18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Samobójcze ataki sfilmowane z Drona. Miejsce ataku: Mosul.

Salieri16000 • 2017-12-16, 17:30
Jak w tytule. Kilka ataków przy użyciu SVBIED.


mikEWrona

2017-12-17, 06:56
dajcie mu złotą łopate....

WAT

2017-12-17, 08:14
Dziwi mnie brak procedur w irackich silach obronnych, pierwsza rzecz : podjezdzasz blizej niz 100m - jestes zastrzelony, podjezdzasz za szybko - jestes zastrzelony - wjazd do bazy - ozasiekowany, patrolowany , moze by ciapatym tak latwo nie poszlo, w europie niebawem tez bedziemy mieli takie obrazki - autonomiczną tesle uzyją - bez niepotrzebnego samobojstwa rozwalą pół miasta, z drugiej strony, ktos moze wpadnie na pomysl ,zeby najechac np. 100 meczetów w jednym czasie z uzyciem takich ladunkow, wojna bedzie tylko pytanie kiedy .

Musashi_Miyamoto

2017-12-17, 10:19
Nie jestem pewien czy taki wybuch coś poważnego zrobi dla Amerykańskich Czołgów? Przecież wiele pocisków będzie miało kłopoty z penetracją pancerza tych czołgów... Potrzebna jest specjalistyczna broń i amunicja... Natomiast sam wybuch... Trochę mało... Potrzebny jest wybuch i coś co penetruje pancerz.

maddog77

2017-12-17, 10:51
ch*jowe wyszkolenie się kłania zero zabezpieczenia perymetru i zbijanie się w kupę.

Sz...........jk

2017-12-17, 11:37
@Musashi_Miyamoto

Najbardziej niszczycielską siłą podczas wybuchu jest gwałtowna zmiana ciśnienia. Jeżeli czołg jest w pełni hermetyczny i nie dojdzie do penetracji pancerza to załoga czołgu może bez problemu taki wybuch przeżyć. Gorzej, że czasami siła wybuchu może być na tyle duża, że czołg jednak przestanie być szczelny. To nie są niezniszczalne maszyny.

BubaQQ

2017-12-17, 14:17
Nie łatwiej było by wziąć samochód ze skrzynią automatyczną i położyć kamień na gazie i wysadzić ładunki za pomocą zdalnego sterowania? Ech te ciapackie mózgi.

Dzisiaj

2017-12-17, 23:37
nie wydaje sie wam dziwne? zalozmy, ze to dron hamerykanow :

po co on lata nad miastem? sledzi samochod i nic sie nie dzieje. Taki samochod jesli podejrzewany jest o bycie samochodem wybuchowym - powinien zostac ostrzelany z kilkuset metrow np.

- halo halo czolgi, jakiś jeep napie**ala w wasza strone, chyba bedzie bum, naszykujcie sie i napie**alajcie na wszelki wypadek. Jedzie do was z takiej i srakiej strony...
- halo halo, przyjelismy, jestesmy zwarci i gotowi, będziem napierdlać.

W niektorych wypadkach, dron niemal rownoczesnie z momentem wybuchu zaczyna sie wznosic do gory. Brak opoznienia.

Te filmiki wydaja mi sie troche dziwne.

HEKTOR1226

2017-12-18, 00:56
Wspolczesne czolgi maja pancerze dystansowe wiec załoga poza utrata słuchu raczej przeżyje zwłaszcza że wszystkie czolgi na filmie to czolgi ciężkie mocno opancerzone.