18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmiar głodu we współczesnym świecie

kunafis • 2013-03-01, 17:52
Tak z ciekawości (info ze studiów)

- Co 3,6 ktoś umiera z głodu

- Ok. 815 milionów ludzi w świecie cierpi głód i niedożywienie

- Tylko 32 z 99 badanych przez FAO krajów rozwijających się zanotowano w minionych 10 latach spadek ilości niedożywionych.

- 1/12 ludzi na świecie choruje z niedożywienia, w tym 160 milionów dzieci poniżej 5 roku życia

- Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1/3 ludności świata jest dobrze odżywiona 1,3 jest niedożywiona a 1/3 głoduje

- Na subkontynencie indyjskim żyje połowa głodujących ludzi na świecie. Afryka i Azja 40% Reszta Ameryka Łacińska

- 3 miliardy ludzi na świecie usiłuje przeżyć za 2 dolary dziennie. Blisko 1/4 ludzi żyje za mniej niż 1 dolar dziennie, tymczasem aktywa 358 miliarderów przewyższają łączne dochody roczne krajów, które zamieszkują 45% ludności świata. Suma aktywów trzech najbogatszych ludzi świata jest większa niż łączny PKB wszystkich krajów najmniej rozwiniętych.

- 18 tys. dzieci dziennie umiera z głodu.

- Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny posiłek południowy.

- Aby pokryć niezaspokojone potrzeby świata w zakresie higieny i żywności, wystarczy 13 miliardów dolarów, tyle ile ludzie w USA i Unii Europejskiej wydają co roku na perfumy. :lodowka:

Ant1984

2013-03-01, 18:11
"- Co 3,6 ktoś umiera z głodu" --> Co 3,6 czego? Metra? :P

evilmatt

2013-03-01, 18:13
Co 3,6 sekundy ktoś umiera z głodu?

sa...........os

2013-03-01, 18:46
Cytat:

Aby pokryć niezaspokojone potrzeby świata w zakresie higieny i żywności, wystarczy 13 miliardów dolarów, tyle ile ludzie w USA i Unii Europejskiej wydają co roku na perfumy.



Pokryć? Na jak długo? Delikatnie rzecz mówiąc trochę to nieprecyzyjne...

Cytat:

Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny posiłek południowy.



Jakiego pocisku? Pocisk pociskowi nie równy.

Tak z ciekawości pytam, nie że się czepiam. ;-)

BarnabaTheDog

2013-03-01, 19:00
1/3 jest niedożywiona, 1/3 głoduje. 7mld ludzi. 7*2/3= 4,66mld. Zapomnijmy, o niedożywionych i głodzie utajonym (czy jak mu tam było).

2.33 mld głoduje. Powiedzmy, że postawimy im jeden posiłek dziennie. 2.33*365=850mld. --> 13/850=0.15

No, jak wam się k***a uda coś ugotować za 15 centów, to gratulacje. Proszę powstrzymać się od pie**olamento, że ta suma wystarczy na woreczek ryżu w Chinach czy dwa ziemniaki. Te rzeczy trzeba ugotować, przewieźć, składować.

k***a, kto robi te wyliczenia, szympansy w zoo? Nie, im by chyba lepiej poszło.

Problem głodu jest straszliwy. Nie neguję tego, jak ważne dla przyszłości naszej cywilizacji jest jego rozwiązanie, ale do ch*ja pana... Takie naciągane wyliczenia, tylko wywołują niesmak. Tak, jak i wytykanie miliarderom, że są miliarderami. Pieniądze są sztuczne. Gdyby Bill G. oddał swoje 50 mld. $, to nagle nie byłoby już głodu, tak?

k***a.


Te, autor, żeby nie było, to ja się Ciebie nie czepiam, tylko zjawiska naciągania danych do swoich potrzeb.

abrams90

2013-03-01, 19:01
Cytat:

Jakiego pocisku? Pocisk pociskowi nie równy.



Pocisk Javelin - 80000$
Tomahawk - 1 mln$
pocisk 8K11 (te do SCUD-ów) z najmocniejszą głowicą jądrową, która się zmieści - 260000$

Masz rację różnice są ogromne, należałoby sprecyzować.

mik777pl

2013-03-01, 19:43
Taaa i jak kilkanaście lat temu stany wysłały kilka tysięcy ton zbóż i co się stało ? pozdychali z ,,przejedzenia" :P ja nie rozumiem po ch*j się wpie**alać w naturę :D

ne...........fi

2013-03-01, 19:59
Nie wiem na jakich studiach uczą Ciebie tego wszystkiego ale poproszę frytki.

ArmiaKrajowa

2013-03-01, 20:45
-Ok. 815 milionów ludzi w świecie cierpi głód i niedożywienie

- Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1/3 ludności świata jest dobrze odżywiona 1,3 jest niedożywiona a 1/3 głoduje



To w koncu 815 milionow czy 1/3 ?


kunafis

2013-03-02, 14:28
To fakt dane nie są precyzyjne jak widzę, ale naj***ny byłem i się nudziło, to sobie myślę a pie**olne coś na sadola no i pie**olnąłem. Tak chciałem naświetlić problem ale dla mnie dobór naturalny musi być i tak jak słyszałem, że jak koleżanka była w Ghanie to tam zakopują studnie bo myślą, że złe duchy z niej wyfruną, zresztą przy ciągłym wzroście ludności Ziemia będzie miała problemy z produkcją mimo jakiś tam mega zaawansowanych technik i technologi rolnych...Idę sobie coś wpie**olić na ciepło. Pozdro

AmorPatriae

2013-03-02, 15:30
Jakie by te dane nie były to jest ch*jowo i to nie ulega wątpliwości.

tepad.no

2013-03-03, 00:29
sluchaj no ku**. jesli gloduja to niech sie nie rozmnazaja. ja nie gloduje ale nie zalewam formy pierwszej lepszej co sie zgodzi bo wiem, ze nie zapewnie takiemu dziecku przyszlosci naukowca lub biznesmena. gdybym wiedzial, ze nie zapewnie mu jedzenia to rochalbym reke przez podwojnego kondoma.

na glupote nie ma lekarstwa, nawet 130000 trylionow zielonych nie naprawi problemu.

ms87

2013-03-03, 04:01
nie wygląda to na info ze studiów tylko na teksty wycięte z jakiegoś dokumentu tv. Na studiach nie podaje się tak nie precyzyjnych danych

kajas2

2013-03-05, 00:28
Może to brutalne, ale przeludnienie na świecie jest obecnie za duże. Ta "pomoc" deklarowana przez wiele państw na świecie to fikcja :)