18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

S. King LŚNIENIE

Wilczex • 2010-01-13, 17:33
Wpisuję, bo:
a) obiecałam
b) i tak bym to zrobiła


Jak dla mnie książka kultowa, nie ma to tamto :) Wg mnie majstersztyk. Na pewno wrócę jeszcze nie raz do tej książki.


Rodzina Torrance'ów spędza zimę w hotelu na odludziu - ojciec Jack podjął się tam pracy jako cieć . :) Okazuje się, że hotel jest nawiedzony a nadprzyrodzone zdolności jego synka Danny'ego budzą hotel do życia....

Scarlet

2010-01-13, 18:04
nie wiem, może w orginale ta książka ma inny klimat. polski przekład (ja czytałam zofii zinserling) leży i kwiczy. pierwszych kilka rozdziałów nawet mnie wciągnęło, myślałam, że to wstęp do czegoś naprawdę fajnego, ale im dalej w las tym bardziej się - paradoksalnie - nudziłam. jakoś mnie te wszystkie 'straszne' opisy zupełnie nie ruszały. fakt faktem, najpierw oglądałam film, co trochę mi utrudniło odbiór lektury, ale mimo wszystko, jak już wspominałam w innym temacie o kingu, po mistrzu grozy spodziewałam się więcej :-?

sensi

2010-01-13, 18:10
Wilczex, zgadzam się, pełna napięcia i klimatu, który potrafi stworzyć tylko King...
ja polecam Grę Geralda, również Kinga. Opowiada o małżeństwie przyjeżdżającym na wypoczynek do domku letniskowego. Robi się gorąco, zaczynają zabawę z kajdankami w łóżku i wtedy następuje zwrot akcji.

"Medoc, jesteś tu? Znowu chodziłam nocą podczas snu. Dzikich potworów boję się w tym dniu" :->

Wilczex

2010-01-13, 18:17
sensymiliana, zgadzam się "Gra: jesto dobra ale "Dolores" lepsza, o czym jeszcze usłyszycie :)

Masterof

2010-04-26, 23:53
Jedna z najlepszych książek jakie czytałem. Ukazana zmiana charakteru Dzaka, jak mu się w główce powolutku pie**oli i ogólny klimat są naprawdę wciągające. Niestety film to dno, ale Nickolson pasuje jak ulał do opisu Dzaka, szczególnie ten uśmieszek jak już zfiksował.

Xa...........el

2010-05-06, 00:53
Masterof napisał/a:

Niestety film to dno



Nie zgodze się. Film nie jest zgodny do końca z duchem ksiązki, jak i z zamysłem jej autora ale nazywanie go dnem jest grubą przesadą. Genialna gra aktorska zarówno Nickolsona (ta kreacja przeszedła do legendy) jak i reszty rodzinki, świetne zdjęcia i klimat. Sam fil jest bardzo dobrze przemyślany kompozycyjnie. Nie wiem jak można go dnem nazwac - wystarczy pamietac ze to nie ekranizacja a film na motywach ksiązki.

dkxii

2010-05-09, 23:30
hmm... osobiście jestem wielkim fanem kinga, ale "lśnienie" nie należy do moich ulubionych pozycji... przede wszystkim brak tam historii tego hotelu... zero wytłumaczenia czemu z ludźmi działo się to co się działo... wiem, że nie każda książka tego potrzebuje, ale jakoś pojedyncze informacje z przeszłości wzbudziły u mnie swojego rodzaju niedosyt...

straszna, a właściwie upiorna książka była w scenach z chłopakiem. to wtedy właśnie king pokazywał do czego jego wyobraźnia ( oraz beczka piwa xD ) jest zdolna.

z jakiegoś powodu bardziej do mnie przemawiają opowiadania stephena. są bardziej abstrakcyjne, dziwne... w całej swojej nierealności wprowadzają mnie w jakiś dziwny stan niepokoju.

a na koniec taka mała herezja: "Roland" ist krieg i king juz nie napisze czegos tak niesamowitego (obym sie mylił).