18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przeciążenie ok. 9g...

Orlik • 2012-11-10, 12:34
...i jesteś jak warzywo.



Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G.

icek Berg

2012-11-10, 13:00
Latanie myśliwcami musi być niesamowicie wyj***ne !

Orlik

2012-11-10, 13:02
icek Berg napisał/a:

Latanie myśliwcami musi być niesamowicie wyj***ne !



Latanie myśliwcami JEST niesamowicie wyj***ne. :-)

PS. I nie tylko myśliwcami.

Roszp

2012-11-10, 13:05
Cytat:

Latanie myśliwcami musi być niesamowicie wyj***ne !


Orlik( napisał/a:

Latanie myśliwcami JEST niesamowicie wyj***ne.



Jakoś nie jestem przekonany. Temu panu się tak nużyło, że momentami przysypiał...

Kupa_w_majtkach

2012-11-10, 13:38
I pewnie każyd amerykańsik pilot myśliwca wcina gume do żucia podczas latania :roll:

xts

2012-11-10, 15:23
git tylko ten typ ma specjalny kombinezon z poduszkami, które się zaciskają w odp miejscach przy przeciążeniu, bez niego to krew jebła by mu oczami i uszami

Orlik

2012-11-10, 15:53
xts napisał/a:

git tylko ten typ ma specjalny kombinezon z poduszkami, które się zaciskają w odp miejscach przy przeciążeniu, bez niego to krew jebła by mu oczami i uszami



Każdy pilot myśliwca ubrany jest w g-suita. Uciska on uda i brzuch, żeby krew nie odpłynęła od dolnych partii ciała. Walkę pilota z przeciążeniem widać na załączonym obrazku.

wiesiors4

2012-11-10, 19:01
Ci piloci to nie tylko kombinezony, to też niezwykle wyćwiczone organizmy na przeciążenia.

skival

2012-11-10, 19:07
Tytuł : "Przeciążenie ok. 9g..."


podpis pod filmem: "Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G. "

Rzeczywiście identyczne przeciążenie.

job_twaju_mać

2012-11-10, 19:13
Cytat:

W 1977 podczas kwalifikacji do wyścigu na torze Silverstone, David Purley rozbił się o ścianę przy prędkości 173 km/h i na odcinku 66 cm wyhamował do 0 km/h. Przeżył przeciążenie wynoszące 179,8 g ustanawiając absolutny rekord. Złamał w wielu miejscach nogi, miednicę i żebra. Jak sam póżniej przyznawał w wywiadzie, miał złamane 29 kości, jego serce zatrzymało się 6 razy. Jestem sporym szczęściarzem - przyznał Purley - przez trzy miesiące przebywałem wyłącznie w szpitalu w Belgi, moja lewa noga była krótsza od prawej o 2 cm, potrzebowałem mnóstwo treningu żeby powrócić do normalnego życia.


JE_not

2012-11-10, 19:33
Orlik( napisał/a:

Przeciążenie ok. 9g...

Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G.



no tylko okolo 3x mniejsze. pobobne w ch*j. jak swinia do osy.

Darson666

2012-11-10, 19:43
Najsłabszym elementem nowoczesnego myśliwca jest człowiek. Przyszłość niestety należy do bezzałogowców, którymi nie będzie można się przelecieć.

borisklinga

2012-11-10, 20:16
Orlik( napisał/a:



Każdy pilot myśliwca ubrany jest w g-suita. Uciska on uda i brzuch, żeby krew nie odpłynęła od dolnych partii ciała. Walkę pilota z przeciążeniem widać na załączonym obrazku.



Dokładnie na odwrót...nawet na filmie gdy robili dodatnie przeciązenie pilot mówi "napnij miesnie na nogach". Krew ma nie odpływać z głowy, a przy ujemnych przeciazeniach pilot pracuje miesniami szyji aby mu krew czachy nie rozj***ła kolokwialnie mowiąc. Dlatego łatwo poznac pilota wojskowego po dobrze umięśnionej szyji, szeroki i mocny kark
.

Kryczmen

2012-11-10, 20:16
@Dudeczek
Żuje gumę by zapobiegać ''zatykanie'' uszu na wskutek zmian ciśnienia w kadłubie

Orlik

2012-11-10, 21:01
skival napisał/a:

Tytuł : "Przeciążenie ok. 9g..."


podpis pod filmem: "Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G. "

Rzeczywiście identyczne przeciążenie.



Podobnie przeciążenie pod względem odczuwania reakcji...