18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pszczoły na balkonie [materiał własny]

genghiskhan • 2013-06-04, 18:20
[Chaotyczna historia mode on]

Wyszedłem sobie dzisiaj na balkon i widzę znowu jakieś latające ścierwo...już wcześniej mieliśmy problem, bo pszczoły/osy upodobały sobie otwory technologiczne w drzwiach od balkonu i sobie tam właziły...
Otwory zalepiłem i problem zniknął. Na wiosnę jednak zaczyna latać tego cholerstwa i znowu bardzo chciały się tam dostać....
I podobnie dzisiaj, tyle tylko, że obrały inny kierunek - koce ułożone na stoliku na balkonie. To jakieś stare koce, które ścieliliśmy psiakowi jak jeszcze z nami mieszkał (golden retriever).

No nic robię inspekcje...odchylam koc a tam:


Okazało się, że są to pszczoły. Pewnie miały tam dobre warunki, spokój i ciepło no i się zadomowiły...

Pytanie do Was do z tym zrobić? Od razu mówię, że tłukł nie będę - pszczoły to pożyteczne stworzenia i trzeba je chronić.
[Chaotyczna historia mode off]

Ps. jak nie ten dział to przenieście

AutoPlecak

2013-06-04, 22:36
genghiskhan napisał/a:

Pytanie do Was do z tym zrobić?





Może to 8-)

TurboDymoMan

2013-06-04, 22:39
w żadnym wypadku ich nie wypędzaj, jak już się zadomowiły no to musisz niestety z nimi wytrzymać. Przez 2 lata oszacowano że wyginelo 2/3 calej populacji pszczol w Europie przez politykę unii europejskiej dotyczącą nawozów.

toiman

2013-06-04, 23:11
A zaś u mnie szerszenie się praktycznie pod drzwiami zadomowiły, to dopiero masakra jest :P

SalvaCzoko

2013-06-04, 23:29
Dezodorant + zapalniczka = Darmowe, ruchome światło. Rzeczywiście pożyteczne :D

maciora12

2013-06-04, 23:34
Ja mogłem zrobić sam zdjęcie przed zimą w szaurze czy jak to tam się nazywa miałem szerszenie gdy przyszła zima gniazdo zostało zwalone no dobra jak były roztopy :D

shrek_d2

2013-06-05, 01:42
" To jakieś stare koce, które ścieliliśmy psiakowi jak jeszcze z nami mieszkał (golden retriever)." Dobrze, że napisałeś skąd masz te koce i jakiej rasy był ten pies :O

genghiskhan

2013-06-05, 09:44
Pies przeprowadził się do rodziców, po tym jak urodził się mój potomek :P
Pies nie jest na sprzedaż :D

Co do ślubniaków to dzięki - póki co d700 i komplet stałek nikkor.

H2S04

2013-06-05, 13:01
Zadzwoń do jakiegoś pszczelarza niech przyjedzie i zabierze :) Królowa jest także pewnie się w jakimś ulu zadomowią :P

Regnor

2013-06-06, 00:43
Pszczoły dzikie, więc żadnemu pszczelarzowi się nie przydadzą (przede wszystkim dlatego, że pewnie mają warozę albo inne badziewie). Weź foliowy worek tak pod wieczór (powinny już spać), wrzuć te koce delikatnie ale dość stanowczo, zaklej taśmą wylot, wywieź za miasto lub innego getta, zrób mały otwór i wrzuć jakimś brudasom do ogródka albo garażu. Na worku napisz symbol $ albo euro, w każdym razie coś co wskazuje na wartość. I tak tym sposobem i pszczoły całe i pożytek dla społeczeństwa. muahahaha