18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Publikacja listy zwyrodnialców

darex99 • 2018-01-01, 16:26
Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiono.

PS. Sprawdźcie czy czasem wśród tych zwyroli nie ma waszego znajomego/sąsiada.

Dane prawie 800 najgroźniejszych przestępców seksualnych zamieszczono w jawnym rejestrze przestępców seksualnych, który od dziś sprawdzić można na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów zostały opublikowane w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości:

https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/

Dane sprawców są już dostępne w powstałym w październiku 2017 r. rejestrze na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MS. Składa się on z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mają korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

W części ogólnodostępnej są imiona i nazwiska oraz fotografie prawie 800 skazanych prawomocnie pedofilów, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia, a także pedofilów-recydywistów oraz sprawców gwałtów ze szczególnym okrucieństwem - których wyroki nie uległy zatarciu. Są tam też dane o miejscowościach, w jakich te osoby przebywają oraz o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa; o ewentualnej przerwie w karze czy warunkowym zwolnieniu skazanego.

Z tej części rejestru można korzystać bez konieczności logowania. Strona umożliwia wyszukiwanie danych po nazwisku albo nazwie miejscowości.

~Faper Noster

2018-01-04, 00:56
Jak zapewne wiecie, od początku 2018r dostępny jest publicznie rejestr przestępców seksualnych, w tym pedofilów.

Sprawdziłem - w sumie nic ciekawego. Niewiele się to różni od mojej listy znajomych z Facebooka.


Jeszcze słowo na poważnie - albo rejestr jest jeszcze niekompletny, albo dane niektórych zboczeńców są jeszcze w części niedostępnej publicznie. Nie ma na przykład TEJ mendy społecznej. Sprawdźcie dobrze ten profil i w razie spotkania zachowajcie ostrożność, a najlepiej od razu dzwońcie po Policję!

somelier

2018-01-04, 01:22
Niech ginie...

~Velture

2018-01-04, 03:49
Strona jest niedostępna
Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta.

WeedLover

2018-01-04, 08:57
Ale, że co niby?

omgłomatkobosko

2018-01-04, 09:29
20 lat w internetach,a i tak dałem się nabrać. Trzymaj piwo ( a taki ch*j)

Whitey

2018-01-04, 10:40
Velture, Jakbyś był zalogowany na fb to by wyświetliło Twój profil, była tutaj nawet kiedyś afera na sadolu z jakimiś głąbami które się na to nabrały i nawet do sądu sprawę chcieli oddawać, polecam gdzieś tego poszukać na sadolu, beka tam przednia była w temacie . :mrgreen:

Kacu63

2018-01-16, 14:04
Hranipex napisał/a:

Up
To nie jest lista najgroźniejszych. Są wszyscy. Nawet laska co dostała 2 lata w zawiasach. Chyba ciężko ją nazwać zwyrodnialcem?



Gdyby to byli wszyscy, to serwery tej badziewnej strony by siadły od nadmiaru informacji.
Polecam sięgnąć po kodeks prawny, poczytać artykuły, porównać z tymi zawartymi w szczegóły/orzeczenie i użyć sadolskiej wyobraźni ;)

~Velture

2018-01-16, 15:33
Whitey napisał/a:

Velture, Jakbyś był zalogowany na fb to by wyświetliło Twój profil, była tutaj nawet kiedyś afera na sadolu z jakimiś głąbami które się na to nabrały i nawet do sądu sprawę chcieli oddawać, polecam gdzieś tego poszukać na sadolu, beka tam przednia była w temacie . :mrgreen:


Nie mam konta na fb...