18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sadistic na telefonach

Centurion • 2011-04-13, 19:12
Planuję zrobić lżejszą wersję strony przeznaczoną dla posiadaczy smartfonów. Czy macie jakieś sugestie jak ta strona miałaby wyglądać? Pytanie też do osób które już teraz próbują oglądać naszą stronę w telefonie - czy da się zalogować, czy da się oglądać filmy, czy zdjęcia są skalowane? Nigdy się takimi rzeczami nie zajmowaliśmy, więc chcemy zebrać jak najwięcej informacji zanim się za to zabierzemy.

Ra...........og

2011-04-13, 19:15
W Operze mini da się przeglądać sadola już teraz, ale denerwują:
- brak przewijania SB, jest wczytane na calą strone (mozna by je zrobić wtedy w osobnej zakladce)
- brak możliwości oglądania filmików.
- ciężar strony
- reklamy

So...........th

2011-04-13, 19:21
żaden telefon nie obsługuję falsha takiego jak PC... za mało RAM'ui procek nie wyrabia

marna

2011-04-13, 19:22
tak samo jak wyżej.
na sb jeszcze coś się napisze, ale żeby jakoś więcej ze strony móc skorzystać to tragedia :(

Centurion

2011-04-13, 19:49
Kodek mp4/H.264 którego najprawdopodobniej używa większość telefonów jest objęty patentem i za jego używanie w celach komercyjnych należy uiszczać opłaty licencyjne. To w zasadzie robi problem, bo po prostu mnie na taką nie stać. I zdecydowanie wolałbym promować i używać wolnego oprogramowania.

Czy ktoś ma jakąś szerszą wiedzę na temat telefonów - o ich wsparciu dla różnych formatów video?

Pan_Szwagier

2011-04-13, 20:16
Na tą chwilę najbardziej przeszkadza rozmiar strony. Jak wiadomo, w najbliższym czasie nie zostanie jednak udostępnione szybkie łącze dla komórek, ze względu na jakieś pertraktacje z wojskiem, które jest właścicielem tych częstotliwości, więc mniejsza wersja by się z pewnością przydała. Nie mam żadnych problemów z logowaniem na żadnym z telefonów (od SE W302, przez Avile po Xperie X10). Shoutbox działa mi tylko na Xperii. Filmiki nie działają mi nigdzie. Nie działa mi również na żadnym wybór strony, do której chcę przejść (tam, gdzie otwiera się okienko do wpisania numeru strony), zwyczajnie się nie otwiera, chociaż to raczej małe utrudnienie. Podsumowując: Odchudzanie!

Janusz~

2011-04-13, 22:53
Tak jak napisałem w statusie na FB -> na moim Wave S8500 niby wszystko śmiga, ale filmiki nie odpalają się w ogóle. Co do formatu video, to teoretycznie jak wrzucam dysku plik.flv, to mi śmiga na telefonie. Ale jak przeglądam przez telefon sadola, to już jest ch*jnia. Z tego co kiedyś czytałem, to taki telefon jak LG GD880 ma obsługę flashplayera w wersji 10, więc na nim teoretycznie powinno wszystko działać.

adikson

2011-04-14, 08:03
Bynajmniej opera mini nie przerabia filmików ale tak to wszystko na niej chodzi bezproblemowo, można spokojnie się zalogować etc.

~Faper Noster

2011-07-30, 14:03
na pc sb na glownej jest fajne, na fonie niepotrzebnie zamula. zrob sb jako osobna zakladke/strone.
uproszczenie naglowka- mniejsze logo, mniej linkow
uproszczenie drzewa kategorii- mniej tabel, bez obrazkow, bez dodatkowych linkow i opisow
wdok tematu- uproszczony profil autora, mniej linkow, podobne tematy jako linki tesktowe
pisnie tematu- bez emotek zboku
stopka- bez tagow

.:...........:.

2011-07-30, 14:08
Nostry napisał/a:

zboku



Oj no, tak oficjalnie? ;-)

szefooo

2011-08-01, 20:39
Obowiązkowo u góry strony "mini" link do wersji normalnej.
Dobrze by było gdyby strony były na różnych adresach jak wszędzie to robią ale wejście z smartphona na stronę dużą nie przekierowywało mnie automatycznie na mini.

Toshiba g910
Opera 10

Nie widzę tylko filmów. Właściwie to nawet odtwarzacza.
Całe forum wyswietla sie poprawnie.
SB działa ale jest ogromny. Wygląda jak by to wszystko co jest widoczne (z przewijaniem) na PC było na wierzchu bez przewijania.
Zalogowałem sie bez problemu.

Generalnie chyba ciężko będzie zrobić mobilną wersję sadistica ze względu na to że większośc tematów to filmy które trzeba by konwertować specjalnie na wersję mini portalu.
Trzeba by wyświetlać mniej tematów na stronę.
Mi tam przy WiFi transfer nie przeszkadza ale komuś kto płaci w abonamencie za neta juz pewnie tak dlatego też polecam odchudzenie.
Może na początek:
- działy które nie wymagają wyświetlania filmów.
- logowanie
- dostęp do profilu i skrzynki pw
- SB na osobnej podstronie

Max3nium

2011-09-03, 12:02
Witam. Zauwazylem ze niektore filmy da sie poogladac. Poza tym z telefonem z klawiatura qwerty jest problem. Gdy naciskam na okno dodawania tresci do odpowiedzi, tlo okna robi sie czarne, tak ze nie widac co sie pisze.

fri.K

2011-09-05, 11:15
jaqub111 napisał/a:

żaden telefon nie obsługuję falsha takiego jak PC... za mało RAM'ui procek nie wyrabia

Na Nokia N900 (Maemo 5) jest flash v9 i spokojnie można oglądać wszystko.
Czyli: "U mnie działa"

Rh...........ox

2011-09-05, 11:34
fri.K napisał/a:

Na Nokia N900 (Maemo 5) jest flash v9 i spokojnie można oglądać wszystko.
Czyli: "U mnie działa"



Ale jesteś zajebisty, mogę Cię dotknąć?