18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosyjski debilizm w akcji.

Dziku11 • 2015-08-09, 13:52
Robiąc poranną prasówkę, natrafiłem na taki oto artykuł z RMF24.


Cytat:


Prawie 40 ton polskich owoców i warzyw zniszczyły w Moskwie rosyjskie służby fitosanitarne. Rosjanie w bardzo spektakularny sposób realizują rozporządzenie swego prezydenta o niszczeniu żywności, która miała wjechać do ich kraju nielegalnie.

Rosjanie twierdzą, że dostawcy z Białorusi chcieli ominąć ich embargo. Na rynek w Moskwie trafiło blisko 30 ton polskich jabłek i pomidorów oraz niespełna 10 ton marchwi, które miały być trafić do Kazachstanu.

Moskiewski oddział przeprowadził kontrolę mającą na celu wykrycie żywności nielegalnie wwożone j do naszego kraju. Kontrolowaliśmy centrum handlowe Food City. Znaleźliśmy towary pochodzące z Polski - 25 ton pomidorów, 3 tony jabłek i 9 ton marchwi. Te towary były wwiezione do Federacji Rosyjskiej na podstawie fikcyjnego tranzytu. Z Białorusi ta żywność była reeksportowana do Kazachstanu, jednak nie dojechała do miejsca przeznaczenia i towary wyładowano w Moskwie. Warzywa i owoce zniszczyliśmy – mówił przedstawiciel rosyjskich służb fitosanitarnych.

W opakowaniach i workach jabłka, pomidory i marchew wrzucano do wielkich kontenerów na ciężarówkach. Potem zostały wywiezione na stołeczne wysypisko śmieci. Służby wszystko filmowały - widać między innymi jak po potężnych stertach jabłek wymieszanych z pomidorami jeździł ciężki sprzęt.






http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosjanie-zniszczyli-40-ton-polskiej-zywnosci,nId,1865895

Długo myślałem jak to skomentować i nic nie przychodzi mi do głowy bardziej konstruktywnego, jak to że trzeba być nieprzeciętnym kretynem, aby po pierwsze niszczyć żywność, po drugie niszczyć czyjąś własność, po trzecie uzasadniać to w taki sposób. Ale cóż, Rosja nie nie kraj to stan umysłu, albo jego braku.
Wiem, że to mało sadystyczne, ale mega wk***iające.

Hornet

2015-08-09, 23:37
Nie dajcie się zwariować propagandzie. 8-)
W UE, Polsce, USA i wielu innych krajach nie takie cyrki odchodzą. Kwestia tylko taka czy głośno o tym trąbią.

skala09

2015-08-10, 01:19
skoro zaplacone to moga sobie robic z tym co chca moim zdaniem

esejPolski

2015-08-10, 01:28
Mam tylko nadzieje że za to zapłacili!

ksz-ksz

2015-08-10, 02:13
mygyry napisał/a:

Wymachiwanie szabelką bo rosja be, ale nadstawianie dupy niemcom, i gdzie tu logika? jedni i drodzy zniszczyli ten kraj, ale obecnie lepiej robić biznesy i zarabiać zamiast być marionetką UE


Sry, ale co masz na myśli mówiąc "nadstawianie dupy niemcom"? I o co chodzi z tym biznesem, bo przecież dużo większą wymianę handlową mamy z Niemcami, a tym bardziej z całą UE, niż kiedykolwiek moglibyśmy mieć z Rosją. Czyli co, lepiej wypiąć się na UE i przytulić znów do Ruskich? Już kiedyś tak było i również dzięki temu dzisiaj jesteśmy biedakami Europy.

sirapacz

2015-08-10, 08:49
asurit dopoki nie skonczysz chociaz 15 lat - nie wypowiadaj się tu proszę.

korinogaro

2015-08-10, 10:01
Zamiast to zająć i przekazać organizacjom harytatywnym to niszczą i jeszcze paliwo marnują...

efiksowy

2015-08-10, 11:26
I dobrze! Niech zdychają z głodu!

cyslaw

2015-08-10, 12:09
@ci co mówią "niech zdychają z głodu" itd.

Te towary jechały do Kazachstanu a ruskie k***y zaj***ły je, otwarły i rozpie**oliły. Polski sadownik co prawda kasę dostał, ale kazachski klient nie otrzymał towaru. ch*j im do dupy. A żarcie dla ruskich podludzi spokojnie sobie jedzie, bo oni dobrze wiedzą, że na samej wódce długo nie pociągną. Chcieli odegrać cwaniaków to zniszczyli.

Eftar

2015-08-10, 13:20
Trochę debile z nich. Skoro i tak przewieźli, a oni skonfiskowali, to co za problem przekazać informację o zniszczeniu, a tak na prawdę sprzedawać jako rosyjski wyrób?

Sinecod

2015-08-10, 13:30
cyslaw, ch*ja tam nie do Kazachstanu. Robi się takie cyrki że towar niby idzie na Kazachstan albo gdzieś tam, a idzie do ruskich. Identyczna sytuacja- towar z PL jedzie na Białoruś, tam przeładowują na Białoruskie ciężarówki, papiery przerabiają że towar z Białorusi i jedzie sobie jak gdyby nic dalej. Kumpel pracuje na chłodni w firmie która jest jednym z największych producentów truskawki i malin w Polsce. I jak gdyby nic przyjeżdżają sobie ciężarówki ze wschodu i zabierają towar. Kto nie kombinuje ten sobie nie radzi, a przekręty odchodzą na potęgę żeby ominąć embargo.

Zresztą jak widać, propaganda mówi jaka to "dzika Rosja jest bee", a tymczasem co się dzieje na tym "pięknym i kulturalnym zachodzie"?
http://40ton.net/oto-francja-roku-2015-wspaniala-kraina-mlekiem-i-miodem-plynaca/

Też burdel i rozpie**ol, ale przecież o tym nie wolno mówić bo jak to? Pod samą centralą w Brukseli takie jaja? Przypomnijcie sobie strajki w Belgii z powodu wieku emerytalnego- w polskich mediach cicho sza...

Poza tym jak ktoś wyżej napisał ładnie- towar został przemycony i znalazł się w sposób bądź co bądź nielegalny w kraju. Więc zgodnie z przepisami został utylizowany. W czym problem?

ksz-ksz, ch*ja tam. Zachód upycha do nas towar gorszej jakości i nadprodukcję, a to co my wyprodukujemy idzie do nich albo i nie jako pierwsza jakość i to za dużo niższą cenę niż mieli by to wyprodukować Niemcy czy żabojady. To nie jest takie kolorowe jak się wydaje.

PS- nie jestem ruskim agentem ani rusofilem, ale spójrzcie trzeźwo do k***y nędzy na to co się dzieje a nie to co usłyszycie w radiu/telewizji/internecie zanim zaczniecie szczekać jacy to ruscy są be.

Warcrimer

2015-08-10, 15:37
Coś mi tu nie pasuje. Opłaca się komuś wieźć 50 ton warzyw/owoców z Polski do Kazachstanu?

TurboDown

2015-08-10, 16:58
Warcrimer napisał/a:

Coś mi tu nie pasuje. Opłaca się komuś wieźć 50 ton warzyw/owoców z Polski do Kazachstanu?


Tak.

U francuzów też niszczą żywność i wylewają mleko z cystern ostatnio widziałem film

koniosraj

2015-08-10, 17:48
A tam zniszczyli, znając ruskich to zniszczyli trochę przy kamerach, a resztę ukradli.

Lord_Rzeźnik

2015-08-10, 18:56
Jeśli nie spełniają wg nich norm, to zróbmy tak, żeby naprawdę nie spełniały. Na przykład zaszczepcie im larwy jakichś groźnych szkodników :)