18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Reportaż CNN o sztucznych wyspach usypywanych przez Chiny

Cały_Idiota • 2015-05-27, 10:08
Coraz większe napięcie na linii USA-Chiny o sztuczne wyspy usypywane na Morzu Południowochińskim.


oc...........an

2015-05-27, 13:33
Ich sąsiedzi też coraz bardziej nerwowo patrzą na to co się dzieje i zaczynają zacieśniać współpracę:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/filipiny-i-wietnam-wspolpracuja-spor-o-morze-poludniowochinskie,546088.html

Tak teraz sobie pomyślałem, że Chińczycy powinni pomóc trochę Irakowi i Afganistanowi, z wdzięczności, bo właśnie przez to, że amerykańce tam zacięli się na 10 lat, to amerykański pivot na Pacyfik został dokonany ostatnio, a nie 25 lat temu...

tomilol

2015-05-27, 18:12
Czy tylko ja mam wrażenie że niektóre kraje cichaczem przygotowują sie do trzeciej wojny światowej?

Swoją drogą to by było dziwne uczucie rano włączyć tv i usłyszeć że rozpoczęła sie wojna...

oc...........an

2015-05-27, 19:05
tomilol, masz bardzo dobre wrażenie i bardzo dobrze to sformułowałeś - "niektóre". Japonia, USA, Chiny, Indonezja, Rosja. Bardzo możliwe, że na Pacyfiku rozegra się kolejny rozdział odwiecznej wojny o wpływy. Polska mimo wszystko chyba nie ma się czego obawiać, bo Rosja jest za słaba na zajęcie całej Ukrainy (szczególnie tej zachodniej), a co dopiero Polski, a Niemców prawdopodobnie Amerykanie wezwą do pomocy jeśli zaczną walczyć z Chinami. To co my musimy zrobić, to wytrzymać w neutralności najdłużej jak się da i nie zgodzić się na wysłanie naszej marynarki do pomocy. A, i "neutralność"=/=rozbrojenie - Polskie siły zbrojne muszą się modernizować, czy tego chcemy czy nie (tak, wiem, że te pieniądze można byłoby spożytkować na racjonalne pomysły jak budowa mieszkań dla młodych itp., ale niestety nasz świat nie jest racjonalny...).

modzgi

2015-05-27, 19:28
Będzie wojna gorąca. Zimna wojna już trwa..

Attero132

2015-05-28, 12:40
Naturalne działanie chin, stany mają wojsko w każdym rejonie świata i zaciskają swoją pętle nad chinami i rosją.

lapps

2015-05-28, 14:32
Cytat:

tomilol, masz bardzo dobre wrażenie i bardzo dobrze to sformułowałeś - "niektóre". Japonia, USA, Chiny, Indonezja, Rosja. Bardzo możliwe, że na Pacyfiku rozegra się kolejny rozdział odwiecznej wojny o wpływy. Polska mimo wszystko chyba nie ma się czego obawiać, bo Rosja jest za słaba na zajęcie całej Ukrainy (szczególnie tej zachodniej), a co dopiero Polski, a Niemców prawdopodobnie Amerykanie wezwą do pomocy jeśli zaczną walczyć z Chinami. To co my musimy zrobić, to wytrzymać w neutralności najdłużej jak się da i nie zgodzić się na wysłanie naszej marynarki do pomocy. A, i "neutralność"=/=rozbrojenie - Polskie siły zbrojne muszą się modernizować, czy tego chcemy czy nie (tak, wiem, że te pieniądze można byłoby spożytkować na racjonalne pomysły jak budowa mieszkań dla młodych itp., ale niestety nasz świat nie jest racjonalny...).



trzeba zrobić wolny dostep do broni bo na modernizacje armii nie mamy za bardzo hajsu tym bardziej z obecnym rzadem. i już widze jak się nie mieszamy w wojne jeśli będzie rzadzic proeuropejska platforma, albo proamerykański pis...

Roach09

2015-06-09, 15:09
czyli zaczyna się fallout ...