18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przechylenie statku czyni rozładowanie statku

InnyName • 2018-07-21, 19:21
tak bardzo fantastico..
Dobra na poważnie niżej



Wydaje mi się, że statek nie jest kontenerowcem bo te pudła po prostu zjechały sobie, a one mają swoje gniazda na normalnych statkach

w połączeniu z pustym statkiem i przeładowanym kontenerem na samej burcie mamy za duży przechył :)

Ale mogę się mylić

Halman

2018-07-21, 19:23
twoja przesyłka z Aliexpress już do ciebie płynie... :amused:

KlinikaAborcyjna

2018-07-21, 19:43
InnyName napisał/a:




Wydaje mi się, że statek nie jest kontenerowcem bo te pudła po prostu zjechały sobie, a one mają swoje gniazda na normalnych statkach
Obrazek
w połączeniu z pustym statkiem i przeładowanym kontenerem na samej burcie mamy za duży przechył :)

Ale mogę się mylić


Zaraz przyjdzie odwrócony Velture i wszystko wytłumaczy, tak więc wystarczy poczekać :kawa:

marynarz83

2018-07-21, 21:19
Nie widze co to dokładnie jest czy statek czy barka ale:
1. Twist locki (to co jest na w/w zdjęciu w prawym dolnym rogu) nie były pozamykane między kontenerami.
2. Brak łańcuchów laszujących przy kontenerach.
3. Źle wybalastowany statek,
4. Źle obliczona stateczność dla danego statku/barki i ładunku
5. Możliwe że za mało cum, cumy w złej kondycji, które by utrzymały przechył.

Więcej możliwości nie ma.

PS.: Aa jest, przestać zatrudniać debili :)

Ca...........on

2018-07-22, 04:34
Wiesz, te szekle są podobne do mocowań want na jachtach. Ileż to razy ja widziałem urwaną śrubę tuż nad taką szeklą... Tak że stawiałbym, że ktoś nie wymienił mocowań i zmęczenie materiału...

DoktorAlban

2018-07-22, 05:24
dźwig k***a
to dźwig go zatonął bo docisnąć wpierw a potem niby że dźwiga se kontener

saves

2018-07-22, 10:20
Genialne posunięcie. Rozładowują jedną burtę, statek się przechyla, sam rozładowuje pełną. ta opróżniona z kontenerów staje się lekka, w związku z czym statek przechyla się w drugą stronę, rozładowując całą resztę. I w pół godzinki można statek znów na morze wypuścić. :D

Ja...........ro

2018-07-22, 13:21
KlinikaAborcyjna napisał/a:


Zaraz przyjdzie odwrócony Velture i wszystko wytłumaczy, tak więc wystarczy poczekać :kawa:


A gówno! Przyjdzie prawdziwy a nie jakis podrabianiec, ch*j mu w dupe.
Ekspertyza wykazuje jasno - potwierdzam przypuszczenia z opisu tematu.
Pozdrawiam.

Argeusz

2018-07-22, 16:49
Wszystko ubezpieczone, nawet nie będą tego wyciągać. Płetwonurkowi złodzieje się obłowią.

ZajętyPelikan

2018-07-22, 17:09
saves napisał/a:

Genialne posunięcie. Rozładowują jedną burtę, statek się przechyla, sam rozładowuje pełną. ta opróżniona z kontenerów staje się lekka, w związku z czym statek przechyla się w drugą stronę, rozładowując całą resztę. I w pół godzinki można statek znów na morze wypuścić. :D



Statki mogą być rozładowywane jednostronnie, o ile posiadają sprawny system balastowania. Na tym filmiku można domniemywać, że takowy system uległ awarii.

Zresztą możliwą przyczynę takiego a nie innego przebiegu rozładunku przedstawił ktoś wyżej.

Velture, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia...

głodny_toster

2018-07-22, 22:35
Velture napisał/a:


A gówno! Przyjdzie prawdziwy a nie jakis podrabianiec, ch*j mu w dupe.
Ekspertyza wykazuje jasno - potwierdzam przypuszczenia z opisu tematu.
Pozdrawiam.



Dupowata załoga odbezpieczyła wszystkie kontenery. Zapewne sporo też było przekłamanych z wagą + średnio sprawny system balastowania i mamy to co mamy, czyli towar w wodzie ;)

marynarz83 napisał/a:

Nie widze co to dokładnie jest czy statek czy barka ale:
1. Twist locki (to co jest na w/w zdjęciu w prawym dolnym rogu) nie były pozamykane między kontenerami.
2. Brak łańcuchów laszujących przy kontenerach.
3. Źle wybalastowany statek,
4. Źle obliczona stateczność dla danego statku/barki i ładunku
5. Możliwe że za mało cum, cumy w złej kondycji, które by utrzymały przechył.

Więcej możliwości nie ma.

PS.: Aa jest, przestać zatrudniać debili :)



Obstawiam wszystko do kupy ;)