18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Red Bull Stratos - Felix Baumgartner's Epic Jump

okar19 • 2012-10-14, 21:15
skok z kosmosu

evilmatt

2012-10-15, 08:21
No i widać, że nie jesteś jedynym idiotą, do którego nie dociera, to że kamera/y w kombinezonie były i zobaczymy wszystko prędzej czy później jak ściągną film z nośnika, który był umieszczony w kombinezonie i go obrobią.
Z tego co słyszałem, to BBC ma zamiar zrobić film dokumentalny tego wydarzenia, więc może skok z perspektywy Felixa zobaczymy właśnie tam, a może Red Bull pokaże go wcześniej. Cierpliwości. :P

bolsik

2012-10-15, 10:37
Cytat:

To był mały skok dla człowieka, ale ogromna reklama dla Red Bulla.



ch*j w redbulla, ja tam wole taniego blacka!

krecik

2012-10-15, 11:34
Za granicę pomiędzy atmosferą a przestrzenią kosmiczną przyjmuje się umownie wysokość 100 km nad powierzchnią Ziemi więc nie wiem czemu podpisałeś filmik skok z kosmosu zamiast skok z 39km.

A tutaj wspomniany wcześniej Joe Kittinger.
Lepiej wygląda jak spada w chmury :-D


Jukers

2012-10-15, 13:57
A czy podczas przekraczania prędkości dźwięku nie powinien się zrobić Obłok Prandtla-Glauerta? Czy to tylko się robi w przypadku samolotów/statków/itp? Mamy tu jakiegoś fizyka?

blendziooh

2012-10-15, 15:53
Skok z ch*ja, a nie z kosmosu. Kosmos jest od 100km.

evilmatt

2012-10-15, 16:25
Jukers napisał/a:

A czy podczas przekraczania prędkości dźwięku nie powinien się zrobić Obłok Prandtla-Glauerta? Czy to tylko się robi w przypadku samolotów/statków/itp? Mamy tu jakiegoś fizyka?


Nie jest wykluczone, że taki obłok się nie pojawił. Zauważyć tu trzeba to, że wielkość obłoku, a zatem jego widzialność jest związana z rozmiarami obiektu zbliżającego się do prędkości 1 Macha. Skoczek mały, obraz niewyraźny i obłoku mogło nie być widać, o ile oczywiście powstał, co związane jest z tym w jaki sposób opływało go powietrze i jakie było tam ciśnienie. ;)

In...........eo

2012-10-15, 19:26
@popielniczka88 Mam deja vu.