18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pułapka bez wyjścia...

Halman • 2020-08-10, 17:46

temat dla koneserów bezradności i gasnącej nadziei na oczach setek hindusów...

htp

2020-08-11, 10:21
Hindusi wprowadzili arabski alfabet?

NafazowanyKoleś

2020-08-11, 10:22
Gdzieś kiedyś czytałem, że w przypadku wpadnięcia w wir nie warto z nim walczyć bo stracisz wszystkie siły a i tak nie masz szans się wydostać. Podobno najlepiej dać się wciągnąć przez wir aż do dna, tam jest najsłabszy i wtedy wykorzystać wszystkie siły by sp***olić jak najdalej od niego. Brzmi logicznie, w końcu wir ma kształt leja. Przy dobrym zgraniu czasu z brakiem tlenu może się udać. Zawsze to większa szansa niż walczyć na powierzchni i utonąć bez nadziei.

Może ktoś chętny przetestować?

D3Ton

2020-08-11, 12:38
Przecież z wiadomo, że w szambie zabijają juz same gazy, które się tam zbierają...

picolo

2020-08-11, 21:55
Dzięki @ Olaf_z_Bajki. Głodny nie jestem sobą.

dafi1985

2020-08-11, 22:42
Piękny ten Ganges

Advent_child

2020-08-11, 23:37
~T3RMINATOR napisał/a:

Tam nikt nie umie pływać, czy to lęk przed wodą?



Nawet na spokojnej wodzie nie ratuje się osoby topiącej się, gdy ta jeszcze walczy, gdyż nie działa wtedy świadomie i z całej siły walczy o życie. Ergo, będzie próbowała cię wciągnąć pod wodę, szukając w tobie oparcia. Co się zatem robi? Czekamy, aż osoba topiąca się straci przytomność lub opadnie z sił i dopiero wtedy przeprowadzamy akcję ratunkową.

Tutaj dodatkowo mamy przypadek w mieście. To wygląda na drogę pod wiaduktem, która została zalana. W takich miejscach są kanały, mogą wytarzać się wiry. Ze względu na to, że przepływ wody w takim zbiorniku zupełnie nie przypomina naturalnych zbiorników wodnych jak prądy morskie czy rzeczne, jest to zupełnie inne doświadczenie. Wskoczenie do takiej wody, nawet dla doświadczonego ratownika wodnego to samobójstwo,