18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

rosyjska systema w walce

HerPLemnus • 2012-05-13, 13:49

kiedyś był tutaj taki temat ale nie było pokazanego zastosowania w walce na ulicy

LuxOFF

2012-05-13, 14:31
Szkoda, że facet dokładnie wie czego się może spodziewać i naprawde by nie dał rady tak elegancko kogoś pokonać ale na pewno stawiałbym na niego jakby ktoś chciał go napaść.

hi...........ja

2012-05-13, 14:38
Świetna sprawa, naprawdę! Pod warunkiem oczywiście, że przeciwnik nie jest wyższy o dwie głowy, nie ma postury goryla, nie waży 120 kg i jest tak samo powolny oraz niezgrabny jak Ci pozoranci na filmiku :D

destroyka

2012-05-13, 14:58
LuxOFF, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Trenuję Sambo/Sistiemę od niespełna 3 lat, zdaję sobie doskonale sprawę, że jestem dopiero laikiem, a już system uratował mi skórę na ulicy. Napisałem system, bo to nie jest "sztuka" walki - treningi mają nas nauczyć konkretnych zachowań przy poszczególnych atakach, nie wykonujemy piruetów, kopnięć z półobrotu itp - trenerzy uczą nas najskuteczniejszych uderzeń właśnie na ulicy. Na filmiku ataki przeciwnika wydają się nieco sztuczne, jednak jestem przekonany, że 'fajter' trenujący Sambo Bojowe byłby w stanie obronić się w niemal każdym miejscu.

HerPLemnus

2012-05-13, 15:02
nie ważne czy gośc ma 2 metry czy waży 150 kilo, systema polega na uderzaniu w czułe punkty i sploty nerwów. Jak chcesz się przekonać o jej skuteczności to weź dobrze zbudowanego znajomka i uderz go odrobinkę pod mostek gwarantuję, że się złamie w pół ;]

Skora2

2012-05-13, 16:02
To, że nie robią tego w hali nie oznacza, że jest to zastosowane na ulicy... :D chłopaki ćwiczą na świeżym powietrzu i tyle.

LuxOFF

2012-05-13, 19:09
@Destroyka Dlatego napisałem, że mimo wszystko bym na niego postawił jakby ktoś chciał go tak an ulicy napaść. Chodziło mi tylko, że z przypadkową osobą nie jesteś w stanie wyczuć tak dobrze tego jak zaatakuje by tak ładnie odpowiedzieć na nie.

Kamm

2012-05-13, 19:13
To szkoła ruskich batmanów :->

DarkEvent

2012-05-13, 20:27
Podobne ;]



Podobne ;]

cipciripci

2012-05-13, 20:30
Albo mi się wydaje albo ten typ w niebieskim kasku ma halówki z CCC :D

hell.no

2012-05-13, 20:42
Hmm a to ruscy nie napie**alaja się po prostu łopatami?

kih0n

2012-05-13, 20:59
destroyka, pisząc fajter mam nadzieje że masz na mysli kogos kto trenuje co najmniej 5-8lat, sam trenuje sztuki walki i żeby czuć się w miarę pewnie, nauczyć się odruchów na ciosy i sposób poruszania się przeciwnika potrzeba co najmniej 5 lat, Odkąd zobaczyłem ruską SYSTEMA uważam że to jedna ze skuteczniejszych sztuk/systemów walki ale tak jak pisałem, nie ważne czy to karate, sambo, kung fu czy kombat 56 - potrzeba troche czasu zeby opanowac podstawy a pozniej jeszcze troche czasu zeby staly się odr*chami bo odruchy są szybsze niż jakiekolwiek planowane uderzenia

grzechu86tonie

2012-05-13, 21:38
hiperbolizacja napisał/a:

Świetna sprawa, naprawdę! Pod warunkiem oczywiście, że przeciwnik nie jest wyższy o dwie głowy, nie ma postury goryla, nie waży 120 kg i jest tak samo powolny oraz niezgrabny jak Ci pozoranci na filmiku :D




takie gabaryty jak opisales napewno nie pozwola na szybsze ruchy niz ten na filmiku. masa i wzrost to nie wszystko, trzeba miec spryt i szybkosc. to najwazniejsze

rymekfr

2012-05-13, 21:49
Jak ktoś ma wątpliwości co do skuteczności Sambo bojowego w jakiejkolwiek sytuacji to niech sobie poczyta o Fedorze Emalianenko :)

djoshin

2012-05-13, 22:13
tak ale fedor to równierz i judoka