18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zdun

2020-05-11, 18:36
Jak oni tak walcza to wrogów nie potrzebują. :lol:

McQurwa

2020-05-11, 18:37
fachowo to się nazywa Friendly Fire

Shotterr

2020-05-11, 18:45
Spoko ale jak się przyglądam to zdjęcie "ofiara" nie do końca mi pasuje do ostrzelanego okrętu z nagrania.
Np okna z mostku (nie jestem ekspertem ale chyba tam gdzie ster to mostek). Na zdjęciu okręt ma ich 5 i kształtem wyglądają na kwadraty a okręt z nagrania ma ich 6 i kształtem wyglądają na prostokąty. Strefa nad mostkiem też wygląda inaczej, na zdjęciu widać osprzęt typu radar, jakiś szperacz anteny itp a na nagraniu strefa nad mostkiem jest o wiele bardziej zabudowana.

Je...........ik

2020-05-11, 18:53
Shotterr napisał/a:

Spoko ale jak się przyglądam to zdjęcie "ofiara" nie do końca mi pasuje do ostrzelanego okrętu z nagrania.
Np okna z mostku (nie jestem ekspertem ale chyba tam gdzie ster to mostek). Na zdjęciu okręt ma ich 5 i kształtem wyglądają na kwadraty a okręt z nagrania ma ich 6 i kształtem wyglądają na prostokąty. Strefa nad mostkiem też wygląda inaczej, na zdjęciu widać osprzęt typu radar, jakiś szperacz anteny itp a na nagraniu strefa nad mostkiem jest o wiele bardziej zabudowana.



Następny fake news, moze amerykance sie w to wmieszali

~_Yarko_

2020-05-11, 19:12
Shotterr napisał/a:

Spoko ale jak się przyglądam to zdjęcie "ofiara" nie do końca mi pasuje do ostrzelanego okrętu z nagrania.
Np okna z mostku (nie jestem ekspertem ale chyba tam gdzie ster to mostek). Na zdjęciu okręt ma ich 5 i kształtem wyglądają na kwadraty a okręt z nagrania ma ich 6 i kształtem wyglądają na prostokąty. Strefa nad mostkiem też wygląda inaczej, na zdjęciu widać osprzęt typu radar, jakiś szperacz anteny itp a na nagraniu strefa nad mostkiem jest o wiele bardziej zabudowana.



Kamera ofiary jest umieszczona od strony rufy.
Zdjęcie nr 2 przedstawia typ ostrzelanej jednostki (poczytaj link nr 2).
Natomiast korweta "Jamaran" z numerem taktycznym 76 to sprawca zdarzenia.

Ofiary i to co zostało z okrętu rakietowego.



Podałem dwa linki, gdzie można przeczytać szczegóły.
Jak jeszcze bardziej można uwierzytelnić materiał?

Warystor

2020-05-11, 19:41
Jakaś słaba ta rakieta, że nie rozj***ła tego kuterka na dwie połówki i nie posłała w ciągu paru minut na dno.

PsikutaBezS

2020-05-11, 20:12
Czyli jak leci rakieta i rozpoznana jako "swój" to w porządku? Nie ma się czego bać?

Kopacz

2020-05-11, 20:43
Gdzieś to już widziałem


Deprechamurowana

2020-05-11, 20:52
Kopacz napisał/a:

Gdzieś to już widziałem



Też miałem pisać, że gdzieś już to widziałem.

Warystor

2020-05-11, 20:52
Zadanie wykonane: rakieta odpalona, cel trafiony! A kuterek ch*j, jebło to jebło, nie ma co rozstrząsać

o_chuj_chodzi

2020-05-11, 20:54
Pewnie rakiet nie mieli to wysłali dla nich jedną

Tr...........ty

2020-05-11, 21:27
_Yarko_ napisał/a:

Podałem dwa linki, gdzie można przeczytać szczegóły.
Jak jeszcze bardziej można uwierzytelnić materiał?



Na pewno irańska telewizja podałaby tak szybko wiadomość o przypadkowym ataku na własny okręt.
Ujęcie z filmu wygląda jak celowo zarejestrowany atak na okręt-cel. Na którym okręcie umieszcza się kamerę na dziobie lub rufie skierowaną na śródokręcie.

andib13

2020-05-11, 22:03
Trening czyni mistrza jak to mówią :D

razak

2020-05-11, 22:39
piękny widok :) Życzymy dalszego podejmowania właściwych decyzji :)