18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Reklamacja

swieca • 2017-03-09, 20:08
Ruskie się nie rozlatywały :mrgreen:

Nie moje,niemniej jednak,pozdrawiam autora.

Rywasix

2017-03-09, 20:16
takie dziadki są najgorsze, kopałbym go jak kurczaka :D

kokos_123

2017-03-09, 20:17
No ale w czym problem, kupujący ma święty obowiązek upomnieć się o dowód zakupu, jeśli tego nie zrobi to jego wina i jego strata, żadne gwarancja wtedy się nie należy. Sprzedający za niewydanie paragonu też ma karę i mu się to nie opłaca przy kilku zł ( tylko kontrola musi to wyłapać )

ro...........24

2017-03-09, 20:19
Trzeba typa zrozumieć. Wczoraj był dzień kobiet i facet godność i resztę nerwów stracił przy podlizywaniu się żonie przez część wczorajszego dnia :-)

Ronoaro

2017-03-09, 20:23
Pasek i teleskop wytrzymały proporcjonalnie do wydanych za nie pieniędzy. O paragon nie potrafił się upomnieć, ale filmik do Internetu wrzucić potrafi. Trafił cwaniak na wieśniaka.

ro...........24

2017-03-09, 20:25
Te , dawaj znać gdzie to było , to też pójdę kupię i zaraz rozjebię i zaniosę z powrotem . I tak cały j***ny tydzień.

SirMajkel

2017-03-09, 20:31
nie widziałem paska to nie wiem, który ma rację, ale wiem, że każdy gamoń może wk***iać ludzi i to nagrywać.

rychu7875

2017-03-09, 20:32
Dziadek miał rację, że teleskop nie miał prawa wypaść. Na bank urwał i liczył że dostanie nowy, bez wydania cebuliona

stonefenix

2017-03-09, 20:33
kokos_123 nie masz racji. Kiedyś widziałem babę co się o jakąś pierdołę w markecie wykłócała. Nie miała paragonu a twierdziła że 2 godziny wcześniej coś tam kupiła w tym sklepie. Facet jej odmówił zwrotu kasy bo nie miała dowodu zakupu a ona po policje zadzwoniła. Co się dalej działo nie wiem bo się śpieszyłem do pracy. Jednak wieczorem z ciekawości zobaczyłem jak to się ma tak na prawdę bo znając nasze "zdrowe" prawo to i tutaj będzie pewnie fenomen. I się nie pomyliłem. Proszę:
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630
Okazuje się że jednak jeżeli masz świadka, potwierdzenie transakcji z karty, ściągniesz jakimś cudem nagranie z kamery, uokik stanie po stronie konsumenta.
W przypadku filmu z tym zegarmistrzem gdyby koleś co to nagrywał spiął poślady i poszedł do prawnika to:
- Mógłby nasłać na niego kontrole skarbową (chociaż i odbiorcy towaru by się dostało), byłaby kara dla gościa
- Wezwać policję, pokazać nagranie jako dowód znieważenia
- Żądać odszkodowania z rzekomą ... "obrazę"
- Zgłosić sprawę do uokik i koleś też by leżał

A to czy byłoby by to po jego stronie moralne i nie miałby poczucia winy że zniszczył jakiemuś prostemu gościowi życie i zapewne doprowadził go do nerwicy, depresji itp. to już tylko leży po stronie oskarżającego. Osobiście uważam że to już by było straszne sk***ysyństwo. Tylko poinformowałem jak sprawa by się miała.

Jason-X

2017-03-09, 20:35
dziada się czepiacie... kupił burak gówno za 15 i się sypie do bidnego dziada co ledwie te 10 zł zarobi na naprawianiu zegarków ... jak chce cep porządne to niech se kupi oryginalny pasek od tissota albo timexa ... zapłaci k***a pińcet i mu przeżyje ten jego z dupy targowy zegarek za 50 zeta ... wk***iają mnie takie męskie c*pki co tylko gęga tam coś pod nosem, dziada tym wk***ia i myśli że jak nagra i wrzuci w neta to będzie sławny celebryta jutuber j***ny

PanKukuruźnik82

2017-03-09, 20:47
up@

Dokładnie! Wydałeś gamoniu jak za gnój a chcesz pasek i teleskop od Rolexa... ogarnij jajca i od dziadka sie odpie**ol, bo myslisz że ile niby zarobił na ,,przekręcie życia'' że takiego gołodupca jak ty obrabował na 10 zł! (jego robocizna, bo materiał też kosztuje)

O co ty sie strasz? Chcesz by c kozak to idz w swojej wsi do ZUSu i tam naraj filmik i kozacz e ci się ,,należy'' k***a!!!

mateusos

2017-03-09, 20:52
Za 15 zlotych sprzedal pasek, czyli kupil za 1.50zl. Teleskop pewnie kosztowal 10 groszy.
pie**olony burak.

Gdzie te czasy ze "klient ma zawsze racje."

KillerLaugh

2017-03-09, 21:11
Nerwosol do lokalnej apteki chyba też z Chin ściągają :ok***a:

kokos_123

2017-03-09, 21:40
@stonefenix, ale drugiego paska i tak nie dostanie, bo zapłacił gotówką ( bo żaden biedny zegarmistrz nie inwestuje w terminal, lub monitoring )
Co gorsza, przejrzą paragony i się okaże że paragon był wybity i wydany, tylko napinacz go nie wziął.

Jeszcze gdyby pasek miał swój numer serii ( ale podróba za 15zł raczej takiego nie ma, podobnie jak teleskop )

se...........ed

2017-03-09, 22:21
Zapłaciłeś 15 cebulionów i grasz k***a gwiazdę w internetach ? ch*j Ci w plecy , a od dziadka się odpie**ol . wk***iają mnie takie pajace nagrywające cegłofonami normalnych ludzików .