18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

S. King "Misery"

Wilczex • 2010-01-12, 22:44
S. KING MISERY

No to ja zacznę. Wiadomo było, że będę wrzucać Kinga ale dlaczego zaczynam od tej książki - otóż była to pierwsza książka Kinga jaką przeczytałam ( i pierwszy film) i od tego czasu pokochałam jego twórczość.


Genialne studium psychiki niezrównoważonego człowieka, atmosfera grozy aż się wylewa z kartek. Czegóż więcej chcieć?

Pisarz zajmujący się drugorzędową literatura kobiecą w końcu uwolnił się od swoich książek zabijając w ostatniej części główną bohaterkę - Misery. Z radości upija się i pada ofiarą poważnego wypadku samochodowego. Ratuje go zagorzała fanka, na co dzień pracująca w szpitalu jako pielęgniarka. Szybko jednak odkrywa zakończenie ulubionej powieści.....

Bogna

2010-01-12, 23:00
OCZYWIŚCIE obejrzałam film przed lekturą. Trochę czasu musi minąć jeszcze.

Wilczex

2010-01-12, 23:07
Film przy książce to badziew. A zobacz jaką opinię mam o filmie w filmotece. Jeszcze Was zaleję Kingiem :)

Bogna

2010-01-12, 23:10
Byle nie za dużo Kinga, bo po jakimś czasie robi się nudny ;) . A jak już, to tylko te naprawdę dobre, ok? :P

Wilczex

2010-01-12, 23:14
No raczej, że tylko te najlepsze. Moim zdaniem. Jak dla mnie nie robi się nudny ale to moje zdanie. Ale nie martw się, nie będzie tylko i wyłącznie Kinga.

Scarlet

2010-01-12, 23:46
osobiście, jeśli chodzi o horrory, zawsze byłam raczej fanką mastertona. niedawno obejrzałam 'lśnienie', nawet coś mi się spodobało, sięgnęłam po książkę.. i się trochę rozczarowałam :( póki co jakoś nie mam ochoty na kinga. pomijając to, że nie mam na to czasu.. ehh :/

Bogna

2010-01-13, 11:08
Jeśli chodzi o 'Lśnienie', to książka stoi i mnie znacznie wyżej niż film.

Wilczex

2010-01-13, 12:22
Poczekajcie dziewczyny na wątek o "Lśnieniu" :D

Scarlet

2010-01-13, 16:59
Bogna napisał/a:

Jeśli chodzi o 'Lśnienie', to książka stoi i mnie znacznie wyżej niż film.



tak szczerze, to jak dla mnie i film i książka raczej kiepska. nie tego się po mistrzu grozy spodziewałam :) ale okay, nie uprzedzam faktów, bo Wilczex mnie zje ;)

Wilczex

2010-01-13, 17:29
Nie zje nie zje. Każdy ma swoje zdanie i gust. Ja kocham Kinga ( chociaż fakt, ma kilka słabych książek) i wiem że nie kazdy podziela tę zapaleńczą miłość :) Ale nie czytam tylko i wyłącznie jego książek, więc może coś uda mi się polecić takiego, żebyś się skusiła :)