18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ramadan

Verbatim369 • 2015-08-22, 18:46
Miejsce akcji - wschodnia część Anatolii. Turcja. Spragnieni europejscy turyści wchodzą do jakiejś małej lokalnej restauracyjki. Zamawiają po porcji shish kebab i butelce lokalnego piwa Efes (właściwie jedyny gatunek piwa jaki na co dzień można nabyć w Turcji). Kelner przyjmuje zamówienie, ale w czasie prośby, o te kilka butelek Efes-u robi się czerwony i mówi:

- No! No Efes! No Efes! RAMADAN!!!

Jedna z mniej zorientowanych turystek uspokaja go ruchem ręki i mówi:

- OK! OK. No Efes! All right! It could be a Ramadan! But must be cold!!

Tłumaczenie dla kompletnych ignorantów językowych:

- No dobrze. Dobrze. Nie ma Efes-u. Może być ten Ramadan. Tylko ma być zimny!

Tomikchomik1

2015-08-22, 19:33
Turcja to chyba jedyny normalny ciapaty kraj.

koniosraj

2015-08-22, 19:37
Dzięki za translację.

Verbatim369

2015-08-22, 19:48
Tomikchomik1 napisał/a:

Turcja to chyba jedyny normalny ciapaty kraj.

To fakt. Przynajmniej w części europejskiej (Stambuł). Byłem kilka razy i przyjemnie wspominam. Ale z tym piwem to fakt. Mocne trunki każdego rodzaju kupisz, ale piwo w knajpach to głównie Efes. Pierwszy raz spotkałem się właśnie w Stambule, ze skrytkami hotelowymi dla ortodoksyjnych muslimów. Przychodził sobie taki potajemnie do hotelu i miał własny kluczyk do skrytki, a w skrytce mocny alkohol. Walił kilka kielonków i szedł w miasto (Allah nie widział, sąsiedzi nie widzieli). Pełna obłuda. Ale przynajmniej się potem nie detonowali na mieście, bo mieli lekki humorek. :)

Górnik_Roku

2015-08-23, 15:06
Za parę lat, tak będą wyglądać bary i restauracje w całej Europie.

Verbatim369

2015-08-23, 15:37
TheNajdas napisał/a:

Za parę lat, tak będą wyglądać bary i restauracje w całej Europie.



Mam nadzieję, że tego nie dożyję.

RoboCat

2015-08-24, 00:28
uwaga jestem expertem - moja zona jest kebabem.
nie kebaB a kebap - wymienia sie na "tu wstaw typ" kebabı. np. adana kebabı.
po drugie co to jest shish kebap? şiş - to ten mieczyk/patyk. i wtedy masz tavuk şiş(kurczak), kuzu şiş(owca), urfa/adana(specjalne jakby mielone na mieczykach, adana jest ostra). masz jeszcze şişe - co znaczy butelka :D
efes to siki, maja jeszcze tuborg mniejsze siki.
polowa turkow jest ok, druga polowa to brudasy.
nie ramadan a ramazan - i nie pisz z duzych liter bo to brudasy, na wschodzie najwieksze.
Jak ktos bedzie w turcji polecam iskender kebap do tego ayran z solą i ogórki kiszone co smakują jak nasze.

(do panow teczowych wojownikow z "zaprzyjaznionej" z sadistic strony - mozecie mi naskoczyc za nazywanie ich brudasami, wejdzcie poczytajcie profile fb turkow z polski jak nieraz na nas pisza i zglaszajcie ich za mowe nienawisci).


Starkiller_

2015-08-24, 14:04
Widzę że nie tylko na Cyprze efes jest najbardziej popularnym piwem. :D

Lynx

2015-08-24, 17:15
@RoboCat

Efes to siki, ale Efes Extra już da się pić :D

MCMerci

2015-08-26, 08:45
@RoboCat zaprezentuj sadolom małżonkę :amused: