18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przedmioty spadające z nieba

phrontch • 2020-12-01, 07:32
Dostała jakiś znak od boga




Pralpunkt

2020-12-01, 08:35
Zajabisty cień samochodu a potem leci wow Efektowne to było


edek_kotek

2020-12-01, 08:44
Spadochroniarza to jeszcze rozumiem, chciał zaj***ć w beton to zaj***ł ale dlaczego zabrał ze sobą niewinny znak drogowy ?

JaTylkonaChwile

2020-12-01, 12:15
ja pie**ole 2020 pozary lasow, biden prezydentem usa, falszywa pandemia, spadajace samochod z nieba a 2020 jeszcze sie nie skonczyl... :/

edek_kotek

2020-12-01, 12:50
k***a ! to rzeczywiście samochód , głupia baba ze mnie ;-)

swampman

2020-12-01, 12:50
JaTylkonaChwile napisał/a:

ja pie**ole 2020 pozary lasow, biden prezydentem usa, falszywa pandemia, spadajace samochod z nieba a 2020 jeszcze sie nie skonczyl... :/



pozary byly i beda zawsze, biden czy trump jeden ch*j tak naprawde, falszywa pandemia ze od miesiaca dalej prawie nie mam wechu i smaku :lol:




JaTylkonaChwile

2020-12-01, 13:57
swampman napisał/a:

pozary byly i beda zawsze, biden czy trump jeden ch*j tak naprawde, falszywa pandemia ze od miesiaca dalej prawie nie mam wechu i smaku



Masz losiu, za teleporade mozesz zaplacic paypalem, przelewem lub najlepiej rozbiegnij sie i w sciane jebnij :) patrz na date. Wielkie halo, brak wechu/smaku... falszywa pandemia to nie jest okreslenie "wirusa ni mo, to iluminaci wraz z reptalianami wymyslili" to szersze pojecie, ktorego nie ograniasz.


28.05.2013

Brak węchu i smaku po infekcji grypowej
Pytanie nadesłane do redakcji
Jak i gdzie leczyć brak powonienia i smaku po grypie. Nie palę.

Odpowiedziała
lek. med. Agata Szołdra-Seiler
specjalista otolaryngolog
Oddział Laryngologii
Szpital Wojewódzki w Koszalinie

Zmysł węchu i smaku są ze sobą ściśle powiązane. Pogorszenie węchu z reguły upośledza też doznania smakowe. Receptorem obwodowym węchu jest pole węchowe mieszczące się na stropie jam nosa, receptory smaku zaś, czyli kubki smakowe znajdziemy na brzegach, nasadzie i koniuszku języka oraz podniebieniu, nagłośni i wejściu do krtani. Bodźce smakowe mają zasadnicze znaczenie w czynności gruczołów trawiennych i wydzielaniu soku żołądkowego. Rozróżniamy 4 podstawowe rodzaje smaku: słony, słodki, gorzki i kwaśny. Dzięki włóknom czuciowym odczuwamy też dotyk, ból, temperaturę, wykrywamy ciała obce w pokarmach, czyli zmysł smaku ma także znaczenie obronne. Podobnie jest z węchem, który wespół ze smakiem i wzrokiem ostrzega nas przed substancjami potencjalnie niebezpiecznymi (toksyczne gazy, zepsute pożywienie itp.), informuje o niedostatkach higieny osobistej. Jest też źródłem przyjemnych doznań związanych ze spożywaniem pokarmów, stymuluje także wydzielanie enzymów trawiennych. Stąd zaburzenia węchu i smaku wpływają istotnie na jakość życia.

W dużym uproszczeniu wyodrębniono 3 największe grupy chorób mogące skutkować zaburzeniami węchu:

ostre infekcje wirusowe górnych dróg oddechowych
przewlekłe choroby jam nosa i zatok przynosowych
urazy głowy
Zaburzenia smaku mogą się pojawić:

w czasie gorączki, przy blokadzie nosa, suchości błon śluzowych górnych dróg oddechowych
w zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej i języka
po operacjach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej (resekcje języka, podniebienia)
po całkowitym usunięcie krtani
po przecięciu struny bębenkowej w czasie operacji środkowych uszu
w przebiegu chorób ogólnoustrojowych, metabolicznych (cukrzyca, niewydolność nerek, choroby wątroby itp.)
w awitaminozach A, B C
zaburzeniach gospodarki pierwiastków śladowych: cynku i miedzi
polekowo i z jeszcze wielu innych powodów.
W chorobach wirusowych, najczęściej po przebytej infekcji grypowej pacjenci zgłaszają upośledzenie węchu (hiposmia), jego brak (anosmia) lub rzadko kakosmię, czyli uczucie nieprzyjemnego zapachu. W czasie infekcji wirusowej może dojść do toksycznego uszkodzenia nabłonka węchowego i/lub nitek węchowych, czyli uszkodzenia receptora i/lub nerwu węchowego, co może skutkować trwałym ubytkiem węchu. Częściej jednak obrzęk błony śluzowej jam nosa i obecna wydzielina uniemożliwiają dotarcie drobinom zapachowym do pola węchowego. Również z obrzękiem, czy wręcz blokadą nosa wiąże się czasowe pogorszenie odczuć smakowych. Po poprawie stanu błony śluzowej jam nosa, w tych przypadkach, poprawia się także smak.

Leczenie zaburzeń węchu i smaku jest ściśle związane z przyczyną ich powstania.

Terapia w przypadku zaburzeń węchu i smaku po infekcji grypowej polega na krótkim kursie steroidoterapii doustnej, leczenie można kontynuować glikokortykosteroidem donosowym. Zaleca się również stosowanie zespołu witamin z grupy B. Wskazana jest również dieta z ograniczeniem substancji drażniących (pikantne przyprawy, alkohol) oraz pielęgnacja błony śluzowej nosa polegająca na właściwym nawilżeniu otoczenia i płukaniu jam nosa fizjologicznym roztworem NaCl. Leczenie powyższe może być zlecone po dokładnym zebraniu wywiadu i ocenie laryngologicznej.

swampman

2020-12-01, 14:31
JaTylkonaChwile napisał/a:

Masz losiu, za teleporade mozesz zaplacic paypalem, przelewem lub najlepiej rozbiegnij sie i w sciane jebnij patrz na date. Wielkie halo, brak wechu/smaku... falszywa pandemia to nie jest okreslenie "wirusa ni mo, to iluminaci wraz z reptalianami wymyslili" to szersze pojecie, ktorego nie ograniasz.
28.05.2013
Brak węchu i smaku po infekcji grypowej
Pytanie nadesłane do redakcji
Jak i gdzie leczyć brak powonienia i smaku po grypie. Nie palę.
Odpowiedziała
lek. med. Agata Szołdra-Seiler
specjalista otolaryngolog
Oddział Laryngologii
Szpital Wojewódzki w Koszalinie
Zmysł węchu i smaku są ze sobą ściśle powiązane. Pogorszenie węchu z reguły upośledza też doznania smakowe. Receptorem obwodowym węchu jest pole węchowe mieszczące się na stropie jam nosa, receptory smaku zaś, czyli kubki smakowe znajdziemy na brzegach, nasadzie i koniuszku języka oraz podniebieniu, nagłośni i wejściu do krtani. Bodźce smakowe mają zasadnicze znaczenie w czynności gruczołów trawiennych i wydzielaniu soku żołądkowego. Rozróżniamy 4 podstawowe rodzaje smaku: słony, słodki, gorzki i kwaśny. Dzięki włóknom czuciowym odczuwamy też dotyk, ból, temperaturę, wykrywamy ciała obce w pokarmach, czyli zmysł smaku ma także znaczenie obronne. Podobnie jest z węchem, który wespół ze smakiem i wzrokiem ostrzega nas przed substancjami potencjalnie niebezpiecznymi (toksyczne gazy, zepsute pożywienie itp.), informuje o niedostatkach higieny osobistej. Jest też źródłem przyjemnych doznań związanych ze spożywaniem pokarmów, stymuluje także wydzielanie enzymów trawiennych. Stąd zaburzenia węchu i smaku wpływają istotnie na jakość życia.
W dużym uproszczeniu wyodrębniono 3 największe grupy chorób mogące skutkować zaburzeniami węchu:
ostre infekcje wirusowe górnych dróg oddechowych
przewlekłe choroby jam nosa i zatok przynosowych
urazy głowy
Zaburzenia smaku mogą się pojawić:
w czasie gorączki, przy blokadzie nosa, suchości błon śluzowych górnych dróg oddechowych
w zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej i języka
po operacjach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej (resekcje języka, podniebienia)
po całkowitym usunięcie krtani
po przecięciu struny bębenkowej w czasie operacji środkowych uszu
w przebiegu chorób ogólnoustrojowych, metabolicznych (cukrzyca, niewydolność nerek, choroby wątroby itp.)
w awitaminozach A, B C
zaburzeniach gospodarki pierwiastków śladowych: cynku i miedzi
polekowo i z jeszcze wielu innych powodów.
W chorobach wirusowych, najczęściej po przebytej infekcji grypowej pacjenci zgłaszają upośledzenie węchu (hiposmia), jego brak (anosmia) lub rzadko kakosmię, czyli uczucie nieprzyjemnego zapachu. W czasie infekcji wirusowej może dojść do toksycznego uszkodzenia nabłonka węchowego i/lub nitek węchowych, czyli uszkodzenia receptora i/lub nerwu węchowego, co może skutkować trwałym ubytkiem węchu. Częściej jednak obrzęk błony śluzowej jam nosa i obecna wydzielina uniemożliwiają dotarcie drobinom zapachowym do pola węchowego. Również z obrzękiem, czy wręcz blokadą nosa wiąże się czasowe pogorszenie odczuć smakowych. Po poprawie stanu błony śluzowej jam nosa, w tych przypadkach, poprawia się także smak.
Leczenie zaburzeń węchu i smaku jest ściśle związane z przyczyną ich powstania.
Terapia w przypadku zaburzeń węchu i smaku po infekcji grypowej polega na krótkim kursie steroidoterapii doustnej, leczenie można kontynuować glikokortykosteroidem donosowym. Zaleca się również stosowanie zespołu witamin z grupy B. Wskazana jest również dieta z ograniczeniem substancji drażniących (pikantne przyprawy, alkohol) oraz pielęgnacja błony śluzowej nosa polegająca na właściwym nawilżeniu otoczenia i płukaniu jam nosa fizjologicznym roztworem NaCl. Leczenie powyższe może być zlecone po dokładnym zebraniu wywiadu i ocenie laryngologicznej.



dziekuje bardzo za poswiecony czas :lol:
ale: jesli chcesz powiedziec ze koronawirusa nie ma to jestes zwykla ameba :roll:

wiem jak sie czulem, ile sie nakaszlalem to moje a zanikajacy czy oslabiony wech czy smak normalna prawa tylko k***a nigdy przez ponad miesiac i w takim nasileniu :lol: i raczej nie jestem zdechlakiem.

jesli nie wiesz co to jest pandemia czy epidemia (podpowiem ci ze chodzi o skale) to sie nie wypowiadaj :lol:
a jesli ci chodzi o skutki decyzji panstw i ich rzadow to nie jest to pandemia :lol:
wiem ze jestes w kregu wtajemniczonych i ja nie mam dostepu do twojej wiedzy ale co poradze, może i dobrze :lol:
"szersze pojecie ktorego nie ogarniesz"

ale sie k***a ubawilem haha... a przelew to sobie zrob sam do brauna :roll: patrzcie, foliarz konfederata

dumad

2020-12-01, 20:00
Jakby dostala to by dostala :roll:

LuzaQ

2020-12-01, 22:37
hoho ho ohoohoho.. czaicie. że znak... od boga