18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmowa Angry Joe'a z gościem od Xboxa one

koczkodan_masła • 2013-06-16, 15:44
Oto wywiad znanego youtubowego recenzenta Angry Joe'a, który nigdy sie nie p****doli i zadaje pytania wprost, z gościem z Microsoftu na temat Xboxa one, Wiedźmina 3, polskiej sytuacji(W Polsce, w momencie wystartowania sprzedaży xboxa nie będzie możliwości kupna ani rejestracji tegoż sprzętu) i wielu innych ciekawych aspektów

uookie

2013-06-16, 15:50
jeszcze nie wcisnąłem play, a po ryju już widzę, że nie lubię tego typa

Dz...........ak

2013-06-16, 16:09
Lubię gościa, bo nie siedzi w portfelu żadnego z wydawców i robi materiały z perspektywy gracza.

dzikijednorozec

2013-06-16, 16:11
Łapta z jutuba. Napisy...

/watch?v=6RtSGFryKwo

maggie

2013-06-16, 21:36
Drodzy Sadole, mam wielką prośbę.
Czy ktoś mi wyjaśni o co konkretnie chodzi z tym nowym Xboxem?
Sama zastanawiam się nad kupieniem, bo na owym urządzeniu (niestety pożyczonym od kumpla) grałam w AC, Skyrima, Battlefielda czy inne gry na kinecta i bardzo mi się to spodobało. Co ten nowy Xbox ma zawierać czy niezawierać od tego, na którym sobie rok temu pykałam? :P
Czemu są takie hejty na tego Xbox One, ktoś wyjaśni mi w miarę jasno? ;)
Czy jest sens kupować czy raczej się przyjrzeć PS4?

Matush5

2013-06-16, 21:49
1. Kinect jest niezbędny do działania konsoli.
2. Xbox One wymaga podłączenia do internetu przynajmniej raz na dobę.
3. Microsoft ma w zanadrzu patent pozwalający za pomocą kinecta określić ilość osób oglądających film i czy przypadkiem ta liczba nie przekracza określonej w licencji. Jeśli tak użytkownik zostanie poproszony o kupienie wersji rozszerzonej.
4. Kinect potrafi odczytać tętno, nastrój i rozpoznaje twarze użytkowników.
5. Układ graficzny ma być o 33% słabszy niż w przypadku PS4
6. Obowiązkowa opłata za granie w używane gry (pożyczasz grę od kumpla żeby ją odpalić musisz zapłacić prowizje)

maggie

2013-06-16, 22:10
Matush5 napisał/a:

1. Kinect jest niezbędny do działania konsoli.
2. Xbox One wymaga podłączenia do internetu przynajmniej raz na dobę.
3. Microsoft ma w zanadrzu patent pozwalający za pomocą kinecta określić ilość osób oglądających film i czy przypadkiem ta liczba nie przekracza określonej w licencji. Jeśli tak użytkownik zostanie poproszony o kupienie wersji rozszerzonej.
4. Kinect potrafi odczytać tętno, nastrój i rozpoznaje twarze użytkowników.
5. Układ graficzny ma być o 33% słabszy niż w przypadku PS4
6. Obowiązkowa opłata za granie w używane gry (pożyczasz grę od kumpla żeby ją odpalić musisz zapłacić prowizje)




ŻE CO?

Poważnie?
Kurczę, co za inwigilacja z tym kinectem!
Chyba czas zobaczyć co tam z tym PS4 :-)
No to strzelili sobie samobója, nie ma co.

McMenel

2013-06-17, 10:03
Matush5 napisał/a:

1. Kinect jest niezbędny do działania konsoli.
2. Xbox One wymaga podłączenia do internetu przynajmniej raz na dobę.
3. Microsoft ma w zanadrzu patent pozwalający za pomocą kinecta określić ilość osób oglądających film i czy przypadkiem ta liczba nie przekracza określonej w licencji. Jeśli tak użytkownik zostanie poproszony o kupienie wersji rozszerzonej.
4. Kinect potrafi odczytać tętno, nastrój i rozpoznaje twarze użytkowników.
5. Układ graficzny ma być o 33% słabszy niż w przypadku PS4
6. Obowiązkowa opłata za granie w używane gry (pożyczasz grę od kumpla żeby ją odpalić musisz zapłacić prowizje)



Nie do końca.
1. Niezbędny bo nie można kupić samej konsoli bez kinecta.
2. raz na 24h czasami nawet raz na godzinkę. Zależy od dystrybutora i zabezpieczenia.
3. Patent jest nie wiadomo czy go zastosują.
4. Yup
5. Pawda
6. A więc tu już jest wyższa szkoła jazdy z tego co się orientuje do biblioteki gier może być podpiętych 10 osób z "rodziny". Można grę oddać tylko raz komuś kto jest w znajomych na XBL conajmniej 30 dni. Handel używkami tylko za pośrednictwem partnerów biznesowych MS. Co oznacza iż używki będą równie drogie co nówki.
Cały problem sprowadza się do tego iż MS nie będzie sprzedawał pudełkowych wersji gier jako osobnego produktu ale jako licencji na używanie gry. Stworzył cały model biznesowy oparty na takim właśnie obrocie grami.
I jeszcze kilka innych wad.
7 W dniu premiery jedynie niewielka ilość państw będzie miała możliwość pogrania na XBO. OFC Polska to kraj 3 świata wg MS więc nie pogramy sobie choćby w Witchera na nowej konsoli MS.
8. Wiele nowych funkcji konsoli będzie dostępnych jedynie w USA.
9. MS zastrzega sobie prawo do zmiany polityki oraz zasad działania nowej konsoli w przyszłości.
10. Kupując produkty MS zrzekasz się prawa do wytoczenia im procesu sądowego.
P.S Co do Angry Joe to zauważyliście jak po E3 zbił z tonu krytyki nowej konsoli MS?? Przed E3 zgadzałem się z nim w jego wypowiedziach. Po E3 nagle złagodniał i część rzeczy które wcześniej krytykował nagle okazała się plusami. Pewnie dostał jakąś gratyfikacje bądź go szantażują.

mikEWrona

2013-06-17, 23:25
na ch*j komu k***a tysiac friendsów? co za zjeby

Szwy

2013-06-17, 23:25
No i Xbox będzie o $100 droższy od PS4 będąc gorszym.

pancyr

2013-06-17, 23:47
Całe życie gram na Play Station (no dobra koło 12 lat ;-) ),cenie sobie prace Japońców i nigdy nawet nie myślałem o Xboxie,cieszę się ze nie będę miał problemów z wyborem.

Pietro1906

2013-06-18, 00:32
2 minuty pie**olenia zanim cokolwiek się zaczyna

malinp

2013-06-18, 00:39
jak wszystko i wszyscy, potwierdzam. ten wyżej nie jest już pierwszej jakości i ciasności ;]

~Velture

2013-06-18, 02:36
Cytat:

10. Kupując produkty MS zrzekasz się prawa do wytoczenia im procesu sądowego.


Nie. Zrzekasz się praw do wytoczenia im POZWU ZBIOROWEGO a nie z praw do pozywania ich indywidualnie a to ogromna różnica.
Podobnie zrobiło STEAM dając wielkie oburzenie przy pewnej aktualizacji gdzie zmienili regulamin ,że użytkownicy platformy nie mają prawa do wytoczenia im pozwów zbiorowych.
W praktyce oznacza to właściwie pozbawienie ludzi praw do pozywania bo wylatywanie samemu przeciwko wielkiej korporacji ,której prawnicy zarabiają na godzinę więcej niż miesięczna średnia krajowa w Polsce nie ma sensu żadnego bo w razie przegranej będziesz musiał płacić koszty ich adwokatów. JEDNAK to jest różnica i prawo niby masz do pozywania ich.