktoś musi za to ponieść konsekwencje ale nie teraz tylko za miesiąc, takie przynajmniej jest moje zdanie. Bo jak widze te stare mohery i słyszę jak to wszystko jest zrobione źle, chociaż o połowie nawet nie wiedzą a o drugiej słyszały w radiu to mi sie nóż w kieszeni otwiera

Gienek2

2012-06-11, 12:48
a jeżeli ktoś bawi się telefonem, albo trzym aparat fot. za 10 tys? i właśnie mu zawora otworzyli