18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozwinięta i ubogacona cywilizacja europy zachodniej

mateusos • 2017-07-06, 21:09
Spokojny i demokratyczny kraj zwany "Demokratyczna niemiecka republika islamska"

yakuza2

2017-07-07, 10:53
No bardzo trafny opis - republika islamska. To akurat z islamem nie ma nic wspólnego. Protestują tutaj antyglobaliści. W każdym państwie protestują przed ważniejszymi szczytami gospodarczymi, ale ch*j zamieszki w Niemczech to muszą być islamiści i brudasy

Admirał

2017-07-07, 11:08
Ja tych ludzi nie rozumiem. Demokracja i kapitalizm może nie są idealne, ale i tak to najlepsze co trafiło się ludzkości w całej naszej historii. Nigdy ludziom nie żyło się lepiej niż teraz. Czego oni chcą?

janlew

2017-07-07, 12:11
Wie ktoś może gdzie są cegły z muru berlińskiego ?

pawel578

2017-07-07, 13:07
Chociaż ich ktoś w końcu umyje....

Kamil4

2017-07-07, 14:53
Admirał napisał/a:

Ja tych ludzi nie rozumiem. Demokracja i kapitalizm może nie są idealne, ale i tak to najlepsze co trafiło się ludzkości w całej naszej historii. Nigdy ludziom nie żyło się lepiej niż teraz. Czego oni chcą?



Dla niektórych od tego jak dobrze się przeciętnym ludziom żyje jest ważniejsze aby między przeciętnymi ludźmi, a najbogatszymi nie było zbyt dużych różnic.
A co do demokracji:
"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
Karol Marks

Moby_Dick

2017-07-07, 15:07
U siebie nie potrafią zaprowadzić porządku, a rządzą Europą. :hitler:

ssiruuvi

2017-07-07, 19:43
janlew napisał/a:

Wie ktoś może gdzie są cegły z muru berlińskiego ?



mur berlinski byl betonowy ;]

dzaanas86

2017-07-07, 19:44
Teraz przydałby się Gomułka i Cyrankiewicz.

Adrian92

2017-07-07, 23:51
Można lubić USA, podziwiać ich siłę militarną bo są naprawdę silni.
Ale trzeba być ostro popie**olonym by popierać ich imperializm. Z roku na rok mają coraz więcej wojska w Europie pod pretekstem , że będą Nas chronić :D jeszcze troszkę a cała Europa będzie pod butem USA :) Ide o zakład, ze Trump ma dobre układy z Putinem a także arabami :)

Jo...........23

2017-07-08, 00:05
Admirał napisał/a:

Ja tych ludzi nie rozumiem. Demokracja i kapitalizm może nie są idealne, ale i tak to najlepsze co trafiło się ludzkości w całej naszej historii. Nigdy ludziom nie żyło się lepiej niż teraz. Czego oni chcą?




Sprecyzuj.
Uważasz, że np. tak słodko żyć setkom tysięcy Polaków z kredytem na 30 lat, gdzie czasem jedna pensja idzie na spłatę, bo brak wpłaconej w terminie jednej raty = strata domu?

Czy ideałem jest to, że podczas wyborów głos bezrobotnego analfabety bez żadnego majątku jest równy wagą głosowi właściciela fabryki zatrudniającej np 1000 osób? (widzisz pole do kupowania głosów za "kiełbasę wyborczą")

A tzw. politycy? Wybrani na 4 lata i robią wszystko, aby ustawić siebie i rodzinę. Z reguły przynoszący wstyd Państwu - np. pijany Kwach, bul Komorowski, Swetru, Scheuring etc.

Dla porównania:

Królowa Jadwiga Andegaweńska - przygotowywana od dziecka do bycia królem/królową - Bardzo dobre wykształcenie, znajomość kilku języków obcych (węgierski, łacina, polski, włoski, niemiecki, ruski) etykieta dworska.
Dla dobra Państwa Pilskiego i Litwy rezygnuje z prywatnego szczęścia. Zapisuje w testamencie swoje klejnoty na rozbudowę
Akademii Krakowskiej - odtąd U.Jagielińskiego.

Monarchia jest zdecydowanie lepsza!
Jak coś spieprzy, to od razu widać winnego.
A w demokracji? - "Wybierzcie mnie jeszcze raz, to teraz już na pewno zrobię wam dobrze..."

Kosy

2017-07-08, 00:59
Jod123 napisał/a:




Sprecyzuj.
Uważasz, że np. tak słodko żyć setkom tysięcy Polaków z kredytem na 30 lat, gdzie czasem jedna pensja idzie na spłatę, bo brak wpłaconej w terminie jednej raty = strata domu?



Brzmisz jak obezjajec który boi się wziąć odpowiedzialność za kredyt ( mam paru takich znajomych i trochę mi ich żal. Całe życie tylko doszukują się powodu jak to nie wyrwać się z okowów domu rodzinnego albo wynajmowania. Jeśli nie jesteś dziedzicem to kredyt to najlepsza opcja. Bierzesz maksa na hipotekę bo i tak tańszego nie dostaniesz. Jedna rata strata domu ? Chyba się nie zdecydowałeś albo wziąłeś u złodziej. W kredytach hipotecznych to norma, że można np. na 3 miechy wstrzymać spłacanie.
Jod123 napisał/a:


Monarchia jest zdecydowanie lepsza!
Jak coś spieprzy, to od razu widać winnego.
A w demokracji? - "Wybierzcie mnie jeszcze raz, to teraz już na pewno zrobię wam dobrze..."


Całkiem możliwe. Mam teorię że państwo jako twór czy gospodarczo czy jakkolwiek inaczej a dużą bezwładność. I zmiany rządzących co 1 albo 2 kadencje to porażka. Bardziej ważne od kierunku jest to żeby nie zmieniać go rewolucyjnie.

Gambi

2017-07-08, 03:27
Za nagłówek mający na celu straszyć ciapatymi ch*j ci w dupę autorze. Dobrze, że komentujący załapali, że to lewicowcy robią dym.

@Jod123 masz niezłe sito we łbie. Faktycznie lepszy jest monarcha który ile by ni nakradł, ile by nie sp***olił to i tak będzie rządził do usranej śmierci. W demokracji masz swój czas i koniec.

Kamil4

2017-07-08, 10:51
Gambi napisał/a:

Za nagłówek mający na celu straszyć ciapatymi ch*j ci w dupę autorze. Dobrze, że komentujący załapali, że to lewicowcy robią dym.

@Jod123 masz niezłe sito we łbie. Faktycznie lepszy jest monarcha który ile by ni nakradł, ile by nie sp***olił to i tak będzie rządził do usranej śmierci. W demokracji masz swój czas i koniec.



Po co monarcha miałby okradać sam siebie :) . On chce na ogół aby jego dziecko odziedziczyło bogate państwo. To w demokracji rządzący starają się tak nakraść aby też dla dzieci coś zostało :) Z resztą policz ile wydajemy na tych wszystkich senatorów, posłów, wybory itp. Na prawdę myślisz, że oni mniej państwa kosztują od 1 monarchy?