18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Scenariusz filmu "Pojutrze" w realu.

GYVER • 2014-01-04, 22:14
No kto by przypuszczał że amerykańce sami sobie wywróżą przyszłość...w skrócie : podobno do poniedziałku w USiA spodziewają się wiru polarnego podobnego do tego z filmu "Pojutrze", gdzie temperatura wewnątrz leja ma wynosić od -70 do -50 st. Poniżej link do poczytania jak ktoś chce ( angielski się przyda)

http://nation.time.com/2014/01/04/polar-vortex-plunges-midwest-northeast-into-record-deep-freeze/

P.S. Źle się dzieje jak już sprawdzają się scenariusze filmów ;)

grey_warden

2014-01-07, 21:40
"W rzeczywistości scena, w której opadające masy powietrza zamrażają wszystko na swej drodze nie mogłaby się zdarzyć. Opadając, powietrze podlega sprężaniu adiabatycznemu i nagrzewa się."

Cóż, chyba piszący to hamburger nie miał pojęcia, o czym pisze.

Everizon

2014-01-07, 22:00
GYVER napisał/a:

Ale już - 70....zresztą u ruskich nie rzeczy niemożliwych(...)


Ruscy to są dopiero wk***ieni jak im spirytus zaczyna zamarzać. Reszta to ch*j.

kamuha napisał/a:

(...)Czyli że rzeczywista temp. może być np. dwukrotnie wyższa.


A ile to "dwukrotnie wyższa temperatura" ?
A jak dzisiaj jest 0 stopni celcjusza a jutro będzie dwa razy mniej to ile będzie ?
Mamy tu "logical error" w główce co nie ?

(kurr. znowu to zrobiłem... :P )

dozek

2014-01-07, 23:02
@up jutro będzie -136 :amused:

Przelicz w kelwinach

Everizon

2014-01-07, 23:41
dozek napisał/a:

@up jutro będzie -136 :amused:

Przelicz w kelwinach


Ano właśnie :) w kelwinach. Jak pierwszy raz ktoś mi zadał to pytanie to taką znalażłem odpowiedź na szybko.
Niestety nie jest prawdziwa ponieważ to samo pytanie jest bez sensu z tymi celcjuszami. W fahrenheit'ach będzie inaczej jak i w celcjuszach. Choć oczywiście w tym przypadku z temp. 0 stopni to i tak bez sensu. Najlepiej tu pasują jednostki bezwzględne czyli kelwiny.
Pozdr

Gandziash

2014-01-08, 00:09
no to jeszcze roczek i będziemy latać na hoverboardach jak w powrocie do przyszłości :)

Chołek

2014-01-08, 16:23
Równo sto lat temu była I wojna światowa. Może będzie powtórka z rozrywki :amused: