topic

Przepis na gwałt

mygyry • 2019-11-01, 18:56
Cytat:

Barcelona. Dziecko zgwałcone przez 5 mężczyzn. Wyrok sądu szokuje
Barcelona i Hiszpania są oburzone decyzją sądu. Dziecko, które zostało wykorzystane przez pięciu mężczyzn, nie padło ofiarą gwałtu - orzekł sąd. Działacze, którzy nie mają wątpliwości, że dziecko zostało zgwałcone, wzywają do protestów w Barcelonie i całym kraju.
Sąd w Barcelonie stwierdził, że nie doszło do gwałtu, ponieważ ofiara była nieprzytomna. :ok***a: W związku z tym, wyjaśnił, nie mogła odczuwać zastraszania ani przemocy. Zgodnie z hiszpańskim prawem są to wymogi konieczne do oskarżenia o gwałt.

Zamiast tego mężczyźni zostali skazani na od 10 do 12 lat więzienia za mniejsze przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym. Gdyby oskarżono ich o gwałt, wyrok wahałby się od 15 do 20 lat.
Do zdarzenia doszło w opuszczonej fabryce w mieście Manresa w Katalonii w październiku 2016 r. Prokuratorzy twierdzą, że 5 mężczyzn - 2 Hiszpanów, 2 Kubańczyków i 1 Argentyńczyk - na zmianę gwałciło 14-letnią dziewczynę, która była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jeden z oskarżonych, Bryan Andrés M., miał powiedzieć każdemu z nich: "Twoja kolej. Piętnaście minut bez zwłoki".(podj***ne z https://www.o2.pl/artykul/barcelona-dziecko-zgwalcone-przez--mezczyzn-wyrok-sadu-szokuje-6441416024327809a )

Kepeszek

2019-11-01, 19:00
k***a no poj***ne w opór, nie można się z tym nie zgodzić. Ale też nie można się kłócić z obowiązującym prawem. Sędzia na pewno miał w p*zdu dylemat moralny. Postąpić zgodnie z prawem czy nagiąć je i narazić się ludziom albo w przyszłości żeby ktoś bruda wyciągnął, że ch*j jestes nie sędzia. No cięzka sprawa. Mam nadzieje ze typów ktoś dojedzie.

~Halman

2019-11-01, 19:00
uśpić sędziego, odstrzelić i nie ma zabójstwa po sędzia nie miał świadomości ...

mygyry

2019-11-01, 19:15
Kepeszek napisał/a:

Ale też nie można się kłócić z obowiązującym prawem.Takie idiotyczne myślenia to właśnie największa zaraza tych czasów, ch*j że prawo głupie i nie ludzkie, ktoś coś tak kiedyś napisał, to róbmy tak bez wyjątku i bez logicznego myślenia, bo tak stoi w książce. Od tego jest k***a sędzia, żeby interpretować przepisy i wydawać wyroki sprawiedliwie a nie bezrefleksyjnie przyklepać wszystko.

bleblebator1

2019-11-01, 19:32
socjalizm, przygotowanie gruntu pod wyroki uniewinniające muslimów w hiszpani

Loaloa

2019-11-01, 20:32
To trzeba zmienić to prawo, a nie hejtować na sąd. Sądy muszą wydawać wyroki zgodnie z obowiązującym prawem.

Rafv

2019-11-01, 20:47
Szkoda że nie ma nagrania :(

Kepeszek

2019-11-01, 21:23
mygyry napisał/a:

Takie idiotyczne myślenia to właśnie największa zaraza tych czasów, ch*j że prawo głupie i nie ludzkie, ktoś coś tak kiedyś napisał, to róbmy tak bez wyjątku i bez logicznego myślenia, bo tak stoi w książce. Od tego jest k***a sędzia, żeby interpretować przepisy i wydawać wyroki sprawiedliwie a nie bezrefleksyjnie przyklepać wszystko.no to napisalem przeciez o tym co ty k***a czytać nie umisz? Dylemat moralny ma. A jeżeli jesteś taki cwaniak to zmień im to prawo. Myślisz, że to jest takie łatwe i, że jeżeli ty coś rozumiesz to uda Ci się namówić cały kraj do zrozumienia idei i zrobienia czegokolwiek ku temu? No kurka nie bardzo tak to działa.

freaky

2019-11-01, 22:18
Jakby nie patrzeć te k***y, nie ludzie, odsiedzą co najmniej 10 lat za kratami. U nas wymiar kary za to przestępstwo ma dość szeroki wachlarz, ale zwykle po kilku latach przestępcy wychodzą na wolność.

PieronJasnySzlag

2019-11-01, 22:37
Kepeszek napisał/a:

Dylemat moralny ma.


Co Ty pie**olisz? Jaki dylemat moralny? Dylemat moralny jest wtedy kiedy teściowa ci do studni wpadnie a nie jak kilku podludzi gwałci nieprzytomne dziecko.

kubol

2019-11-01, 22:50
A gdzie material wideo? To jest sadistic a nie interia...

CoJaTamKurwaWiem

2019-11-02, 02:39
kubol napisał/a:

A gdzie material wideo? To jest sadistic a nie interia...Rafv napisał/a:

Szkoda że nie ma nagraniaChodźcie sk***ysyny bliżej, to wam coś zaraz puszczę... tylko załaduję taśmę na projektor.... jeszcze chwilka...


Henboh

2019-11-02, 02:53
mygyry napisał/a:

Takie idiotyczne myślenia to właśnie największa zaraza tych czasów, ch*j że prawo głupie i nie ludzkie, ktoś coś tak kiedyś napisał, to róbmy tak bez wyjątku i bez logicznego myślenia, bo tak stoi w książce. Od tego jest k***a sędzia, żeby interpretować przepisy i wydawać wyroki sprawiedliwie a nie bezrefleksyjnie przyklepać wszystko.
No spoko, niech sędziowie za kradzież >1mln dają krzesło, a za morderstwo bez premedytacji, areszt domowy, w końcu "nie ludzkie" jest wsadzanie do więzienia. Ale masz racje sędzia jest od tego by interpretować przepisy i według nich wydawać wyroki (od sędziego zależy czy uzna "afekt" czy nie, czy uznać okoliczności łagodzące itp, ale gdy już zostanie ustalone przewinienie, to wymiar kary/"widełki" określa kodeks) , ale sędzia nie jest od zmiany prawa. Prawo jest prawem, a że ich durne prawo tak, a nie inaczej definiuje gwałt to powinni to zmienić przed wyrokiem/procesem. U nas też było podobnie z Trynkiewiczem, gdy mu się 25 lat skończyło, a nie można go było skazać na dożywocie, bo w naszym systemie ono nie istniało (zrobili obejście i specjalny ośrodek, ale w więzieniu nie mogli go dłużej trzymać).

Ve...........ek

2019-11-02, 10:35
Prawo fajne w teorii bo pozwala unikać oskarżeń o gwałty w przypadku gdy komuś się odwidzi po fakcie i stwierdzi, że w sumie po przemyśleniu jednak nie miała ochoty...
W praktyce jednak znów prawo służące jedynie największym zwyrodnialcom jak u nas granice obrony koniecznej gdzie ofiara się dodatkowo musi bać aby napastnikowi się nie stała krzywda.