18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Silnik z puszki po Coca-Coli

Darkstep • 2012-12-23, 16:11
Czekamy na sadolowego eksperta.


BiałyJeleń

2012-12-23, 16:16
Silnik stirlinga, wykorzystuje różnice cieplną pomiędzy dwoma stronami membrany. Tyle że nie ma poważnych zastosowań dla niego, za słaby

dr...........u1

2012-12-23, 16:17
z tego co widac ogień cos podgrzewa w dolnej puszcze (woda?) a coś co wydostaje sie w podgrzanej puszki prawdopodobnie para wodna podnosi kapsel czy tam inny korek podczepiony do czegos w stylu walu korbowego, po podniesieniu sie ciśnienie spada i kapsel wlasnym ciezarem opada, po ulamku sekundy Cisnienie znow rośnie i cykl sie powtarza, plyta CD robi za koło zamachowe.

Breakdrowser

2012-12-23, 16:42
Przykro mi, nie moja działka, ja jestem ekspertem od bab z ku*asem.

Moby_Dick

2012-12-23, 16:46
Perpetum mobile albo pod stołem lub w drugiej puszcze siedzi miniaturowy silnik v12 :)

Garbatyx

2012-12-23, 17:28
Piankos napisał/a:

Silnik stirlinga, wykorzystuje różnice cieplną pomiędzy dwoma stronami membrany. Tyle że nie ma poważnych zastosowań dla niego, za słaby


Ciocia wikipedia mówi coś innego: Próby zastosowania w pojazdach mechanicznych (autobusach) nie wyszły poza stadium eksperymentów. Był stosowany do napędu torped oraz w przenośnych agregatach prądotwórczych.
Silnik Stirlinga jest wykorzystywany np. do napędzania szwedzkich okrętów podwodnych typu Gotland jako ciche źródło napędu do "pełzania" w zanurzeniu. Rozważa się także stosowanie tego silnika do wytwarzania energii elektrycznej przy wykorzystaniu geotermalnych źródeł ciepła oraz energii słonecznej. W tym ostatnim zastosowaniu jest zdecydowanie sprawniejszy i tańszy od ogniw fotowoltaicznych.
Ostatnio najmodniejszym zastosowaniem silnika Stirlinga są układy CHP (kogeneracji produkcji ciepła i energii elektrycznej) małej mocy (do 34 kW). Generacja skojarzona czyli kogeneracja polega na wytwarzaniu energii elektrycznej i wykorzystaniu ciepła odpadowego, co w sumie daje bardzo wysoką sprawność. Kogeneracja z silnikiem Stirlinga jest nowoczesną, ale drogą inwestycją, gdzie łączna sprawność nie będzie konkurencyjna do np. od dawna stosowanych elektrociepłowni turbinowych czy układów kogeneracyjnych z klasycznym silnikiem spalinowym. Najciekawsza przyszłość rysuje się przed silnikiem Stirlinga w napędzie hybrydowym. Konkretnie w zastąpieniu silnika spalinowego generatorem elektrycznym, hermetycznie zblokowanym z silnikiem Stirlinga. Powyższy układ pozwala uniknąć problemów konstrukcyjnych występujących w silniku produkującym moc mechaniczną, wykazując przy tym zdecydowanie większą sprawność w stosunku do hybrydy typu silnik spalinowy-generator oraz niską toksyczność spalin bez konieczności stosowania katalizatora.
Firma Lockheed Martin dokonywała poprawek w testowym egzemplarzu radioizotopowego (źródłem ciepła jest 2,25 kg izotopu promieniotwórczego) generatora Stirlinga, który miał być gotowy wiosną 2008 roku. Znajdujące się w nim dwa silniki Stirlinga napędzają liniowy alternator o mocy około 100 watów. Układ ma posłużyć do zasilania sond kosmicznych dalekiego zasięgu. NASA zamierza wykorzystać tę technologię już w latach 2012 - 2013.

gshock

2012-12-23, 20:15
Jaki dźwięk :D fap..fap..fap..

~Faper Noster

2012-12-24, 02:02
Osobiście nie podoba mi się konstrukcja silnika Stirlinga typu beta (siłę wytwarza tylko mały tłok). Wolę konstrukcje typu alfa- bardziej skomplikowaną, gdzie siłę wytwarzają oba tłoki.
Poniżej pomysłowe rozwiązanie- 2 silniki typu alfa ze wspólnym zimnym tłokiem i zaworami do regulacji obrotów:

Nejm

2012-12-24, 10:13
Sciszylem zeby matula nie pomyslala, ze fapie :D

Lob

2012-12-24, 12:29
Jest to silnik stirlinga, mój drogi. Jakbyś skończył gimnazjum to na pewno byś wiedział co to.

sewebo2233

2012-12-24, 12:43
to jest silnik stirlinga poprostu żadne cudo ja zrobiłem lepsze cudo ze starego agregatu chlodniczego ;p

itemeczek

2012-12-24, 12:47
To jeszcze ja dodam dla pewności, że jest to silnik stirlinga. Żeby mieć pewność.

lukk

2012-12-24, 12:51
Silnik asynchroniczny puszkowy

SzpadyZorro

2012-12-24, 13:01
Silnik Stirlinga, robiem na fiyzce.

gumol

2012-12-24, 13:26
@SzpadyZorro

Ty się k***a do czytanek na polskim zabierz bo napie**alasz błędami gdzie popadnie...