18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rewolucyjny zderzak z Polski

~Faper Noster • 2010-11-24, 21:33


Rewolucyjny zderzak powstał w Polsce już 12 lat temu, jednak do tej pory nie spotkał się z zainteresowaniem producentów aut. Wynalazca nie daje jednak za wygraną. Zanim z nowatorskiego rozwiązania skorzysta branża motoryzacyjna, polski zderzak znajdzie zastosowanie w portach morskich.



Źródło: TVN24

Bu...........sz

2010-11-24, 21:56
i ch*j w ten zderzak, jak przypie**oli 140 km/h w drzewo, to nawet mu katapulta nie pomoże

ParanoiA

2010-11-24, 22:04
po co kupić, niech dalej ludzie giną na drogach. ten film jest chyba najlepszym przykładem jak łatwo uniknąć śmierci jeżdżąc po polskich drogach.

szkoda dziadka

uploader nie działa
daje linka /watch?v=JaFBXzrcPsM

Rh...........ox

2010-11-24, 22:16
Słyszałem kiedyś o tym i z tego co wiem to nie jest on wykorzystywany w branży motoryzacyjnej ponieważ konstrukcja jest dość ciężka co wpływa na rozmieszczenie masy w samochodzie itp.

x9ro

2010-11-24, 22:32
~Rhox - to nie wiem gdzie to slyszales - bo ja o tym zderzaku ogladalem jakies 7 lat temu i odpowiedz byla prosta jesli chodzi o branze motoryzacyjna... Jesli zaczeli by uzywac takich zderzakow bylo by mnie wypadkow, czyli mnie napraw, mniej zysku sprzedarzy samochodów - czysty marketing - To tak jak "Przekret tytoniowy" zapraszam do obejrzenia tego dokumentu - dowiecie sie ciekawych rzeczy

Rh...........ox

2010-11-24, 22:52
x9ro napisał/a:

~Rhox - to nie wiem gdzie to slyszales - bo ja o tym zderzaku ogladalem jakies 7 lat temu i odpowiedz byla prosta jesli chodzi o branze motoryzacyjna... Jesli zaczeli by uzywac takich zderzakow bylo by mnie wypadkow, czyli mnie napraw, mniej zysku sprzedarzy samochodów - czysty marketing - To tak jak "Przekret tytoniowy" zapraszam do obejrzenia tego dokumentu - dowiecie sie ciekawych rzeczy



Nie pamiętam ale oglądałem jakiś dokument, bardzo lubię takie pierdołki ;-)

Twój Stary

2010-11-25, 00:39
zderzak na sprezynce niesamowite k***a

Rh...........ox

2010-11-25, 00:42
Twój Stary napisał/a:

zderzak na sprezynce niesamowite k***a



Słyszałeś o "jajku Kulomba"?

bloodwar

2010-11-25, 06:10
Zderzak jest super ale ma pewne dwie istotne wady - do tej pory nie zbadano czy działa na pojazdy o "przeciętnej" masie (powiedzmy koło tony) przy prędkościach powyżej 20 km/h (zwiększając prędkość uderzenia dwukrotnie masa zderzaka musi zostać podniesiona do kwadratu, zwiększając jednocześnie masę pojazdu dwukrotnie waga urządzenia idzie w sześcian żeby zadziałał tak jak powinien, skoro teraz waży grubo ponad sto kilo a jest w stanie pochłonąć energię jedynie małego malacza rozpędzonego do kilkunastu kilometrów to żeby zatrzymać normalny pojazd jadący 50-60 na godzinę trzebaby dla tego cuda techniki chyba osobną przyczepę holować za pojazdem. Oczywiście podnosząc masę zderzka podnosimy masę pojazdu= zwiększamy energię kinetyczną pojazdu = musimy zwiększyć masę zderzaka aby zadziałał = błęde koło. Dlatego twórca zderzaka tak się denerwuje na słowo "Uroboros" :-) Dwa, że działa WYŁĄCZNIE jeżeli przyłoży się siłę przy niemal idealnym kącie 0 stopni do osi podłużnej tego cudownego zderzaka - przy uderzeniu po skosie albo nie w centrum zderzaka nie działa. Ile wypadków to idealne równe zderzenie w środek pojazdu, 2-3 procent?

piecho90

2010-11-25, 11:52
oj i przede wszsytkim firmy ubezpieczeniowe by bankrutowały, bo wszyscy sa k***a pazerni na hajs, lepiej zeby ludzie na drogach gineli a kasa do potfela leciala. I jak u nas ma być dobrze.

misiek1991

2010-11-25, 12:52
Z tym zderzakiem jak jest tak samo jak z reprezentacjapolski w pilce noznej, przykladowo jest jakis talent (tu wynalazek) ktory znajduje sie w polsce polacy maja to w dupie i sie nie interesuja, ale jak sie zainteresuje nim inne panstwo to nagle maja wielkie pretensje i zale, i zaloze sie ze tak samo bedzie z tym zderzakiem, jaki niemiec chinczyk czy ch*j wie kto, wykorzystka swoj pomysl u siebie i bedzie zarabial gruba kase. Ale niestety to jest Polska....Wiempoj***ne troche ale taka prawda ;-)

carlos88

2010-11-25, 13:00
Widziałem o tym kiedyś program w ZOOMie na RTL7 (zapewne starsi sadyści pamiętają taki kanał i program).
Pokazywali jak koleś zamontował to do podłogi w windy i koleś zlatywał w niej z 1 piętra. Niby wysokość mała, ale widać było różnicę.
Program skończył się na tym, że firmy ubezpieczeniowe chcą wykupić od niego to urządzenie za grubą kasę (nie pamiętam ile dokładnie) z bardzo prostej przyczyny - strach przed utratą klientów.

snik0

2010-11-25, 14:26
x9ro napisał/a:

~Rhox - to nie wiem gdzie to slyszales - bo ja o tym zderzaku ogladalem jakies 7 lat temu i odpowiedz byla prosta jesli chodzi o branze motoryzacyjna... Jesli zaczeli by uzywac takich zderzakow bylo by mnie wypadkow, czyli mnie napraw, mniej zysku sprzedarzy samochodów - czysty marketing - To tak jak "Przekret tytoniowy" zapraszam do obejrzenia tego dokumentu - dowiecie sie ciekawych rzeczy



Co ty pie**olisz. Jak zamontowanie zderzaka może wpłynąć na zmniejszenie ilości wypadków?

think666

2010-11-25, 14:45
Dawno temu widziałem tego dziadka prezentującego możliwości tego zderzaka zamontowanego w czerwonym maluchu i dawał radę ^^

xipetotec

2010-11-25, 15:20
ch*j z tym zderzakiem. Byłoby tu jeszcze mniej rozjebundy co niejako implikuje jeszcze więcej słodkiego pierdzenia.