18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Raz to za mało...

Halman • 2018-08-26, 11:45

...trzeba dupę poprawić.

Ti...........ch

2018-08-26, 23:59
siwybis napisał/a:

Pendolino ze stówki hamuje około kilometra a to jest na dzień dzisiejszy bardzo nowoczesna konstrukcja. Filmik jak się domyślam z kraju gdzie się kloca stawia na ulicy więc o jakiej łączności rozmawiamy :)



Ze stówki to około 800 metrów hamują stare wagony z jeszcza starszymi okomotywami.

Pendolino hamuje chyba około 1300 - 1600 metrów i to z dodatkowymi elektromagnetycznymi hamulcami szynowymi... ale ze 160 kmh.

D3Ton

2018-08-27, 12:57
kolejny, który myślał, że zatrzyma pociąg machając do niego :D

KoMo_TDi

2018-08-27, 15:42
teraz to już chyba nie wyklepie

mucha86

2018-08-27, 18:11
@Tilg_die_Schmach
jeśli zacząłby ostro hamować ze 160 to powinien zatrzymać się bez problemu poniżej kilometra

Ti...........ch

2018-08-27, 18:36
mucha86 napisał/a:

@Tilg_die_Schmach
jeśli zacząłby ostro hamować ze 160 to powinien zatrzymać się bez problemu poniżej kilometra



Też mi się tak wydaje, ale nie znam się na tyle żeby to kategorycznie stwierdzić. Wiem, że na sieci PLK jest coś takiego jak maksymalna droga hamowania dla danej linii i/lub odcinka ale to nie podchodzi pod hamowanie awaryjne.

Paradoksalnie mozna pociąg zatrzymać łapami, ale trzeba pomysleć i wysłać kogoś, jakieś paręset metrów w obie strony od tego przed czym chcemy, żeby pociąg zdąrzył się zatrzymać. Jak będą to robić 600 - 700 metrów wcześniej to wtedy takie coś moze się udać. Jednak nie spodzewajmy się tego po Indiach, tam wszyscy używający mózgu to czegoś innego jak gwałcenie kobiet, r*chania siostry i mycia się gównem, opracowują plany lotów kosmicznych.

mucha86

2018-08-27, 21:10
@Tilg_die_Schmach
oczywiście droga hamowania awaryjnego jest jeszcze krótsza. jak mnie pamięć nie myli dla prędkości 120 km/h jest to 1000 m, ale bez problemu hamuje się na krótszym odcinku, powyżej bodaj 1300 m. na podstawie jakie są prędkości na danej linii ustawia się semafory, tarcze ostrzegawcze czy przejazdowe, czy dechy od peronów.