18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ryszard Petru i riposta

kisiuuu • 2016-02-25, 20:46
Jak w temacie, akcja około 0:20

Thunbi

2016-02-25, 22:00
Powiem tak: nie przepadam za Petru ale poziom tej "riposty" żenuje...
Niech się nie dziwią, że w Polsce ludzie nie mają za grosz szacunku do polityków skoro reprezentują rynsztokowy język i poziom Seby spod bloku.

dwakilo

2016-02-25, 22:02
O ja pie**ole znaleźli się obrońcy SKOKów, "kumaci". Prawda jest taka, że te parabanki bez jakiegokolwiek nadzoru padają jak muchy. Przejrzyjcie na oczy ekonomiści z gimnazjum.

sidian

2016-02-25, 22:12
Skoro k***a skoki mają swoją kasę główną, to dlaczego odszkodowania wypłaca KNF z forsy normalnych ludzi, którzy zamiast w wiadrze z gównem trzymali pieniądze na kontach w bankach? Gdyby ta kasa główna była wypłacalna, to by z niej wypłacili odszkodowania. A tak jest ch*j, leci nasza kasa.

mlody102

2016-02-25, 22:17
Lubie tego debila. Od kilku miechów nie mam problemu ze stolcem.

tomeekcz

2016-02-25, 22:25
to był głos rozsądku

Kickbokser

2016-02-25, 22:26
Może i wulgarnie, ale dla mnie bomba. Jeszcze do tego przy tvgówno trzeba było dosadnie powiedzieć, żeby dotarlo do tych małych móżdżków.

PanKukuruźnik82

2016-02-25, 22:29
Jechał Petru poprzez Peru
widzi Petru - w rzece rak
wsunął Petru ręke w swetru
rak za swetru Petru cap !

SpaceInvaders

2016-02-25, 22:57
rzklanu napisał/a:

heheh - oczywiście że pie**oli.

Skoki mają swój odpowiednik KNFu - nazywa się to cudo KASA GŁÓWNA. I ten twór bardzo dobrze zabezpiecza system skoków, który zresztą jest na całym świecie uznany za wzorcowy.



Gdzie na cełym świecie, link poproszę, bo większej bzdury nie czytałem. Może w Wenezueli czy innej Burkinie Faso, ale nie w cywilizowanych, dobrze zarządzanych krajach.

typo

2016-02-25, 23:03
@rzklanu

Jaka kasa główna? To się nazywało Kasa Krajowa. I 20 lat prezesem by pan Bierecki (senator PiS zreszta), a jej członkami miały prawo być tylko poszczególne kasy. Potem powołano do życia fundację, która przejęła kontrolę nad Krajową SKOK. Fundacja była kontrolowana przez Grzegorza Biereckiego, który był jednocześnie… prezesem Krajowej SKOK.

Czyli pan prezes kontrolował sam siebie. W 2012 kiedy okazało się, że SKOKI mają prawdopodobnie miliardowe długi (wtedy jeszcze nie bylo wiadomo, bo nikt nie mial dostepu do tych danych) Kasy nie musiały nawet odprowadzać podatków, ani posiadać rezerw. W samym 2012 banki wpłaciły na fundusz gwarancyjny 1mld zł.

Wiec panie! nie pie**ol tutaj farmazonów, tylko dlatego, że nie lubisz wesołego Ryszarda. pie**oli w wielu sprawach, ale tutaj nie.

Wzorcowe i uznane na świecie? haha. Jedno wielkie gówno.

lesiot

2016-02-25, 23:12
SKOKi to taki trochę AmberGold.

kisiuuu

2016-02-25, 23:28
KolekcjonerDobrego napisał/a:

piwo za taką ripostę ... ale żeby wrzucać tu swetru i materiały z tefałenu ić pan wch*j



Coś Ci chyba nie pykło koniu.

rz...........nu

2016-02-26, 07:58
dwakilo napisał/a:

O ja pie**ole znaleźli się obrońcy SKOKów, "kumaci". Prawda jest taka, że te parabanki bez jakiegokolwiek nadzoru padają jak muchy. Przejrzyjcie na oczy ekonomiści z gimnazjum.



1. SKOKi to nie parabanki, to tzw unie kredytowe
2. Nadzór jest i to większy niż ci się wydaje. Nadzór to Kasa Główna.
3. Nie padają jak muchy. W kilku wprowadzono zarząd komisaryczny ponieważ KNF narzucił na skoki konieczność posiadania rezerw jak banki (a to zupełnie inaczej działające instytucje). Tym prostym zabiegiem (maly wpis po stronie winien), slabsze skoki znalazły sie pod kreska.
4. Znam sprawę od podszewki bo robiłem dla Skoków analizy wpływu działań KNF na pozycje finansowe.
5. PO dostali rozkaz: Udupic skoki. Bo: To zaplecze finansowe pisu.

Mr.Diesel

2016-02-26, 08:14
Odpowiedz w takim razie na pytanie, dlaczego inne banki (czyli reszta obywateli) mają zrzucać się na tak super prosperujące, upadające SKOKi ?

lesiot

2016-02-26, 08:57
rzklanu napisał/a:

3. Nie padają jak muchy. W kilku wprowadzono zarząd komisaryczny


SKOK Wołomin - upadł
SKOK Wspólnota - upadł
SKOK Polska - był nadzór, teraz wystąpiono o upadłość
SKOK Kujawiak - upadł

Wszystkie te co padły, to dlatego, że nie miały z czego opłacać zobowiązań, czy wypłacać kasy klientom, były zadłużone.
Klientom którzy mieli w tych SKOKach kasę, wypłacana kasa nie będzie z tej mistycznej według Ciebie "Kasy głównej", tylko z BFG na który banki się zrzucały.

Więc przestań łaskawie pie**olić kocopoły, bo widocznie analizy które robiłeś miały charakter reklamowy i były materiałem sponsorowanym.
Jak widać "super nadzór" kasy głównej przekłada się na zerową odpowiedzialność. Czemu inne SKOKi skoro takie bogate nie zrzucają się na pokrycie strat tych co upadły i tych upadających?