18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przeciwpancerne pociski kierowane w konflikcie w Syrii

FabulousBitch • 2016-03-18, 19:22
Trochę o tym czym walczą w Syrii. ;)



werewolfer

2016-03-18, 19:33
Naprawdę, komuś aż tak bardzo zalezy na tym, żeby ten bezsensowny konflikt ciagnął sie w nieskonczonosc? Naprawde nie można pokonać bojówek w sandałach z moździerzami, którzy w dodatku caly czas uzywają internetu, telefonów, kamerek go pro? Kto ich dozbraja w coraz nowszy sprzęt i co w tej syrii jest takiego wartościowego, że szare eminencje tego świata wyciskają z tego konfliktu ile sie da.

Durielv8

2016-03-18, 19:43
No ciekawe skąd mają BGM-71 TOW... Tak jak i flotę Toyoty.

sylwusiex

2016-03-18, 19:53
@werewolfer

Sytuacja w iraku i libii pokazała, że tam gdzie demokracja pcha się z "pomocą" to już dobrze nie będzie... A wojna zawsze jest dobra dla biznesów panów na "ż"

(Pani Joanno z hejtstop pisząc o panach na "ż" miałem na myśli żeberko)

mygyry

2016-03-18, 20:04
Mam wrażenie, że tam nikt nie walczy żeby wygrać, bo nawet nie wie z kim, tylko ich zbroją i nakręcają byle by walczyli rozkręcając rynek zbrojeniowy zainteresowanych

simoni

2016-03-18, 21:09
werewolfer napisał/a:

Naprawdę, komuś aż tak bardzo zalezy na tym, żeby ten bezsensowny konflikt ciagnął sie w nieskonczonosc? Naprawde nie można pokonać bojówek w sandałach z moździerzami, którzy w dodatku caly czas uzywają internetu, telefonów, kamerek go pro? Kto ich dozbraja w coraz nowszy sprzęt i co w tej syrii jest takiego wartościowego, że szare eminencje tego świata wyciskają z tego konfliktu ile sie da.



Poszperaj w internecie to może dojdziesz do wniosku, że ten konflikt nie jest taki bezsensowny, a na pewno nie bezcelowy.

bleblebator1

2016-03-18, 23:50
Durielv8 napisał/a:

No ciekawe skąd mają BGM-71 TOW... Tak jak i flotę Toyoty.


Od sponsorów w pejsach fundujących za wiedzą producentów sprzęt bojowy made in usa

eruaknem

2016-03-19, 09:37
Stany Zjednoczone Izraela nie pozwolą sobie na zakończenie tego konfliktu :) Są w końcu głównym sponsorem nagród :)

konradja100

2016-03-19, 10:29
Koleś pie**oli i nie ma pojęcia o czym. W pierwszym filmiku T-90 nie został trafiony, tylko zadziałał pancerz reaktywny. Dla niekumatych doczytajcie sobie.

Co...........nt

2016-03-19, 11:21
@up Nawet jesli to i tak nie kumasz ze jest debilem a on ciekawie prowadzi program.

Michrou

2016-03-19, 13:15
@konradja100 Pancerz reaktywny zadziałał, tylko pytanie czy powstrzymał TOW przed penetracją, bo eksplozja pancerza reaktywnego nie oznacza tego, że do penetracji nie doszło. Wyskakujący czołgista wskazuje na to, że jednak do niej doszło, ale nie wysadziło amunicji, co jest częste w czołgach rodziny T-72 i to jest z kolei znak, że może pancerz wystarczył. Filmik też pokazuje bezużyteczność Sztory przeciwko bardziej zaawansowanym pociskom kierowanym, chyba że była w tej sytuacji o dziwo wyłączona, jak podają Rosjanie.

th...........ng

2016-03-19, 13:42
@Michrou

Pytanie czy Ruscy przekazali syryjczykom nieokrojone egzemplarze. W sytuacji gdy w kazdej chwili sprzęt moze wpaść w ręce wroga który zbada zastosowane rozwiązania - islamistów, zydów, saudów, kurdów, turków i NATO - raczej wątpię.

Poza tym mi osobiście nie wygląda to na obronę aktywną - standardowe trafienie jakich pełno w necie.

NafazowanyKoleś

2016-03-19, 17:16
Michrou napisał/a:

@konradja100 Pancerz reaktywny zadziałał, tylko pytanie czy powstrzymał TOW przed penetracją, bo eksplozja pancerza reaktywnego nie oznacza tego, że do penetracji nie doszło. Wyskakujący czołgista wskazuje na to, że jednak do niej doszło, ale nie wysadziło amunicji, co jest częste w czołgach rodziny T-72 i to jest z kolei znak, że może pancerz wystarczył. Filmik też pokazuje bezużyteczność Sztory przeciwko bardziej zaawansowanym pociskom kierowanym, chyba że była w tej sytuacji o dziwo wyłączona, jak podają Rosjanie.





Towy mają głowice kumulacyjne, gdyby pancerz został przebity samo ciśnienie zrobiłoby z załogi czołgu sorbet - po to pierwotnie były te pociski zaprojektowane.

Czy "sztora" była włączona ch*j wie, raczej nie bo na filmie tego nie widać, ale powinna też zadziałać Arena.

Cytat:

Poza tym mi osobiście nie wygląda to na obronę aktywną - standardowe trafienie jakich pełno w necie.



Arena była wyłączona automatycznie bo właz wieży był otwarty (ten przez który desantował się ten czołgista) - załoga tych czołgów nie jest rosyjska, resztę można sobie dopowiedzieć. Może chcieli oddychać świeżym powietrzem.


A typ wyskoczył bo przy otwartym włazie musiało zrobić się w tym tanku trochę głośno przy trafieniu, do tego wcześniej zapaliły im się lampki, pewnie nie wiedzieli co się dzieje - ten najbliżej włazu w panice sp***olił.

A na dłuższej wersji filmu było widać jak t90 cofa do tyłu po trafieniu.

kawkaman

2016-03-20, 21:32
nie wiem jak was ale mnie niepokoi to że te dzikusy mają taki sprzęt i co gorsza potrafią to obsługiwać

Michrou

2016-03-21, 12:41
@NafazowanyKoleś, Arena to duży obiekt zamontowany na wieży, tego na filmiku nie ma, jest tylko KM. Ciśnienie zabijające załogę po trafieniu pociskiem z głowicą kumulacyjną to mit. Te pociski różnią się od pocisków kinetycznych tylko tym, że pancerz penetruje strumień kumulacyjny, a nie rozpędzony penetrator. Zostały one zaprojektowane po to, by przy niskiej prędkości były zdolne do przebijania pancerza. Nie trzeba ich wystrzeliwać z armat, by były skuteczne, bo prędkość tu nie ma znaczenia.