18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmowy w Toku - Kilka słów o Metallice

zapal • 2012-09-27, 20:39


farbowany blond?

Joseph_Fritzl

2012-09-28, 08:10
O k***a ale kwas... Ludzie są PO-JE-BA-NI. Ide się powieścić, zaraz wracam.

mjrZenada

2012-09-28, 11:39

szefooo

2012-09-28, 12:48
Ewa Drzyzga napisał/a:



Podaj tekst o ciele


Ciała bym CIAAAAAłŁAAAA

Macias17

2012-09-28, 12:54
Trzeba byc poj***nym żeby myśleć że to jest naprawdę.

ptrson

2012-09-28, 17:28
jeśli chodzi o piosenki o ciałach to polecam cannibal corpse;)

wafel09

2012-09-28, 20:32
k***a ja pie**ole

Bladess

2012-09-28, 21:13
jacekmatys napisał/a:

poszedłam się mówi..




kobiety mówią poszłam, tylko mężczyźni używają zwrotów poszedłem..

manieeek

2012-09-28, 21:17
Było 666 piw, teraz 667 . gincie k***a

Bladess

2012-09-28, 21:17
lohan napisał/a:

czego napisy odwrocone?




Bo to odwrócony obraz gdyby było normalnie Tmógł by się przyj***ć o prawa autorskie.. tak wiem troche to głupie ze niby dalej to samo ale jednak odwrócenie obrazu coś daje że sie nie przypie**olą..;}

Masakrowiec

2012-09-28, 21:22
wk***ilem sie :( nie ma piwa

Aravorn

2012-09-28, 21:35
Widzę, że kilka osób pisze, że Metallica to gówno, wychwalając rap.
A ja powiem więc tak:
jest melodia sama - mamy muzykę - przykład: muzyka klasyczna
jest melodia i jest mądry tekst - jest ekstra
jest melodia i jest głupi tekst - to też muzyka - czasem głupi tekst ma sens;)
nie ma melodii (najczęściej) i jest tekst - to nie jest muzyka - odwołanie do rapu. Powtarzalność bitów, bredzenie w kółko o tym samym, nic sensownego. Tak jak np. jaranie się jestem bogiem czy jesteś bogiem - filmem o zespole z człowiekiem, który mówił, żeby się nie poddawać po czym się zabił. Większą premierą tego roku będzie już choćby Hobbit - Czyli tam i z powrotem - część 1.
Sztuczne jaranie się byle gównem że tak powiem - widzę na codzień, że wiele osób słucha tego na siłę, no i przykład Pezeta czy jak mu tam pokazuje że to tylko chwilowy trend - przy jakimś kawałku po 1,5 min. filmik miał na FB 1,5 tysiąca kliknięć Lubię to. Problem jest taki, że utwór trwał przeszło 4 minuty, była to premiera utworu, nie ukazywana nigdy wcześniej. Jeden mądry człowiek zauważył to i dodał ciekawy komentarz potwierdzający właśnie to co mówię zanim ktokolwiek mógł wysłuchać utworu.

Metal to nie tylko darcie się i szarpanie strun - tu choćby kawałki Hetfielda - przejrzyjcie sobie teksty, jak ktoś nie rozumie po angielsku to tłumaczenia np. na tekstowo.pl. I to ma większy, jak dla mnie przekaz, niż większość rapu, przynajmniej polskiego.

Nie należy naginać definicji muzyki. Rap średnio do niej zalicza - może określenie gniewna poezja (z wyłączeniem jp i innych bzdetów) byłoby lepsze.
I nikt i nic nie zmieni tego faktu, że to właśnie rock, hard rock i metal były muzyką ważną w momentach przełomowych w historii i nikt nie ma prawa podważać wyższości tego nad tym rapem lub nawet popem, który po prostu wpada w ucho.

A i dowody odnośnie tego, co odpowiada masom: liczy się najważniejsza w muzyce melodia. Dlatego nie usłyszymy (i obyśmy nie usłyszeli) rapu w popularnych stacjach radiowych.
Wiem, że krzykacze i napinacze + hejterzy i lamerzy będą pisać swoje, ale zastanowiłbym się i logicznie przeanalizował jak to z tą muzyką jest.

Lighthunder

2012-09-28, 21:42
Ja pie**ole co za kretynka....

Chce wierzyć że to jest ustawiane bo nie mogę pojąć że tacy kretyni w ogóle istnieją...

rimogyz

2012-09-28, 21:56
A tak oglądając te wszystkie "rozmowy w tłoku" nie odnieśliście nigdy wrażenia, że to wszystko jest tak jakby... hmmm... ustawione? -_-'

Nest0r171

2012-09-28, 22:02
Drzyzga to ma cierpliwość! Ja bym jebnął już ze śmiechu *_*

zacyp

2012-09-28, 23:04
Gdzie można oddać głos za legalną aborcją?