18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rafał Gaweł i jego problemy z prawem

amator_kwasnych_jablek • 2015-11-05, 17:53
O ile nazwisko z tytułu tematu może jeszcze nie wszystkim coś mówi, to wystarczy wspomnieć, że chodzi o tego samego człowieka, który wypatrywał wszędzie homofobów, rasistów itp itd a potem zgłaszał sprawy do sądów. Okazuje się, że jak na typowego ludzkiego śmiecia i pasożyta przystało, żył z grantów (o czym już niejednokrotnie pisałem), ale także żarł za cudze i brał za darmo.

Cytat:

Rafał Gaweł z Teatru Trzyrzecze pojawił się w sądzie. Ale jego proces nie rozpoczął się przez żonę

Do sądu okręgowego przyjechało w środę dwoje z trojga oskarżonych. Proces nie ruszył, bo żona Rafała Gawła skarży się na bóle kręgosłupa. Ta sprawa od początku wzbudzała ogromne zainteresowanie mediów. Po pierwsze: główne miejsce na ławie oskarżonych zajmuje Rafał Gaweł, znany w Białymstoku z tropienia ksenofobii i rasizmu, były dyrektor nieistniejącego już Teatru TrzyRzecze. Po drugie: śledczy zarzucają mu oszustwa na ponad 780 tys. zł. Rafał Gaweł z Teatru TrzyRzecze usłyszał kolejne zarzuty. Podejrzany: to zemsta prokuratury Wreszcie sprawie pikanterii dodaje linia obrony prezentowana przez Gawła. Akt oskarżenia traktuje on jako zemstę białostockich prokuratorów za ośmieszenie ich po głośnym na całą Polskę umorzeniu śledztwa w sprawie propagowania symboli faszystowski. Gaweł zawiadomił śledczych o swastykach, jakie pojawiły się na murach w Białymstoku. Prokurator nie dopatrzył się przestępstwa, tłumacząc, że swastyka w niektórych kulturach Azji jest uznawana za symbol szczęścia.
W środę proces Rafała Gawła (zgadza się na podawanie nazwiska), jego żony Eweliny G. i ich znajomej Doroty K. miał ruszyć przed Sądem Okręgowym w Białymstoku. To się jednak nie stało, bo na rozprawie zabrakło żony Gawła. Dzień wcześniej nadesłała do sądu pismo z informacją, że ma chory kręgosłup i nie może uczestniczyć w rozprawie, a bardzo by chciała. Jej adwokatka poparła pismo wnioskiem o odroczenie procesu. Sąd się do niego przychylił. I kolejny termin wyznaczył na 27 listopada. Teatr TrzyRzecze wynosi się z Białegostoku Pokrzywdzonymi w tej sprawie są firmy, spółki i fundacje z różnych części kraju. Według śledczych, Rafał Gaweł wyłudził od nich kwoty od kilkudziesięciu do ponad 100 tys. zł. Chodzi np. o niespłacone pożyczki czy nie rozliczenie się z kontrahentami za dostarczony towar. Zdaniem śledczych, oszukana została też Fundacja im. Stefana Batorego w Warszawie, od której Gaweł miał wyłudzić 108 tys. zł dotacji na realizację projektu zwalczania dyskryminacji. Innym pokrzywdzonym jest właściciel modnej białostockiej restauracji, gdzie Gaweł stołował się przez kilka tygodni i nie uregulował rachunku. W śledztwie żadna z oskarżonych osób nie przyznała się do zarzutów. Rafałowi Gawłowi grozi nawet 10 lat więzienia.



Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/art/9058195,rafal-gawel-z-teatru-trzyrzecze-pojawil-sie-w-sadzie-ale-jego-proces-nie-rozpoczal-sie-przez-zone,id,t.html?cookie=1

TB303

2015-11-05, 17:58
Szczerze? W dupie go mam i mam nadzieję, że jak najprędzej zdechnie. Powoli i w męczarniach.

Siberian_Meat_Grinder

2015-11-05, 18:18
socjalista pójdzie siedzieć, a tam go już koledzy spod celi "wzbogacą kulturowo" z pewnością :)

KlinikaAborcyjna

2015-11-05, 19:35
Jak to jest że lewak w stosunku do siebie samego ma zupełnie inne zasady moralne?
Kiedy zapadnie wyrok skazujący? (pytanie retoryczne żeby żaden debil nie wyskoczył z tekstem: "czeba czytać ze zrozumieniem")

Nikczemny_Płód

2015-11-05, 20:30
Jakiś mondry prourator tam jest.

A co do typa, wygąd od początku sugerował problemy. Aż dziw, że ma żone.

zakart

2015-11-06, 04:59
Przynajmniej wylansował skargami Irenę Doroszkiewicz - pierwszą kobietę generała w Policji. Szkoda,że ch*ja nie znałem jak byłem w wojsku.

~Velture

2015-11-06, 07:35
No to w pierdlu jak się dowiedzą o jego światopoglądzie i tym jak chciał wzbogacać kulturowo polki czarnymi ku*asami i podpie**alał na wszystkich to czuję ,że będzie miał kwitnące życie seksualne tam a po wyjściu ikarusem będzie można w jego dupie zawrócić na trzy.

madufo

2015-11-06, 11:01
Żadne zaskoczenie. Typowy lewa w całej okazałości.

defcon1

2015-11-06, 11:06
No i tutaj wychodzi prawdziwa twarz typowego lewaka. O żadną "walkę z nienawiścią", "nierównoscią", "nietolerancją", "ksenofobią", "homofobią", "faszyzmem", "rasizmem", czy cokolwiek tam jeszcze w tym swoim małym móżdżku ten człowiek by wymyślił, wcale tutaj nie chodzi, tylko jak zawsze - chodzi o pieniądze. Lewacy zresztą w znacznym stopniu to ludzie, którzy przez całe swoje marne życie nie skalali swoich rąk uczciwą pracą i teraz próbują (jak Ikonowicz np.) zarabiać pieniądze na ludziach rzekomo "pokrzywdzonych", znajdując sobie nowy "proletaryat" w postaci czy to pedałów, czy to murzynów, czy to kogokolwiek innego, kto - wg indywidualnego "widzimisię", lub opierając się na odpowiedniej dla danego czasu "mądrości etapu" - w Polsce cierpi straszliwe katusze nietolerancji i dyskryminacji.

GhostRider32

2015-11-06, 11:19
Co to w ogóle za głupi zwyczaj odraczania sprawy, bo kogoś kręgosłup boli? Jak boli to posadzić na wózek i na salę...