18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmowy z katem

matteo_19 • 2013-08-16, 00:03
Dwie mocne sceny z ekranizacji "Rozmów z katem" z fantastycznym Piotrem Fronczewskim w roli Jurgena Stroopa. Ogólnie polecam obejrzeć cały spektakl, bo tytułowy "kat" szczegółowo i bez skrupułów opisuje przebieg likwidacji Żydów z warszawskiego getta.

Fisz_

2013-08-16, 23:46
'Rozmowy z katem' - jak dla mnie ścisła czołówka w osobistym rankingu ulubionych książek. Po prostu genialna. Na pewno jeszcze do niej wrócę. Żadna inna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak ta.

coldblood16

2013-08-17, 08:55
Książka fajna i była dozwolona przez ruskich za komuny bo o złych niemcach. Jest o Żydach bo opowiada o zniszczeniu ich getta. Fajna o tym powstaniu książka to "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall. Krótka więc nawet wszyscy półanalfabeci dadzą radę zmęczyć na kiblu przy sraniu.
Polecam też zajebistą książkę o powstaniu warszawskim Mirona Białoszewskieg "Pamiętnik z powstania warszawskiego". Najlepiej pokazuje jak tam wtedy było moim zdaniem, bo bez wzniosłego pie**olenia i srania po krzakach.

LuLcu

2013-08-17, 10:59
Cytat:

Ogólnie polecam obejrzeć cały spektakl, bo tytułowy "kat" szczegółowo i bez skrupułów opisuje przebieg likwidacji Żydów z warszawskiego getta.



Ogólnie to polecam przeczytać, przyjemna laktura.

cl...........er

2013-08-17, 12:29
Zajebista książka, wciągnęła mnie już po pierwszych stronach.
Do tej książki polecam również przeczytanie "Powstanie '44" Normana Davisa :D
Tam idealnie przedstawiona jest zagłada żydów :amused: