18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prywatyzacja w Polsce - czyjak się rucha ludzi bez wazeliny.

the_satyr • 2012-07-15, 22:59
(znalezione na jakimś forum) Apel mieszkańców okolic Konina i Turka UWAGA !!!

Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tyś osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tyś ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomóżcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest opłacana przez te spółki ! Po tej sprzedaży 2 duże energetyczne spółki przejdą w ręce obcego kraju ! Przyklejajcie to proszę na różne fora, nagłaśniajcie , może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dające całym rodzinom pracę ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych ) !!!

A wszystko to w biały dzień , na oczach wszystkich polaków... :samoboj: :idzwch*j:

We wtorek (29.05.2012 r.) przedstawiciele związków zawodowych działających przy KWB "Adamów" SA w Turku zorganizowali pikietę pod budynkiem dyrekcji Kopalni.

Głównym celem pikiety było głośne wyartykułowanie niezadowolenia z zaproponowanych przez zarząd ZE PAK SA gwarancji zatrudnienia dla pracowników Kopalni „Adamów” i Kopalni „Konin” po ich sprywatyzowaniu. Propozycja, by pracowników zatrudnionych bezpośrednio...

czytaj dalej:
http://http://www.kwbadamow.com.pl/artykul.asp?fold=a005%20Pikieta

J...........ki

2012-07-15, 23:02
Serdeczne Bóg zapłać lemingom. Mam nadzieję, że będzie to zapłata adekwatna do zasług dla kraju.

konrad_n

2012-07-15, 23:06
podobno to wszystko nie prawda i ten apel to jedna wielka sciema

BongMan

2012-07-15, 23:16
Kto to jest ten czyjak, który się r*cha?

J...........ki

2012-07-15, 23:17
konrad_n napisał/a:

podobno to wszystko nie prawda i ten apel to jedna wielka sciema



Donald, weź się już nie błaźnij i idź haratnąć w gałę

BongMan

2012-07-15, 23:20
@up
Czemu jest mój nick przy tekście innego gościa? Coś się pie**oli z tym cytowaniem selektywnym.

the_satyr

2012-07-15, 23:20
BongMan (czyli jak*) jak się nie masz do czego dopie**olić to się czep tramwaju

J...........ki

2012-07-15, 23:37
BongMan napisał/a:

@up
Czemu jest mój nick przy tekście innego gościa? Coś się pie**oli z tym cytowaniem selektywnym.




o pardon. coś się faktycznie sp***oliło

wwwicek

2012-07-16, 00:29
k***a. Z Turku, a nie z Turka.

Sl...........nx

2012-07-16, 01:26
Prywatyzacja w Polsce ma się tak do prywatyzacji, jak krzesło elektryczne do krzesła.
To nie jest prywatyzacja, tylko rozdawnictwo.
Podobnie czyniono w latach 90tych.
Powinna być normalna licytacja (jeżeli ktoś już chce to sprzedać) a nie jakieś lewe interesy.
No ale macie co chcecie, głosowaliście na złodziei, to teraz cierpcie.

ka...........ka

2012-07-16, 10:39
Ja pie**ole jacy wy tępi jesteście...

mike83

2012-07-16, 10:42
Już było wiele takich prywatyzacji , ale zawsze afera wychodziła po paru latach gdzie już nic się nie dało zrobić a winnych nie było . Może teraz jak jeszcze jest przed transakcją ktoś się postawi i ludzie zobaczą .

John Deere

2012-07-16, 10:43
jak zredukują zatrudnienie o połowe to kto będzie wydobywał im ten węgiel co?

radkow

2012-07-16, 10:53
To taki odgrzewany kotlet... kopalnie zostały już sprzedane. Za niecałe 200 mln. Nie wiemy na dobrą sprawę czy one generowały pieniądze bo w tekście można wyczytać, że generowały 700 mln przychodu. To są po prostu pieniądze "do kasy" bez odjęcia tego co się wydało, czyli równie dobrze mogli być na minusie.

Ale jakby tak jeszcze ktoś poczytał dalej to te nasze kopalnie państwowe są bardzo nieefektywne. Zatrudniają dużo więcej ludzi aniżeli potrzebują bo górnicy wywalczyli sobie preferencyjne warunki i jak mają gwarancj zatrudnienia to po prostu jak w socjaliźmie "czy się stoi czy się leży, pensja się należy".

I ponieważ są niefektowne, węgiel kosztuje więcej, energia kosztuje więcej a przez to wszystko jest droższe. Jeśli chcemy żeby rzeczy były tańsze, a chociażby nie droższe, oznacza to iż trzeba naprawiać to co jest zepsute.

Tutaj powinna być rola Państwa, jak nowy właściciel uzna że musi wyj***ć 2,5 tys ludzi żeby biznes się opłacił to OK. Ale wchodzi Państwo do gry i ogarnia te 2,5 tys ludzi wysyłając ich na szkolenia, studia, ucząc ich nowych zawodów.