18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

RMF 24: Polak skradł dokumenty dot. brytyjskich okrętów.

zgonex • 2015-04-02, 13:53
Ostatnio na wykopie pojawił się taki oto krótki artykuł:



"Polak, który ukradł dokumenty dotyczące brytyjskich okrętów nuklearnych, skazany został na 4,5 roku więzienia. Próbował je sprzedać polskiej ambasadzie w Londynie. Został schwytany w sprawnej akcji Scotland Yardu i brytyjskiego kontrwywiadu.

31-letni mężczyzna mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej. Włamał się do domu sąsiada, który pracował w stoczni, i skradł dokumenty. Następnie skontaktował się z polską ambasadą, żądając za nie 50 tys. funtów.
Z uwagi na charakter tej propozycji, nasi dyplomaci natychmiast powiadomili o tym brytyjskim kontrwywiad.
Polak został aresztowany, gdy miał spotkać się z przedstawicielem naszych władz. Nadano mu pseudonim "Alex". W rzeczywistości "Alexem" był agent MI5.
Obrońcy skazanego starali się złagodzić wyrok, przedstawiać go jako nieszkodliwego fantastę, który zbierał materiały do książki, jaką rzekomo miał napisać. Ława przysięgłych była innego zdania. Polak uznany został winnym włamania i próby wyłudzenia pieniędzy. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia podkreślił, że działał z wyrachowaniem i dla zysku."
Bogdan Frymorgen


wklejam link

http://www.wykop.pl/ramka/2466849/polak-potrafi/


Zastanawiam się co Wy, drodzy sadole o tym myślicie.

Wg mnie pracownicy ambasady postąpili słusznie. Gdyby te informacje znalazły się w Polsce, zapewne w ciągu kilku dni znalazłyby się także i w moskwie, co doprowadziłoby do obniżenia sprawności bojowej jednego z państw NATO.

a co Wy myślicie?

Prosiłbym szanownych moderatorów o nie wypie**alanie tego z miejsca do pieca, niech powisi chociaż do wieczora.

Rekin_piczojad

2015-04-03, 14:20
Wysłałbym do kraju po kogoś ze specjalistyczną wiedzą, polaka wpuścił do ambasady i pod groźbą pójścia siedzieć za szpiegostwo (wysokie kary) kazałbym mu udostępnić dokumenty. Specjalista bada zgodność z prawdą - jeśli dokumenty w nawet najmniejszym stopniu nie będą się pokrywały z prawdą to zawiadamiam MI5 i odgrywam rolę dobrego sojusznika. Jeżeli dokumenty mają wartość, połączeniem dyplomatycznym wysyłam do kraju i zapewniam "zniknięcie" specjalisty i polaka. Potem odgrywam rolę "Ja nic nie wiem".

Nie może być innej drogi. Oddanie w ręce MI5 bez własnego zbadania zakrawa o śmieszność. Dyplomaci to szpiedzy i tyle.

Johnny135

2015-04-03, 16:48
Grzegorz.C napisał/a:

@Blooregard
Nawet jak nam NATO nie pomoże to nadal Polska musi stać po ich stronie bo zawsze jest nadzieja że jednak postąpią słusznie. Putin nie zostawia nawet złudzeń.
@L_R_d_f
Dziwi mnie dlaczego obrona tego nie wykorzystała w mowie końcowej. Chyba że artykuł ma braki.



Nie, nie musi zindoktrynowany debilu. Grzecznie przeżuwając gówno którym nasrało ci UE i NATO do ryja dalej ujadaj na to jaki Putin jest straszny i zły. :fuck-off:

lapps

2015-04-08, 04:57
elBiaauawy napisał/a:



Rok 2015- ludzie dalej uważają, że to Wielka Brytania zawiniła, a nie polski rząd, który w dzisiejszych czasach powinien być potępiony z każdej możliwej strony...
Tymczasem taki Beck i jego puste przemówienie o narodowej dumie jest pokazywany jako wzór, szkoda tylko, że to nie on potem walczył i umierał za kraj.

To jest po prostu smutne, że nadal są debile, tacy jak Blooregard, którzy historii uczą się od Mariana Kowalskiego i nadal nie są skłonni na odrobinę refleksji... bo po co? Nie? Najprościej napisać, że wina innych.



powinnismy ich potepic za to, ze nie oddali gdanska bez walki niemcom?
wiecej takich jak ty i historia Polski skonczylaby sie na krzyzakach... juz nie wspominajac o potopach czy tatarskich najazdach.
wina Becka, ze niby sojusznicy z ktorymi niby koniec koncow wygralismy ta wojne, wypieli na nas dupe.

myslisz, ze nawet jakbysmy sie niemcom podporzadkowali nie byloby gestapo w Polsce, obozow, zawlaszczania mienia. Polska wcale nie bylaby linia frontu zsrr i 3 rzeszy...
za to mielibysmy gwarancje, ze europa juz wtedy bylaby zupelnie niemiecka, bo kto by niby stawil opor? anglia sama?

to jest smutne, ze dalej sa debile wychowani przez polityczna poprawnosc dla ktorych obozy zaglady byly Polskie, zydzi byli mordowani przez Polakow, a tchorzostwo brytyjczykow i francuzow to wina naszego patriotyzmu... jakbys sie k***a mac nie zorientowal czesi poddali sie bez walki, a terroryzowani i mordowani i tak byli.