18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rasistowskie badania

Kris LaMuerte • 2012-10-11, 22:41
Przeglądałem jedną ciekawą stronkę popularnonaukową i trafiłem na artykuł pod tytułem "Zbadano jak szybko mózg dokonuje oceny". A oto zawartość owego artykułu :idzwch*j:

Cytat:


Na uniwersytecie stanowym w Ohio naukowcy miedzy innymi psycholog W.A. Cunnigham wykazał za pomocą rezonansu magnetycznego, że wystarczy pokazywać człowiekowi rasy białej przez 30 milisekund zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny, by wywołać strach. To czas krótszy niż mrugnięcie okiem i mniej, niż potrzeba na świadomą analizę własnych reakcji.
A jednak bodziec natychmiast podwyższa u badanych aktywność ciała migdałowego odpowiedzialnego za powstawanie strachu. W drugim teście pokazano zdjęcie przez pół sekund. Wówczas aktywność mózgu wskazywała na wewnętrzny konflikt - świadomość próbowała wyprzeć odczuwany podświadomie lęk. Badania wykazały, że 9 na 10 stereotypów jest negatywnych.
Gdyby przeprowadzić wśród ludzi ankietę i zapytać, czy są uprzedzeni w stosunku do obcokrajowców, tylko 15% odpowie twierdząco, ale test utajonych skojarzeń pokaże natomiast, że uprzedzenia ma 90% ludzi. Test dodatkowo wykazał, że naszemu mózgowi trudno jest działać wbrew swojemu "przekonaniu", czyli na przykład spontanicznie kojarzyć obcokrajowca z pojęciem dobry zamiast zły.



Jak myślicie - nadaje się na Nobla z psychologii :?:


Źródło http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zbadano-szybko-mozg-dokonuje-oceny

PS: Ciekawa jaka byłaby reakcja na żyda albo cygana? :mrgreen:

ba...........00

2012-10-11, 22:44
zanim zobaczysz już wiesz że trzeba pilnować portfela^^

BarnabaTheDog

2012-10-11, 22:54
Jedna femto sekunda mija od momentu, gdy zobaczę cygana a złapię się za portfel.

Martinezd

2012-10-12, 10:53
Ja tam wcale się nie opieram takim instynktom, jak widzę "czarnoskórego", cygana czy inną mende to od razu agresja...

Sarkos

2012-10-12, 12:52
Człowiek boi się tego, czego nie zna.

hudziel

2012-10-12, 15:59
Reakcja na cygana: wyłączenie się ośrodka odpowiedzialnego za węch.

Mił

2012-10-12, 18:22
Nic nowego nie odkryli.

Roszp

2012-10-12, 18:24
Cytat:

Jak myślicie - nadaje się na Nobla z psychologii


No ba, nawet na pokojowego się nadaje.

Panfel

2012-10-12, 18:28
Też chciałbym odwiedzać takie mądre strony jak Ty, a nie tylko ten sadistic... :-(

T34v2

2012-10-12, 19:20
Cytat:

wystarczy pokazywać człowiekowi rasy białej przez 30 milisekund zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny, by wywołać strach.



bo pierwsze to się automatycznie mysli to "o k***a! diabeł!" a dopiero potem do człowieka dociera że to murzyn zwykły.

wnk

2012-10-12, 20:07
Kiedyś czytałem coś podobnego, ale tam wykazali, ze również ci, którzy okazują się "nie być Murzynem, ani czarnym, tylko Afroamerykaninem" reagują negatywnie na zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny.

S.O.A.D.

2012-10-12, 20:53
@wnk

Cytat:

"nie być Murzynem, ani czarnym, tylko Afroamerykaninem"



ad. 1) to to samo, można to nazywać inaczej, ale w gruncie rzeczy to to samo gówno.
ad. 2) wniosek: nawet czarny reaguje negatywnie jak widzi czarnego. pewnie dlatego się tak leją w afryce.

woccow123

2012-10-12, 21:53
[quote="Kris LaMuerte"PS: Ciekawa jaka byłaby reakcja na żyda albo cygana? :mrgreen: [/quote]

Pewnie taka sama jak na Polaka na zachodzie

al...........10

2012-10-12, 22:43
A słyszeliście, że Unia Europejska dostała pokojowego Nobla?
...więcej nic nie powiem, bo nie trzeba.

trzynasty

2012-10-12, 23:56
nas myślących jest tylko 10% :)