18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rebelianci niszczą posterunek Saudyjczyków

Cloverface • 2018-04-23, 23:03
Trochę walki, dziur w głowię, tańca, krwi, wybuchów. Takie kozie Bollywood, nawet pod koniec jest piosenka. :samoboj:


edek.bajzel

2018-04-25, 21:43
,,pie**olę izrael, żydów ,, chyba że słuch mnie zawodzi
a może on jest wk***iony że żydzi zajmują teren jego dziadków i pradziadków

malarz666

2018-04-25, 22:02
kigam napisał/a:

kto w końcu w tej wojnie jest dobry bo nie wiem komu kibicować??



Wszystko, co ma inny kolor skóry od naszej europejskiej rasy, bądź jest podejrzane rasowo jest złe. Ergo - nie kibicuj nikomu :-P

TB303

2018-04-26, 00:09
kigam napisał/a:

kto w końcu w tej wojnie jest dobry bo nie wiem komu kibicować??


Na wojnach nie ma dobrych, ani złych.

ja...........87

2018-04-26, 01:26
Mnie bardziej interesuje jak "zorganizowana" była obserwacja, skoro rebelianci bez problemów podeszli na 100m, lub mniej.
Jaki w ogóle saudyjczycy mieli plan obrony? Odizolowana pozycja, żadnych umocnionych punktów ogniowych (tylko nasypy)?

RoBoTRoN

2018-04-26, 13:22
Ja jeszcze wrócę do kwestii tego pojazdu i GPS-a. Pytanie: czy któryś z was, zacni Sadole, potrafiłby uruchomić taki pojazd i nim odjechać? Pewnie nie, no chyba że któryś we wojsku takim lub podobnym popylał na poligonie... A co mają powiedziec ci synowie pustynie, brudu i wielbłądziego łajna? Nie wiem czy wiedzieliby jak go przepchać w tę - mniej więcej - samą stronę... A jeszcze uruchomić uzbrojenie i go skutecznie użyć? To na co im ten szmelc, skoro jeździłby góra do końca wachy w baku lub do pierwszej awarii.
A co do systemu GPS (i GLONASS i Galileo też...). Po pierwsze, nie wiadomo czy taki pojazd ma odbiornik GPS-a, jeśli nie ma rozbudowanego systemu nawigacji na pokładzie to nie ma, bo po co... Stawiam na prostą, komercyjną navi, jaka można kupić do samochodu (koszta, koszta...) A propos - mój znajomy lata szybowcem rekreacyjnie, montuje w kabinie na przyssawkę samochodowe navi i małego tableta z Flightradar24, na którym widzi siebie samego przez ADS-B i mówi że czuje się jak w F-16... ;) ).
Na koniec należy wiedzieć, że w pojazdach bojowych nie stosuje się systemów przekazujących dane o położeniu pojazdu innym, bo zbyt łatwo byłoby taki sygnał przechwycić... (oczywiście w sytuacji gdy atakują ich brudasy w klaperach to nie robi różnicy, ale sprzęt bojowy kupuje się myśląc o prawdziwym, pełnoskalowym konflikcie). Do tego sam system nawigacji satelitarnej sam w sobie jest bierny, wszystkie satelity nadają po prostu ten sam, superdokładny czas na podst. zegarów atomowych na pokładzie, i wysyłają ten sygnał w stronę Ziemi... a tam urządzenie "widzi" kilka sygnałów i na podstawie różnicy czasów z różnych satelitów jest w stanie obliczyć w którym miejscu się znajduje (triangulacja...), Żeby podawać dane innym trzeba mieć odpowiedni nadajnik, jak np. w USA LoJack radiowozach czy komercyjne sytemy antykradzieżowe. A tego, jak wcześniej wspomniałem, nie stosuje się w boju, bo samo w sobie jest niebezpieczne. Jedyny wyjatek stanowią np. baterie artylerii czy systemy rakietowe, gdzie poszczególne armaty lun wyrzutnie dokonują tzw. topodowiazania, czyli z wielką dokładnosćią określają swoje położenie, celem przekazania ten informacji np. do wozu dowódczego/sztabowego i radiolokatora, ale to są informacje konieczne do obliczeń balistycznych i skutecznego ostrzelania celu. Zresztą w takich przypadkach poszczególne pojzdy łaczą się rozwijanym kablem lub światłowodem, aby zminimalizować ryzyko wykrycia lub zakłóecnia sygnału.
Howg, powiedziałem....

Mu...........23

2018-04-26, 17:16
Bardzo ładnie! j***ć saudów!

Dzikiżółw

2018-04-27, 14:01
Kamerzysta rzuca zaklęcia ochronne.