18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rosyjscy hakerzy

pi...........ja • 2016-05-04, 17:33
Też działają dla samych lajków :-)

W rosyjskim podziemiu przestępczym oferowane są setki milionów skradzionych przez hakerów danych - głównie nazw użytkowników z hasłami dostępu do e-maila, a także kont na różnych portalach - pisze w środę Reuters, powołując się na eksperta.

Alex Holden, założyciel i szef bezpieczeństwa informatycznego firmy Hold Security, mówi, że takich skradzionych kont jest 272,3 miliona. Są to dane większości użytkowników najpopularniejszej w Rosji poczty elektronicznej Mail.ru, a także dane użytkowników poczty Google'a, Yahoo i Microsoftu.

Eksperci z Hold Security zainteresowali się młodym rosyjskim hakerem, który chwalił się na forum internetowym, że zgromadził i jest gotów udostępnić skradzione dane, łącznie 1,17 miliona pozycji. Holden powiedział, że po weryfikacji tego zbioru i wyeliminowaniu powtórzeń okazało się, iż są tam dane prawie 57 milionów użytkowników Mail.ru, dziesiątki milionów danych użytkowników usług mailowych świadczonych przez Google'a, Yahoo i Microsoft, a także setek tysięcy osób korzystających z usług niemieckich i chińskich operatorów poczty elektronicznej.

Według Holdena "te informacje krążą w podziemiu", a wspomniany rosyjski haker "jest gotów udostępnić je tym, którzy będą dla niego mili". Za cały zbiór haker chciał zaledwie 50 rubli (mniej niż 1 USD), ale zgodził się oddać go za darmo, gdy eksperci z Hold Security zgodzili się zamieścić na hakerskich forach pozytywne komentarze na jego temat.

Holden powiedział, że wydaje się, iż tysiące wykradzionych kombinacji nazw użytkownika i haseł dostępu to dane pracowników największych amerykańskich banków, zakładów produkcyjnych i firm handlowych.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/setki-milionow-skradzionych-danych-uzytkownikow-e-maila,2325283,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

mygyry

2016-05-04, 17:41
Po co kraść dane, jak obecnie miliony debili robi to z własnej woli, pisząc wszystko o sobie o rodzinie i dzieciach na portalach społecznościowych

~Velture

2016-05-04, 17:47
No ja nie mam pytań jak z 1.17mln znaleźli 57 milionów użytkowników....

lapps

2016-05-04, 18:09
Velture napisał/a:

No ja nie mam pytań jak z 1.17mln znaleźli 57 milionów użytkowników....



policja z grama marihuany potrafi wiekszych cudow dokonac

Hempsmoker

2016-05-04, 19:40
@lapps No to fakt, zdolni są.

Nimr0d

2016-05-04, 20:25
Na polskich forach TOR swojego czasu można było kupować paczki po od 100 do kilku tysięcy mailów, wg sprzedawców nie były sprawdzane, więc plądrując takie maile można było trafić na perełki jak różne hasła czy prywatne zdjęcia, wiele osób na tym zarabiało np szantażując ludzi upublicznieniem zdjęc i nie blefowali, bo temat do tego przeznaczony był wypełniony ogromną ilością nagich fotek czy nawet filmów wraz z telefonami i adresami domu ofiar. Dlatego ostrzegam, jeśli nie masz dobrego antywirusa a dużo buszujesz po necie i ściągasz to dostęp do twojego maila masz prawdopodobnie nie tylko ty.

dymion

2016-05-07, 02:18
Nimr0d napisał/a:

temat do tego przeznaczony był wypełniony ogromną ilością nagich fotek czy nawet filmów



pics or didn't happen ;)

botspam

2016-05-07, 12:20
Velture napisał/a:

No ja nie mam pytań jak z 1.17mln znaleźli 57 milionów użytkowników....


Widocznie w Rosji z jednego maila korzysta cała wioska