18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejście dla pieszych w Azji

Macx83wwww • 2022-01-14, 05:28


Piesi mają przej***ne..

Oring

2022-01-14, 10:18
nawet dzieci w przedszkolu uczą, że jak przechodzi się przez pasy i stoi tir to się rękę do góry podnosi

Mzimu

2022-01-14, 12:23
selekcja naturalna

Leatherface

2022-01-14, 12:49
Ciężarówki w Azji pobocznie pełnią rolę regulatorów populacji, odławiając słabsze osobniki.

mariusz3pl

2022-01-14, 13:00
Macx83wwww napisał/a:

Piesi mają przej***ne..



Chyba kierowcy a nie piesi. Przez brak rozwagi i instynktu przetrwania oraz pychy pieszych kierowca jest szarpany przez sądy. Prawo jest skonstruowane tak że to kierowca musi udowodnić że pieszy to debil.

ZlyPies

2022-01-14, 13:23
mariusz3pl napisał/a:

Chyba kierowcy a nie piesi. Przez brak rozwagi i instynktu przetrwania oraz pychy pieszych kierowca jest szarpany przez sądy. Prawo jest skonstruowane tak że to kierowca musi udowodnić że pieszy to debil.



A czyli ten plaskaty pieszy na asfalcie to nie ma przej***ne? Wolałbyś być tym pieszym czy tym kierowcą?

Halo

2022-01-14, 13:36
ZlyPies napisał/a:

A czyli ten plaskaty pieszy na asfalcie to nie ma przej***ne? Wolałbyś być tym pieszym czy tym kierowcą?



Chyba wolałbym bym być jak ten znany kierowca z KTW :)

mariusz3pl

2022-01-14, 14:07
ZlyPies napisał/a:

A czyli ten plaskaty pieszy na asfalcie to nie ma przej***ne? Wolałbyś być tym pieszym czy tym kierowcą?



Jak idziesz do ZOO to pchasz się do klatki z tygrysem...?

ZlyPies

2022-01-14, 14:54
mariusz3pl napisał/a:

Jak idziesz do ZOO to pchasz się do klatki z tygrysem...?



Problem w tym że o naturze tygrysa wie nawet dziecko ale o tym że kierowca tira nie widzi, jak mu ktoś przechodzi zaraz przed maską raczej większość nie wie. Z resztą to że nie widział nie tłumaczy kierowcy od dawien dawna ludzie wymyślili coś takiego jak lusterko i w tirach montuje się właśnie takie aby widzieć co jest przed maską.

mariusz3pl

2022-01-14, 16:52
ZlyPies napisał/a:

Problem w tym że o naturze tygrysa wie nawet dziecko ale o tym że kierowca tira nie widzi, jak mu ktoś przechodzi zaraz przed maską raczej większość nie wie. Z resztą to że nie widział nie tłumaczy kierowcy od dawien dawna ludzie wymyślili coś takiego jak lusterko i w tirach montuje się właśnie takie aby widzieć co jest przed maską.



Giną w większości Ci co włażą pod koła. Wchodząc na jezdnie wchodzisz w środowisko samochodów i wypadałoby posługiwać się zasada ograniczonego zaufania i ogólnej ostrożności. Kto tego nie przestrzega to kończy jak na filmie. Samochody obwieszone jak choinka lusterkami plus kamery 360 nie rozwiążą problemów. Daj więcej praw pieszym to będzie więcej wypadków i tyle. Ten kierowca miał lusterko przednie ale co z tego jak już ruszył i pieszy wszedł w tym czasie. Oprócz lusterek są inne punkty na które kierowca zwraca uwagę. Po prostu najbardziej mnie wk***ia jak ktoś pie**oli że kierowca ma myśleć za pieszych i tyle.

Nie jestem kierowcą zawodowym ale mam sporo przejechanych km służbowymi samochodami po Polsce i widzę który pieszy kontroluje sytuacje a który pcha się do gipsu.

ZlyPies

2022-01-14, 23:48
mariusz3pl napisał/a:

Giną w większości Ci co włażą pod koła.



Ale to są akurat twoje domysły bo raczej nie ma statystyk dotyczących z czyjej winy ludzie giną na jezdni, a jeśli masz chętnie poczytam.


"Wchodząc na jezdnie wchodzisz w środowisko samochodów..."
Fajnie to rozwiązali w niemczech, centra miast nie są środowiskiem samochodów a pieszych i tam piesi mają zawszę pierwszeństwo. Na drogach na których samochody mogą jeździć więcej niż 50 tam już jest świat pojazdów i tam przejścia są tylko z sygnalizacją aby pieszy mógł zatrzymać ruch i bezpiecznie przejść.

"Samochody obwieszone jak choinka lusterkami plus kamery 360 nie rozwiążą problemów."

Nie rozwiążą, zwłaszcza gdy ludzie za kierownicą ich nie używają, na filmie nie widać czy betoniara je ma ale na pewno ich nie używał. A jak typ nie ogarnia bo ma za dużo do pilnowania to się nie nadaje na kierowcę.

"Nie jestem kierowcą zawodowym ale mam sporo przejechanych km służbowymi samochodami po Polsce i widzę który pieszy kontroluje sytuacje a który pcha się do gipsu."
I ani razu nie wiedziałeś dzbana za kółkiem, który nie powinien nawet taczką kierować? tylko piesi popełniają błędy?

Prawda jest taka że jakby każdy się pilnował to takich zdarzeń jak na filmie praktycznie by nie było, zwalanie tylko na jedną grupę całej odpowiedzialności jest może i proste ale nic nie rozwiązuje. Daleko mi do twierdzenia że piesi mają być świętymi krowami bo to się strasznie zemści ale trzeba pamiętać że i kierowcy jak i piesi to są tacy sami ludzie a to ludzie popełniają błędy. Tak jak na filmie, kierowca nie ogarnął więc ma człowieka na sumieniu a pieszy także dał dupy i jest naleśnik a wystarczyło aby tylko któryś z nich bardziej uważał.

mariusz3pl

2022-01-15, 02:16
ZlyPies napisał/a:

Ale to są akurat twoje domysły bo raczej nie ma statystyk dotyczących z czyjej winy ludzie giną na jezdni, a jeśli masz chętnie poczytam.
"Wchodząc na jezdnie wchodzisz w środowisko samochodów..."
Fajnie to rozwiązali w niemczech, centra miast nie są środowiskiem samochodów a pieszych i tam piesi mają zawszę pierwszeństwo. Na drogach na których samochody mogą jeździć więcej niż 50 tam już jest świat pojazdów i tam przejścia są tylko z sygnalizacją aby pieszy mógł zatrzymać ruch i bezpiecznie przejść.
"Samochody obwieszone jak choinka lusterkami plus kamery 360 nie rozwiążą problemów."
Nie rozwiążą, zwłaszcza gdy ludzie za kierownicą ich nie używają, na filmie nie widać czy betoniara je ma ale na pewno ich nie używał. A jak typ nie ogarnia bo ma za dużo do pilnowania to się nie nadaje na kierowcę.
"Nie jestem kierowcą zawodowym ale mam sporo przejechanych km służbowymi samochodami po Polsce i widzę który pieszy kontroluje sytuacje a który pcha się do gipsu."
I ani razu nie wiedziałeś dzbana za kółkiem, który nie powinien nawet taczką kierować? tylko piesi popełniają błędy?
Prawda jest taka że jakby każdy się pilnował to takich zdarzeń jak na filmie praktycznie by nie było, zwalanie tylko na jedną grupę całej odpowiedzialności jest może i proste ale nic nie rozwiązuje. Daleko mi do twierdzenia że piesi mają być świętymi krowami bo to się strasznie zemści ale trzeba pamiętać że i kierowcy jak i piesi to są tacy sami ludzie a to ludzie popełniają błędy. Tak jak na filmie, kierowca nie ogarnął więc ma człowieka na sumieniu a pieszy także dał dupy i jest naleśnik a wystarczyło aby tylko któryś z nich bardziej uważał.



Być może są statystyki które przedstawiają profil sprawców. W mojej ocenie wraz uprzywilejowaniem pieszych i ich głupota idą w parze na ich niekorzyść.
Nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Wyskakujesz z Niemcami gdzie wcześniej wyraźnie podkreśliłem że droga to środowisko samochodów i choćbyś nie wiem co za argument wymyślił to nie chodnik. Jeśli to dla Ciebie nie jest jasne to obyś nigdy nie regulował przepisów o ruchu drogowym. Co do lusterek itp. kierowca ma w swoim kokpicie mieć oczy wszędzie a pieszy w dupie. Nie wk***iaj mnie błagam.

A może zaczniesz testować widoczność w lusterkach pojazdów ciężarowych w podobnej sytuacji jak ten pan? Może obalisz teorie martwego pola i tego że kierowca ma lusterek kilka oraz drogę przed sobą i jednocześnie wszystkiego nie widzi. Czy może jednak nie warto wchodzić pod maskę i liczyć że pojawisz się w lusterku a kierowca to zdąży zauważyć. Hmm... jak myślisz?

Oczywiście że widziałem dzbana za kierownica i pewnie jako również pieszy który kieruje się rozwagą i ostrożnością wchodząc na drogę jestem cały i zdrowy. Proste czy skomplikowane?

I to nie jest zwalanie na jedną grupę, to jest błędne uprzywilejowanie pieszych w miejscach szczególnie niebezpiecznych czyli na drodze.

Na filmie to nie kierowcy wina. Dziadek wszedł pod koła z punktu z którego nie był widoczny do tego pojazd już ruszył. I znowu wracamy do szarpania kierowcy przez sądy który musi udowodnić swoją niewinność. Pieszy nic nie musi... prawda?

Ps. to nie betoniara, cementowóz już bliżej...

XayetunoU

2022-01-15, 22:05
jak sie wj***l w martwa strefe to niech sie nie dziwi ze teraz nie zyje