18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

rapidu

2015-10-17, 21:59
ilość rąk zgadza się na początku i na końcu filmiku - nie oglądać ;P

Dzisiaj

2015-10-17, 22:29
"Ma facet farta, ze ma ręce" wiem wiem wolalbys by miał 120 gadzetów ochronnych, przeszedl odpowiednie szkolenie, zostal certyfikat i uprawnienia...

Co...........er

2015-10-17, 22:38
fajna maszynka, tyle że facet uprzednio powinien sobie przygotować na pile tarczowej deski odpowiedniej szerokości, bo jak widać na końcu filmiku coś mu nie poszło po jego myśli

PhantomMask

2015-10-17, 22:41
a dlaczego ma farta ? To każdy pracujący przy wszelakich tokarkach, frezarkach, piłach czy też heblarkach też ma farta że ma ręce ?

maderfakermen

2015-10-17, 23:12
@up tokarki to ch*je. kiedyś jedna prawie mnie trafiła kluczem w łeb.

Krzysiek14199

2015-10-17, 23:27
Wyżej wypowiadający się, pracowaliście kiedyś przy takiej maszynie? Wiecie jak to ch*jostwo lubi odbić deską,kołkiem? zobacz co się dzieje z jego ręką gdy wkłada deskę :D wystarczy żeby się cofnęła i już ręki nie ma. A wystarczy dorobić wałek podający który w razie cofnięcia sie deki zatrzyma ją.

carlos232323

2015-10-17, 23:55
@Maderfakermen

klucz się ściąga a osłonę zakłada przed obróbką długo nie pożyjesz :D

Lysack

2015-10-18, 00:00
Myślę, że wystarczyłby też +/- metrowy tunel dospawany z blachy.

Po pierwsze nawet przy pociągnięciu ręki przez deskę zatrzyma się ją poprzez oparcie barkiem o krawędź tunelu.
Po drugie nawet jeśli jakiś sęk odstrzeli to nie poleci w losowym kierunku, tylko zatrzyma się w tunelu.
Po trzecie nie będzie się dało włożyć deski szerszej niż szerokość robocza.

Tunel można zamontować na zawiasie i opuszczać jak maszyna nie pracuje, żeby zajmowała mniej miejsca. Wtedy można też pomyśleć o zamontowaniu odcięcia zasilania, jeśli tunel nie będzie założony.

Bałbym się mieć coś takiego jak na filmiku u siebie na podwórku. Przy tak odsłoniętym mechanizmie wystarczyłoby, że dziecko sąsiadów nieświadome zagrożenia uruchomi sprzęt i zostanie zmielone - z jednej strony selekcja naturalna i dobry materiał na harda, ale z drugiej można pójść siedzieć za coś takiego. W końcu to właściciel ponosi odpowiedzialność za sprzęt jeśli nie posiada odpowiednich zabezpieczeń.

kaiel

2015-10-18, 01:00
węże można by tym ciapać a jakby te węże powiązać to by można ciapać liniowo,
ciap,ciap,ciap...pociapać świat

RockyWood

2015-10-18, 01:15
aa to pewnie w USA albo Australii - w UE już by go policja chciała zamknąć za nieprzestrzeganie BHP i narażanie zdrowia.

e555

2015-10-18, 01:20
Nie masz wersji, w której operator rębaka nosi krawat? :D

mesjasz19

2015-10-18, 02:50
Przy takiej robocie nie nosi się rękawic zwykłych. Jedna drzazga zaczepi o oczko w rękawiczce i nagle nam wciągnie rękę w maszynkę...
Przy każdej maszynie z wirującymi elementami jest zakaz noszenia rękawic. Lepiej mieć jedną drzazgę w łapie niż stracić 5 palców.

marynarz83

2015-10-18, 07:37
zrobić większe i podjechać tym na Wiejską w Warszawie

jessjess

2015-10-18, 09:19
To jest jak z dziewczyną, trzeba po prostu przestać pchać w odpowiednim momencie, to żadnego ryzyka nie ma :lol: