18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Relacje Państwo – kościół katolicki

ASAKKU • 2013-03-06, 18:53
Relacje Państwo – kościół katolicki w Polsce wyglądają tak: kościół od nas bierze grunty, budynki, pieniądze, a my w zamian dajemy kościołowi nieruchomości, świadczenia, ulgi, pieniądze i wpływy.

Ork.Fajny

2013-03-06, 19:26
Jakbyś nie wiedział to te rzeczy zostało im bezprawnie odebrane przez komunistyczne ścierwo... Jak k***a świecki obywatel będzie chciał odzyskać np. kamienicę to też bojowniku sprawiedliwości staniesz na drodze ku temu...?

longlong7

2013-03-06, 19:48
up no pewnie że tak i tak powinno być

bloodwar

2013-03-06, 19:49
Prawda jest taka, że to co "my" "oddaliśmy" KK a "komuniści" im "zabrali" tak naprawdę zawsze należało do NAS, do Polaków, gdyby nie pie**olone średniowiecze i dziesięcina to nigdy w życiu by się nie dorobili takiego majątku. I tu pada zasadnicze pytanie, jak zawsze - po co tym katolickim ścierwom tyle ziemi i nieruchomości? Skoro miejsce obcowania księdza kończy się za progiem plebanii i kościoła, wierni tak czy siak go utrzymują to po co mu setki hektarów ziemi i dziesiątki nieruchomości? Zabrać to wszystko j***nym nierobom i dać potrzebującym!

JezusToŻyd

2013-03-06, 20:04
I tak zaraz się zacznie ból dupy sadolowych pisowców: "Odpie**olcie się od kościoła, bo zaraz was arabusy brudasy kozojebcy zgwałcą!" no i nieodzowne "gdyby nie kościół to w Polsce dalej by była komuna!".

ASAKKU

2013-03-06, 20:10
@Ork.Fajny - jakbyś nie wiedział, to przed Mieszkiem I, Polacy (wcześniej POLANIE) mieli w wielkim ch*ju religię katolicką, bo nie dość, że jej nie znali to NIE BYŁA NASZA!!! Komprende pendecho???

kufel01

2013-03-06, 20:31
Jezustożyd ty masz jakieś kompleksy? nie wiem jakiś głęboki problem z akceptacją ? Co ma k***a PiS do poglądów religijnych? Może inaczej, czyli każdy ateista to zwolennik Palikota? Albo SLD ? wez się pie**olnij w ten pusty łeb.

Ork.Fajny

2013-03-06, 20:38
longlong7 napisał/a:

up no pewnie że tak i tak powinno być


Inaczej byś śpiewał gdyby sprawa dotyczyła ciebie. Chyba nie muszę tego mówić nawet...

bloodwar napisał/a:

Prawda jest taka, że to co "my" "oddaliśmy" KK a "komuniści" im "zabrali" tak naprawdę zawsze należało do NAS, do Polaków, gdyby nie pie**olone średniowiecze i dziesięcina to nigdy w życiu by się nie dorobili takiego majątku.


Prawda jest taka że dziesięcina nigdy nie budowała kościołów bo biedna większość płaciła ją w zbożu/roślinach innych/zwierzętach które kler zjadał. Cokolwiek powstało było fundowane przez Krolów lub prywatnej kasy Szlachty.

bloodwar napisał/a:

I tu pada zasadnicze pytanie, jak zawsze - po co tym katolickim ścierwom tyle ziemi i nieruchomości? Skoro miejsce obcowania księdza kończy się za progiem plebanii i kościoła, wierni tak czy siak go utrzymują to po co mu setki hektarów ziemi i dziesiątki nieruchomości?


W takim razie masz małe pojęcie o tym co robią księża poza mszą. Bo nie jest opie**alanie się przed telewizorem. W ogóle to kusi o pytanie czy jakiekolwiek znasz inaczej jak z pozycji ławki którą za dziecka grzałeś.
A ziemia im się przyda by na siebie zarobić, bo mało kto wie że kościół dziś kokosów nie zarabia i ma nieco ponad to co potrzebuje a te małe nadwyżki wydaje na fundacje dobroczynne.
A nieruchomości zwykle idą na szpitale, domy dziecka, domy opieki etc.
Ale nie. Ty k***a wiesz swoje bo się Sensyszynowej naczytałeś i k***a myślisz że jesteś w ch*j mądry.

bloodwar napisał/a:

Zabrać to wszystko j***nym nierobom i dać potrzebującym!


Stalin jest dumny z ciebie i cytowania jego...

XasakkuX napisał/a:

@Ork.Fajny - jakbyś nie wiedział, to przed Mieszkiem I, Polacy (wcześniej POLANIE) mieli w wielkim ch*ju religię katolicką, bo nie dość, że jej nie znali to NIE BYŁA NASZA!!! Komprende pendecho???


Jakbyś nie wiedział to minęło 1000lat, tysiąc chrześcijańskich lat, które skutecznie wykurzyły resztki słowiańskiej kultury z nas. Z tego pozostało parę pierdołowatych szczególików. Więc nie wyskakuj z czymś takim.

ja...........ax

2013-03-06, 21:46
kiedy zwykły obywatel chce odzyskać to co mu odebrano za komuny sądzi się latami wydaje majątek na prawników, a kościół mówił "ja chce" i komisja przydziela mu majątek od państwa należący do gminy, ważnym jest również to że wiele z majątków faktycznie stało się własnością kościoła w wyniku manipulacji oszustw i krzywdy narodu polskiego, za samą bullę gratulacyjną dla Hitlera z okazji kampanii wrześniowej każdy kapłan katolicki powinien mieć wybór wyrzec się wierności papieżowi, albo lot w jedną stronę do Watykanu.

Un_Nem

2013-03-06, 22:06
zamiast kosciolow - zaklady pracy albo tansze domy dla ludzi.
jak ktos chce sie pomodlic to kupic krzyzyk i na kolana.
a nie brac od ludzi i panstwa miliony i mowic ze pomagaja gnoje biednym.

kroplowa

2013-03-06, 22:20
Jakich nierobów? 'Święte' inkwizycje same się nie zrobiły..

kapi145

2013-03-06, 22:22
Sparafrazowałeś kawał (albo raczej anegdotę) o stosunkach PRL --> ZSRR (teraz USSR)

My dajemy im cukier, oni biorą od nas węgiel.

siwybis

2013-03-06, 22:26
Kler to zbiór zer...

Ork.Fajny

2013-03-06, 22:30
jabolmax napisał/a:

kiedy zwykły obywatel chce odzyskać to co mu odebrano za komuny sądzi się latami wydaje majątek na prawników, a kościół mówił "ja chce" i komisja przydziela mu majątek od państwa należący do gminy


A to ciekawe. Bo ja z kolei od samych księży wiem że państwo Polskie jest bardziej wredne dla kleru niż dla obywateli jeśli chodzi o jakiekolwiek sprawy związane z własnością.
Przykład Wrocławia i szpitala o nazwie której zapomniałem: Oni nawet nie mogą wyremontować starego pseudo zabytkowego szpitala we Wrocławiu by ulżyć pacjentom i sobie a niektóre modyfikacje które zrobili muszą odczarować...

jabolmax napisał/a:

ważnym jest również to że wiele z majątków faktycznie stało się własnością kościoła w wyniku manipulacji oszustw i krzywdy narodu polskiego


Ważnym jest przedstawienie senosownych przykładów, dowodów ku takiemu czemuś...

jabolmax napisał/a:

za samą bullę gratulacyjną dla Hitlera z okazji kampanii wrześniowej każdy kapłan katolicki powinien mieć wybór wyrzec się wierności papieżowi, albo lot w jedną stronę do Watykanu.


Jak już k***a kretynie kłamiesz, to rób to sensownie...
Papież nie miał żadnego powodu gratulować Hitlerowi mordu na bardziej wiernych mu od Niemców Polakach.

un_nem napisał/a:

zamiast kosciolow - zaklady pracy albo tansze domy dla ludzi.
jak ktos chce sie pomodlic to kupic krzyzyk i na kolana.
a nie brac od ludzi i panstwa miliony i mowic ze pomagaja gnoje biednym.


Kościół w 2011r. dostał tylko 89mln PLN. Cały budżeto to 665mld był.
Ta suma dawała jakieś 700zł na wszystkie parafie w kraju. Więc nie pie**ol o jakiś sumach.
Kościoły buduje się za pieniądze dobrowolnie dane na przykład na tacę i darowizny.

javal

2013-03-06, 22:30
Ork.Fajny napisał/a:





A ziemia im się przyda by na siebie zarobić, bo mało kto wie że kościół dziś kokosów nie zarabia i ma nieco ponad to co potrzebuje a te małe nadwyżki wydaje na fundacje dobroczynne.
A nieruchomości zwykle idą na szpitale, domy dziecka, domy opieki etc.
Ale nie. Ty k***a wiesz swoje bo się Sensyszynowej naczytałeś i k***a myślisz że jesteś w ch*j mądry.





Mieszkam blisko Lichenia, widzałem jakie tam małe nadwyżki mają, prawda że często w małych wsiach proboszczowi nie starcza na coś, ale już k***a nie pie**ol że to taka bieda bo widziałem już kilka kościołów i plebani budujących się i jest to ponad stan. A co do tych akcji charytatywnych to też nie przesadzaj, prawda działają ale przeznaczają znikomy procent, część/większość pochodzi ze ZBIUREK czyli znowu od nas.

Ale niech i będzie jeśli było ich to się im należy, co nie tłumaczy tego czemu nie mają płacić podatków mi nikt takiej ulgi nie da za to, że władze państwa skrzywdziły moich rodziców/dziadków.