18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Puszczanie kaczek

~Beny • 2018-11-08, 18:39
Wersja z bronią :karabin:


camson

2018-11-08, 19:41
"Kiedy strzelasz w górę, te kule tu spadną, w ogóle
nie lecą w kosmos, niektóre życie ukradną"

normale

2018-11-08, 22:11
@up spadną i co najwyżej jakiejś kozie wpadnie do paszy przez co straci zęby, przez co mogą wynaleźć nowe zastosowanie takiej kozy, przez co może być więcej filmików na sadolu...

Ma...........er

2018-11-08, 23:14
j***ny amator. Jak miałem 9 lat to po trzy razy się odbijało

Dr0mg

2018-11-09, 00:05
mi tam smugaczami udało się podpalić Biedrusko :V

Ti...........ch

2018-11-09, 00:07
Dr0mg, smugaczami czy smugowo-zapalającymi?

skywalker75

2018-11-09, 10:30
i weź tu zabij teraz jakiegoś nurka ;)

Dr0mg

2018-11-09, 11:37
@Tilg_die_Schmach w smugaczu zamiast rdzenia stalowego masz wałek z fosforu, sam pocisk jest lżejszy więc łatwo rykoszetuje co widać na filmie lub strzelaniach nocnych jak odbija od tarcz. często widać jak utknie np w nasypie czy przeszkodzie i się jara w moim przypadku przekoziołkował z nasypu w suchą wiosenną trawę i pożar gotowy :)
ps nie spotkałem się z amunicją smugowo zapalającą , bo takowej nie ma a różnice pomiędzy t45 a Z jest taka że t45 ma lakierowany spód i zapala się już w lufie a zapalający po trafieniu w cel

charakternik

2018-11-09, 11:41
Dr0mg napisał/a:

mi tam smugaczami udało się podpalić Biedrusko :V



Podpaliłem smugaczami auto na Wędrzynie. (szrot z parkingu policyjnego odwieziony później na COZ)

Ti...........ch

2018-11-09, 20:21
Cytat:

@Tilg_die_Schmach w smugaczu zamiast rdzenia stalowego masz wałek z fosforu, sam pocisk jest lżejszy więc łatwo rykoszetuje co widać na filmie lub strzelaniach nocnych jak odbija od tarcz. często widać jak utknie np w nasypie czy przeszkodzie i się jara w moim przypadku przekoziołkował z nasypu w suchą wiosenną trawę i pożar gotowy :)
ps nie spotkałem się z amunicją smugowo zapalającą , bo takowej nie ma a różnice pomiędzy t45 a Z jest taka że t45 ma lakierowany spód i zapala się już w lufie a zapalający po trafieniu w cel



Wiem jak działa smugacz, ale często czas wypalenia fosforu jest zbyt krótki, żeby coś podpalił (chociaż czasem, nie przeczę, może się udać).

Może i nie wojskowa amunicja ale proszę, .45 ACP zapalająco - smugowa :kawa:

Zresztą Niemcy na pewno uzywali do lotniczych działek MG 151/20 amunicji zapalająco-smugowej (a dokładnie wysoko wybuchowej zapalająco - smugowej czyli Brandsprenggranatpatrone 151 mit L'spur ohne Zerleger ) kalibru 20 mm.

Powiesz pewnie, ze to już artyleria... To ja spróbuje z MG 131 kalibru 13 mm (też lotniczy). No wiec tam też stosowano pociski HEI-T w naboju 13x82 mm

To powiesz pewnie że stosowano to tylko w broni lotniczej, to ja powiem że Amerykanie stosowali/stosują do wkm M2 pociski M20 API-T (przeciwpancerne zapalająco - smugowe).

Sadol uczy, sadol bawi? :krejzi: