18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przepraszam pana najmocniej ale frytki są zimne

~Velture • 2023-07-31, 10:12
Bo 15usd/h to za niska stawka! 8-)


Fiksat

2023-07-31, 10:25
I to jest właśnie dowód na potęgę Polski i polskiej gospodarki.

Zobaczcie kto tam pracuję na drive. U nas ładnie magister, inżynier lub koleżanka/kolega po licencjacie - kultura oraz wysoki poziom obsługi i rozmowy z klientem jest pewny.

Wpuścisz czarne bydło bez szkoły, wiedzy i ogłady to Ci sp***oli opinie i przegoni klientów.

W Polsce czasem się ktoś zawiesi w okienku i nie ma z nim kontaktu, ale kto by nie odpłynął przy lekturze Prousta szukając, nomen omen, straconego czasu?

Filozof Ci ewentualnie nie wyda wrapa czy frytek, a czarna hołota Cie wyzwie i zwymyśla.

Już dzisiaj POLSKA > USA

goslaw3

2023-07-31, 10:46
obejrzcie sobie "kapitalizm moja milosc" michela moora, tego goscia ktory nakrecil fahrenheit 911. Wiedzielibyscie ze czesto wg filmu osoby po szkole maja na karku blisko 500k dlugu w szkolach. Potem zapierdzialaja jak ten pan zeby to odrobic zadluzeni na cale zycie. Nowoczesne niewolnictwo

~Velture

2023-07-31, 10:56
goslaw3 napisał/a:

obejrzcie sobie "kapitalizm moja milosc" michela moora, tego goscia ktory nakrecil fahrenheit 911. Wiedzielibyscie ze czesto wg filmu osoby po szkole maja na karku blisko 500k dlugu w szkolach. Potem zapierdzialaja jak ten pan zeby to odrobic zadluzeni na cale zycie. Nowoczesne niewolnictwo



Z kapitalistycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego niż obywatel zadłużony od momentu otrzymania praw wyborczych.
Biorą pożyczki na studia i dla nich to normalne. Potem spłacają to 20 lat. Potem jak spłacą biorą kredyt na dom/mieszkanie na kolejne 20-25 lat. Jak spłacą kredyt to akurat czas na emeryture a na emeryturze zachoruj i kolejne długi medyczne.
Niewolnik od urodzenia do śmierci.

Przypomniało mi się jak X lat temu coś oglądałem jakiś dokument o USA i ich służbie zdrowia itp itd. W kazdym razie jakaś babka ok 80 lat chora ciężko a ubezpieczyciel nie chce jej wypłacić więc musi sama płacić i ma długi medyczne od ch*ja... i ta stara babka pie**oli, że całe szczęście, że jest wspaniały system odwrotnej hipoteki to ona sprzeda dom bankowi aby pozbyć się długów medycznych a jak umrze to dom zabierze bank i to super opcja dla takich osób...
Niepojęte jak można w takiej sytuacji bronić tak pok***ionego sysytemu.

psyhepl

2023-07-31, 11:00
hahaha na zyczenie sie wyj***ł z pracy Kretyn idiota w dodatku !

pazuzu

2023-07-31, 11:07
Nie znamy genezy tego wybuchu ale tak po ludzku myśle że koleś może mieć racje, pracuje prawie 17 godzin, jest zmęczony w ch*j a tu przyjeżdza jakaś dzesika i myśli że jak płaci 3 dolce za burgera to jest władczynią świata i robi jakieś głupie pretensje. Kolesiowi puściły nerwy i przynajmniej miał jaja to wyrazić a wiekszość was by potulnie schowała ogon pod siebie i dalej pozoliła sobie wchodzić na głowę czy to klientowi czy szefowi.

Pawehan

2023-07-31, 12:25
pazuzu napisał/a:

Nie znamy genezy tego wybuchu ale tak po ludzku myśle że koleś może mieć racje, pracuje prawie 17 godzin, jest zmęczony w ch*j a tu przyjeżdza jakaś dzesika i myśli że jak płaci 3 dolce za burgera to jest władczynią świata i robi jakieś głupie pretensje. Kolesiowi puściły nerwy i przynajmniej miał jaja to wyrazić a wiekszość was by potulnie schowała ogon pod siebie i dalej pozoliła sobie wchodzić na głowę czy to klientowi czy szefowi.



Tyle że wywalą go z pracy, Chyba że sam chciał rzucić tę zajebistą robotę .

CzarnyAdolf

2023-07-31, 12:29
Fiksat napisał/a:

I to jest właśnie dowód na potęgę Polski i polskiej gospodarki.
Zobaczcie kto tam pracuję na drive. U nas ładnie magister, inżynier lub koleżanka/kolega po licencjacie - kultura oraz wysoki poziom obsługi i rozmowy z klientem jest pewny.
Wpuścisz czarne bydło bez szkoły, wiedzy i ogłady to Ci sp***oli opinie i przegoni klientów.
W Polsce czasem się ktoś zawiesi w okienku i nie ma z nim kontaktu, ale kto by nie odpłynął przy lekturze Prousta szukając, nomen omen, straconego czasu?
Filozof Ci ewentualnie nie wyda wrapa czy frytek, a czarna hołota Cie wyzwie i zwymyśla.
Już dzisiaj POLSKA > USA



Ładna rozprawka, ale oderwana od tematu. Gość na początku mówił, że pracuje od 17 godzin. Trafił mu się jakiś bananek, któremu nie odpowiada temperatura frytek i zaczął pyskować. Na miejscu typa w okienku też bym bananka opie**olił i kazał mu sp***alać.

0dbytBiskupa

2023-07-31, 12:45
Fiksat napisał/a:

I to jest właśnie dowód na potęgę Polski i polskiej gospodarki.
Zobaczcie kto tam pracuję na drive. U nas ładnie magister, inżynier lub koleżanka/kolega po licencjacie - kultura oraz wysoki poziom obsługi i rozmowy z klientem jest pewny.
Wpuścisz czarne bydło bez szkoły, wiedzy i ogłady to Ci sp***oli opinie i przegoni klientów.
W Polsce czasem się ktoś zawiesi w okienku i nie ma z nim kontaktu, ale kto by nie odpłynął przy lekturze Prousta szukając, nomen omen, straconego czasu?
Filozof Ci ewentualnie nie wyda wrapa czy frytek, a czarna hołota Cie wyzwie i zwymyśla.
Już dzisiaj POLSKA > USA


Widać, że albo dawno nie byłeś w Polsce, albo od lat siedzisz na bezrobociu. Czasy magistrów w Maku już dawno minęły. Teraz tam pracują studenci, Ukraińcy, a w wakacje dorabiają sobie dzieciaki ze szkół średnich..

S.Cat

2023-07-31, 12:48
Ludzie są różni i niektórzy klienci przychodzą od razu z nastawieniem na kłótnie, bo to po prostu lubią.Babka mi kiedyś wprost powiedziała, że "przyszła się pokłócić".j***ć takich ludzi, ale tutaj mamy mimo wszystko film bez kontekstu więc nie wiadomo czy pół - bambo nie miał po prostu jakiegoś małpiego wybuchu.

0dbytBiskupa

2023-07-31, 13:01
goslaw3 napisał/a:

obejrzcie sobie "kapitalizm moja milosc" michela moora, tego goscia ktory nakrecil fahrenheit 911. Wiedzielibyscie ze czesto wg filmu osoby po szkole maja na karku blisko 500k dlugu w szkolach. Potem zapierdzialaja jak ten pan zeby to odrobic zadluzeni na cale zycie. Nowoczesne niewolnictwo


USA można wiele zarzucić ale Moore ma mocne skrzywienie na lewo. Wyolbrzymia ciemne strony kapitalizmu i zachwyca się socjalizmem, nawet tym kubańskim, w stanie rozkładu. Nie trawię gościa, manipuluje faktami i szczególnie emocjami.

~VeIture napisał/a:

Z kapitalistycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego niż obywatel zadłużony od momentu otrzymania praw wyborczych.
Biorą pożyczki na studia i dla nich to normalne. Potem spłacają to 20 lat. Potem jak spłacą biorą kredyt na dom/mieszkanie na kolejne 20-25 lat. Jak spłacą kredyt to akurat czas na emeryture a na emeryturze zachoruj i kolejne długi medyczne.
Niewolnik od urodzenia do śmierci.
Przypomniało mi się jak X lat temu coś oglądałem jakiś dokument o USA i ich służbie zdrowia itp itd. W kazdym razie jakaś babka ok 80 lat chora ciężko a ubezpieczyciel nie chce jej wypłacić więc musi sama płacić i ma długi medyczne od ch*ja... i ta stara babka pie**oli, że całe szczęście, że jest wspaniały system odwrotnej hipoteki to ona sprzeda dom bankowi aby pozbyć się długów medycznych a jak umrze to dom zabierze bank i to super opcja dla takich osób...
Niepojęte jak można w takiej sytuacji bronić tak pok***ionego sysytemu.


Tylko, że często zadłużenie to wybór indywidualny. Pomijam edukację i służbę zdrowia bo te działają w różnych krajach inaczej. Chodzi mi o samą konsumpcję i mentalność, w której rata kredytu jest wyłącznie kolejnym rachunkiem do zapłacenia. Np. typowy Brytyjczyk bierze kredyt na dom, samochód, do tego na raty sprzęt AGD, srajfony i kupę gównianej elektroniki. Cały dochód idzie na spłatę tych wszystkich rat i rachunki, na koniec miesiąca zostaje mu zero. Wtedy wystarczy, że straci pracę albo wzrosną stopy procentowe i jest w ciemnej dupie. Odłożyć nic nie potrafi, bo po co? Jeśli dostanie podwyżkę i zostanie mu jakaś wolna suma to bierze kolejny kredyt albo raty na jakieś niepotrzebne gówno. To typowa anglosaska mentalność, robią to w USA, UK, Irlandii, i w Australii też. Każe im ktoś? A potem płacz, że dom zabrali i w ogóle, j***ny kapitalizm!
Mamy wolną wolę ale nie wszyscy umieją z niej korzystać.

dgfdfg

2023-07-31, 13:48
Fiksat napisał/a:

I to jest właśnie dowód na potęgę Polski i polskiej gospodarki.



O czym ty w ogólę pie**olisz, w USA nie ma czegoś takiego jak umowa o pracę jedna, każdy sam z pracodawcą negocjuje sobie umowę jaką chce wiec możesz co dzień nawet pracować 24h 7 dni w tygodniu jak masz ochotę, dlatego USA to taka potęga, a tu regulacje ch*jacje unia europejska poj***na z lewakami i ich wytycznymi, europa upadnie

Siriuz

2023-07-31, 14:36
~VeIture napisał/a:

Z kapitalistycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego niż obywatel zadłużony od momentu otrzymania praw wyborczych.
Biorą pożyczki na studia i dla nich to normalne. Potem spłacają to 20 lat. Potem jak spłacą biorą kredyt na dom/mieszkanie na kolejne 20-25 lat. Jak spłacą kredyt to akurat czas na emeryture a na emeryturze zachoruj i kolejne długi medyczne.
Niewolnik od urodzenia do śmierci.
Przypomniało mi się jak X lat temu coś oglądałem jakiś dokument o USA i ich służbie zdrowia itp itd. W kazdym razie jakaś babka ok 80 lat chora ciężko a ubezpieczyciel nie chce jej wypłacić więc musi sama płacić i ma długi medyczne od ch*ja... i ta stara babka pie**oli, że całe szczęście, że jest wspaniały system odwrotnej hipoteki to ona sprzeda dom bankowi aby pozbyć się długów medycznych a jak umrze to dom zabierze bank i to super opcja dla takich osób...
Niepojęte jak można w takiej sytuacji bronić tak pok***ionego sysytemu.



Zapominacie (mówię tu też do OdbytuBiskupa), że u podstaw życia na kredyt dla wielu osób są wysokie koszty życia, a za to odpowiada nikt inny jak rząd i jego polityka. Nie ważne czy mamy kapitalizm, socjalizm, komunizm czy inny twór - jeśli rząd chce r*chać obywateli to będzie to robił. Bank centralny napędza inflację, rząd podnosi podatki i rozpie**ala pieniądze na rozbuchaną biurokracje i nikomu niepotrzebne inwestycje, wprowadza idiotyczne opłaty od wszystkiego - od deszczu, od słońca, od smrodu i życia. Prawdopodobnie robi to bo nie ma tam nikogo z głową na karku kto potrafi rozwiązywać problemy bogacącego się społeczeństwa inaczej niż przez jego zubożenie. Gdyby celowo nie podwyższali kosztów życia to dzisiaj połowa ludzi byłaby rentierami. Żyli by z tego co odziedziczyli po rodzicach. To już nawet nie problem dla gospodarki, że ludzie nie pracują na PKB i podatki, ale przede wszystkim problem w tym, że mieli by za dużo czasu aby myśleć nad problemami pierwszego świata - które zwykle sprowadzają się do ułomnego rządu.

Nero1682

2023-07-31, 15:06
VeIture napisał/a:

Z kapitalistycznego punktu widzenia nie ma nic lepszego niż obywatel zadłużony od momentu otrzymania praw wyborczych.
Biorą pożyczki na studia i dla nich to normalne. Potem spłacają to 20 lat. Potem jak spłacą biorą kredyt na dom/mieszkanie na kolejne 20-25 lat. Jak spłacą kredyt to akurat czas na emeryture a na emeryturze zachoruj i kolejne długi medyczne.
Niewolnik od urodzenia do śmierci.
Przypomniało mi się jak X lat temu coś oglądałem jakiś dokument o USA i ich służbie zdrowia itp itd. W kazdym razie jakaś babka ok 80 lat chora ciężko a ubezpieczyciel nie chce jej wypłacić więc musi sama płacić i ma długi medyczne od ch*ja... i ta stara babka pie**oli, że całe szczęście, że jest wspaniały system odwrotnej hipoteki to ona sprzeda dom bankowi aby pozbyć się długów medycznych a jak umrze to dom zabierze bank i to super opcja dla takich osób...
Niepojęte jak można w takiej sytuacji bronić tak pok***ionego sysytemu.



Ułesej - nowoczesna niewola.
Reagonomics rozj***ło ten kraj do szczętu pod kątem dobrobytu obywatela i oddało wszystko w ręce lobbystów i korporacji.
Od lat 70 mają stagnację na stawkach mimo wzrostu inflacji i produktywności. Nie mówię już o tym, że wielkie fabryki przeniosły działalność do państw gdzie nie musiały płacić dużej ilości podatków jak Indie czy nawet Polska zostawiając zwykłego Johna z wyborem, żeby pracować w Walmarcie, do czasu oczywiście aż nie zautomatyzują tego segmentu gospodarki a on wyląduje na bruku w czasie recesji.
Neoliberalizm i thatcheryzm niszczy gospodarki.

CzerstWybut

2023-07-31, 16:27
Nie znam alfabetu morsa więc nie wiem co on tam pie**oli