18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosyjska myśl techniczna V8

bavarian • 2013-01-29, 20:07
Coś tam o motoryzacji wiem, ale może ktoś wyjaśnić o co kaman?


Boober77

2013-01-30, 11:57
Jest dokładnie tak, jak pisza kaiel i speedster. Przyjrzyjcie się uważnie tym niebieskim rurom - prowadzą od zbiornika (to ten niebieski, umocowany do niebieskich(!) rur) wprost do kolektorów wydechowych. Wewnątrz kolektorów są najprawdopodobniej rozpylacze. Dlatego też, ze względu na dość korozyjne właściwości spalin zmieszanych z wodą, kolektro jest zrobiony (najprawdopodobniej, bo oceniam tylko na oko) z nierdzewnej stali, zamiast standardowo stosowanego do tego celu szarego żeliwa.

A zresztą, jak popatrzycie sobie od czasu do czasu na jakąś wiekszą jednostkę pływającą, to z wydechu niemal zawsze leci woda. Właśnie z układu chłodzenia spalin.


ZnanyJakoZaganiacz

2013-01-30, 12:30
To zmarynizowany V8 z wtryskiwaną wodą do kolektora wydechowego.

PustySocho

2013-01-30, 13:07
Boober77 napisał/a:

Jest dokładnie tak, jak pisza kaiel i speedster. Przyjrzyjcie się uważnie tym niebieskim rurom - prowadzą od zbiornika (to ten niebieski, umocowany do niebieskich(!) rur) wprost do kolektorów wydechowych. Wewnątrz kolektorów są najprawdopodobniej rozpylacze. Dlatego też, ze względu na dość korozyjne właściwości spalin zmieszanych z wodą, kolektro jest zrobiony (najprawdopodobniej, bo oceniam tylko na oko) z nierdzewnej stali, zamiast standardowo stosowanego do tego celu szarego żeliwa.

A zresztą, jak popatrzycie sobie od czasu do czasu na jakąś wiekszą jednostkę pływającą, to z wydechu niemal zawsze leci woda. Właśnie z układu chłodzenia spalin.


Czy oby na pewno to TYLKO nierdzewna, z mojej wiedzy w dziedzinie chemii tutaj kwasówka by rade ledwo dala.

Ef...........sz

2013-01-30, 13:20
kaiel napisał/a:

silnik do łodzi z mokrym wydechem , woda chłodzi wydech i zmniejsza hałas
http://www.halyard.eu.com/Knowledge/wet_dry_exhausts.html







h*ja tam to Paliwo jest wMAteczce Rosji paliwo jest tansze niz woda wiec silnik nie musi spalac wszystkiego

borisklinga

2013-01-30, 14:01
i sie wyjasnilo dlaczego ruskie kamazy moga jezdzic cale zanurzone w rzece

burex666

2013-01-30, 16:02
Strażacka motopompa V8

kwk222

2013-01-30, 22:24
Zajebista muzyka :D