18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rewolwer S&W Model 29

~Velture • 2019-08-04, 10:04
Cytat:

Rewolwer Smith & Wesson Model 29 został zbudowany w 1955 roku po wprowadzeniu do użycia nowego naboju rewolwerowego 0,44–calowego naboju Magnum. Broń zasilana jest z bębenka o pojemności 6 nabojów. Opróżnianie bębenka z łusek odbywa się jednocześnie, za pomocą wyrzutnika, po uprzednim odchyleniu bębenka w bok (na lewą stronę).
Rewolwer ten jest produkowany do chwili obecnej, w następujących modelach: 29, 629 Classic, 629 DX, 629 Classic Hunter, różniących się długością lufy i materiałem (model 29 – stal zwykła, model 629 – stal nierdzewna).
Rozreklamowany przez filmy sensacyjne (seria o Brudnym Harrym) stał się popularny w latach 70., używany przez policję, jak również jako broń myśliwska i do obrony osobistej. Charakteryzuje się wysoką skutecznością (dużą mocą obalającą) i trudnym do opanowania dla początkujących strzelców odrzutem




roninns

2019-08-06, 14:07
Nie ma naboju o kalibrze ,44 cala, jest nabój o nazwie ,44 kalibru około ,39 cala i nie nazywa się go rewolwerowym, bo od początku był stosowany też w karabinach a od kilkunastu lat w pistoletach.

Pawehan

2019-08-07, 21:45
44 magnum, jest k***a taki nabój . W USA jest inaczej ,powstają takie ręczne armatki bo tam wolno polować z bronią krótką.

luxpiotr

2019-10-20, 17:46
Nie wiem czym strzelała , bo cały czas patrzyłem na dupę.